Tuvalet Eğitimi 3 yasındakı oğlum yenıden altını ıslatıyor

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

wisne83

Nirvana
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2009
441
934
40
merhabalar oğlum 3 yasında ve 8 ay önce bezden kurtuldu.gece ve gunduzu beraber bıraktık.su zamana kadar bısıy yoktu.cınar babasına cok duskun bır cocuk hatta bağımlılık derecesınde dıyebılırım.esım 10 gun once sehır dısına cıktı ıs ıcın ve daha 1.5 ay daha orada olacak.oğlum 3 gundur gunduzlerı altını ıslatıyr ve oğlum nıye boyle yapıosun dedıgımdede babam gelsın dıye yapıyom dıyo.naapıcağımı nasıl davranacağımı sasırdım.babasının gelemıyeceğını ısının oldugunu soyluyorum ama kabul etmıyo.her an babası gelecekmıs gıbı dusunuyo.tuvaletten cabuk kalkıyo babam nerdeyse gelır anne cabuk kalkmam lazım dıyo noolur bana bı aıl verın ne yapacagımı sasırdım:44::44::44:

merhabalar oğlum 3 yasında ve 8 ay önce bezden kurtuldu.gece ve gunduzu beraber bıraktık.su zamana kadar bısıy yoktu.cınar babasına cok duskun bır cocuk hatta bağımlılık derecesınde dıyebılırım.esım 10 gun once sehır dısına cıktı ıs ıcın ve daha 1.5 ay daha orada olacak.oğlum 3 gundur gunduzlerı altını ıslatıyr ve oğlum nıye boyle yapıosun dedıgımdede babam gelsın dıye yapıyom dıyo.naapıcağımı nasıl davranacağımı sasırdım.babasının gelemıyeceğını ısının oldugunu soyluyorum ama kabul etmıyo.her an babası gelecekmıs gıbı dusunuyo.tuvaletten cabuk kalkıyo babam nerdeyse gelır anne cabuk kalkmam lazım dıyo noolur bana bı aıl verın ne yapacagımı sasırdım:44::44::44:

canım öncelikle endişeye kapılma. ben de aynı sorunu yaşadım 1-2 hafta önce. benim eltim kayınvalidemle birlikte oturuyodu.oğlum 6. ayından beri kayınvalidemlere ne zaman gitsek eltimi ve amcasını oorada görmeye alışmıştı.geçen ay knedi evlerine taşındılar evleri aynı apartmanda. oğlum tvnin bilgisayarın ve karyolanın evden gittiğini gördü ve aniden kakasını ve çişini üstüne yapmaya başladı kesintisiz. 2,5 yaşında ve 3 ay önce tamamen alışmıştık tuvaletimizi sözylemeye ama bu olayın onu etkilediğini düşünüyorum ve sabrederek oyunlarla tuvalete sokarak bu durumu geçirdik. sen de sevdiği oyuncakları tyvaletin kapısının önüne diz ''aa bak araban sen çiş yaparken sana bakıyo ayıcığın sana bakıyo '' gibi özendirmeler yap inşallah sonuş alabilisrsin. ama bu geçici bi durum sakın ümitsizliğe kapılma

bilinçli olarak yapıyor kuzum benim yaa :KK30: ben yaşamadım ama inşallah düzelir canım oğluşuna babasından duymasını sağlasan mesela oğlum ben geleceğim anneni üzme oyunlar oyna,güzel güzel tuvaletine git,dişlerini fırçalamayı unutma,oyuncaklarınla oyna vs tarzında tavsiyelerde eminim bulunuyordu aklıma bunlar geldi yazmak istedim canım

Nedeni belli olan bir davranış sergiliyor çocuğunuz.
endişelenmeyin ve onu utandıracak şeylerden kaçının.
bu gibi davranışlar genelde boşanmış ebeveynli çocuklarda, aileye yeni bi fertin kardeşin katılmasıyla bir travmayla ya da dediğiniz gibi sevdiği birinin ondan uzaklaşmasıyla nüksedebilir.
ancak çocuğunuz bunu bilinçli olarak yaptığı için herhangi bir tedavi metodu işe yarar mı bilmiyorum.ama hediyelere oyuncaklara vs düşkün bir çocuksa yağmurlu guneşli gun metodu çözüm olabilir.
eğer ilgilenirseniz bu metodu denemek isterseniz bilgilendirme ve takibini beraber yaparız.özelden mesaj atın lütfen.

