16 hafta düşük sebebini anlayamıyorum

Teşekkür ederim. Rabbim sana da bir daha yaşatmasın inşallah 🙏 sizin için net bişeler söylemlerine sevindim. Gerçekten bu çok önemli. Kafan rahatlicak herşeyden önce. Sebebi buydu ve düzeldi diceksin. Ama rahimdeki anomaliler de doğuştan olmaz mı. T rahim veya y rahim. Yada perde olsa gebeliğimde görebilirlerdi diye düşünüyorum. Bilmiyorum hsg çekilmedim çekilmek korkutuyor beni. Ben de doktora sordum rahim ağzı yetmezliği olsaydı ilk oğlumda da sorun yaşardım diye. Olmayabiliyor bazen dedi. Ve benim snradan aklıma geldi. Ben 36 haftalıkken nst ye girdim ve sancım çıktı. Bebeğin de kalp atışı düşüyordu. Ve ben nst yi çektirip eve geçmiştim. Doktor bakınca beni aradı. Nasılsın iyi misin diye sordu. İyiym dedim. Nasıl iyisin senn sancıların başlamş haberin yok mu dedi. Yok hocam dedim bel ağrın karın ağrın vs yok mu dedi. Yok ben akşama plan yaptm gayet iyiyim dedim 😆 sonra gittim hastaneye hemen sezaryene aldılar. Sancıyla beraber bebeğin kalp atışları düşüyormuş. Acilen girdim. Hatta sezaryende doktor bana sen biraz daha dursan normal doğuracakmşs daha sancım yok diyosun dedi. Ama bebeği riske atamazdm bekleyemezdim dedi. Ve ben bebeği aşağıdan çektiklerini net hatırlıyorum. O baskının azalmasını fln. Acaba bu da bir işaret miydi bilmiyorum
Sancıyı hissetmeyenleri duymuştum ama açıklığın kolay olduğu anlamına gelir sanki. Evet rahim ağzı yetmezliği bazen ikinci üçüncü doğumlarda da fark edilebiliyormuş. Hsg den neden korkuyorsunuz yaşadıklarımızın yanında hiç bir şey. Benim T rahimi hamile iken fark etmediler, hamile olmadan önce çekindiğim filmi düşük sonrası gösterdiğim proflar anladı. Ama perdeyi anlarlardı belki hamilelikte olsa idi. Bende de net sebep söylemiş değiller ihtimalleri düşünerek önlem almaya çalışıyorum aklımca işte. Rabbim hayırla versin çok korkuyorum ama elden bir şey gelmiyor geleni yapmaya çalışıyorum

X