Nedeni belli olan bir davranış sergiliyor çocuğunuz.
endişelenmeyin ve onu utandıracak şeylerden kaçının.
bu gibi davranışlar genelde boşanmış ebeveynli çocuklarda, aileye yeni bi fertin kardeşin katılmasıyla bir travmayla ya da dediğiniz gibi sevdiği birinin ondan uzaklaşmasıyla nüksedebilir.
ancak çocuğunuz bunu bilinçli olarak yaptığı için herhangi bir tedavi metodu işe yarar mı bilmiyorum.ama hediyelere oyuncaklara vs düşkün bir çocuksa yağmurlu guneşli gun metodu çözüm olabilir.
eğer ilgilenirseniz bu metodu denemek isterseniz bilgilendirme ve takibini beraber yaparız.özelden mesaj atın lütfen.

bu konuda bi sürü mağdur olduğunu düşünüyorum.. onlardan biride benim.. özel mesaj gönderemediğimden, acaba bu metodu bizlerle de paylaşmanız mümkün mü??

mrb yaaa benim oğlumda aynıı 2 yaşında bezden kurtulduk çokda kolay olmuştu ama 2 ay önce bi ameliyat oldu ondan sonra çişini devamlı altına yapıyo şimdide kakaya başladı beze geri döndük korkuyom diyo tuvalete gidince ama annanesine yaptırıyo ben olmayınca banada yardım edinnn

TAKVİM YÖNTEMİ

Çocuk altını ıslattığı günlerde yağmurlu hava resminin altına (*) işareti, altını ıslatmadığı günlerde ise güneşli hava resminin altına (*) işareti konulur. Bu işaret kesinlikle çocuk tarafından konulmalıdır. Bir ay sonunda güneşli hava resminin altında (*) işareti çok ise çocuk ödüllendirilir. (*) işareti yerine takvime altını ıslatmadığı günler için güneş resmi, altını ıslattığı günler için yağmurlu bulut resmi yapılabilir. Ödülün niteliği çocuğun yaşına kişiliğine uygun olmalıdır.(Güneş resimlerinin çok olması da bir ödüldür.)
Sanırım arkadaşın bahsettiği yöntem bu takvim yöntemi...

kizlar benim oglum 3 yasinda gunduz bezi birakali 1 sene oldu .son 1 aydir altina kaciiyor hic bir problemimiz yok.mutlu bir cocuk .neden altini islatiyorsun diye sordugumda guluyor bida yapmiycam diyo gene yapiyo.sizce neden olabililir

slm canım sarı kantoron içir o iyi geliyomuş saraçoğlundan duymuştum dur yazayım.2 çay kaşığı kadar taze kantaron 1 su bardağı su içerisinde ufalanır ve 5 dakika kadar kaynatılarak demlenir. Günde öğleden sonra olmak şartıyla 1 defa içilir. Hazırladığınız sarı kantaron kürü içerisine tatlandırı katmamalısınız.

Benim kızım da üç yaşında iki yaz geçti cisini ogreneli ve son bi aya kadar ne gece ne gunduz hic islatmazdi altini bi kere bile ama son bi aydir iki gunde bir islatiyo carsaf kurumadan digerini yikiyorum neden bilmiyrm ve bu durum cok kotu napicagimi da bilmiyrm yardimci olabilcek olan varsa cok mutlu olurum

Endişelenme canım geçer.. baban gelecek tuvalete yapman lazım de. Büyüdün artık falan de

X