Tuvalet Eğitimi 37 aylık oğluma tuvalet eğitimi için yardım edin.

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
kızlar sabır. hazır olduklarında öğremiyorlar zaten, gerçi öğrenene kadar her yeri de batırıyorlar ama olsun.
bir arkadaşım bana da demişti aynısını. bu dünyada herkes tuvaletini yapmayı öğreniyor, bizimkiler de öğrenecektir üzülme diye:)

bu arada benim oğlumda lazımlık ve alafranga tuvaletin faydası olmadı, ikisini de sevmiyor. kakamızı alaturka tuvalete yapıyoruz. kendisi daha mı rahat ediyor ne anlamadım.

uzun zamandır kakasını da kaçırmıyorum. arttık utku halletti. sıra sizlerin fıstıklarında, güzel haberler verin:)

kızlar sabır. hazır olduklarında öğremiyorlar zaten, gerçi öğrenene kadar her yeri de batırıyorlar ama olsun.
bir arkadaşım bana da demişti aynısını. bu dünyada herkes tuvaletini yapmayı öğreniyor, bizimkiler de öğrenecektir üzülme diye:)

bu arada benim oğlumda lazımlık ve alafranga tuvaletin faydası olmadı, ikisini de sevmiyor. kakamızı alaturka tuvalete yapıyoruz. kendisi daha mı rahat ediyor ne anlamadım.

uzun zamandır kakasını da kaçırmıyorum. arttık utku halletti. sıra sizlerin fıstıklarında, güzel haberler verin:)

ne güzel darısı başıma biz çişi hallettik ama kakada çok az yol aldık önceden kakayı küloduna yapınca kaçıyordu gelme diyordu şimdi yapar yapmaz geliyor anne acıyo temizle diyor inan bu bile beni umutlandırıyor umarım bende en kısa zamanda çözücem...Allahım nerdeyse 1 ay oldu :KK43:

slm kızlar benim kızım 36 aylık ve hala bezliyiz malesef..geçen sene çişini kakasını söylüyordu yapmadan önce o zamanlar kreşede gidiyordu yaz gelsin bezini çıkartırız ,ben bu iş çokkolay olacak diye düşünüyordum.yalnız kızım 23 aylıkken oğlum doğdu ve herşey sil baştan yeniden başladı.kardeşinin altı alındıktan sonra o da kuru bile olsa bezini değiştir diyordu.şimdi ise havalar ısındı tam sırası tuvaletin diye düşünüyorum yalnız bezini bağlamayınca ağlama krizlerine giriyor.alıştırma kilotları ,lazımlık aldık hatta arkadaşın kızının lazımlığını gördü istedi ondan bile var ama kardeşim yapsın diyor. ben nasıl nerden başlıycamı bilemiyorum.nasılsa söyliycek biliyorum ama...

Merhaba kizlar,

benimde 38 aylik bir kizim var çisimizi halletik ama kakamizi hala kilotumuza yapiyoruz. geçeleri bezliyorum ve bezi islak oluyor geçeleri daha alisamadi. buyuk kizim 3 yasinda temiz olmaya ogrenmisit hem gunduz hem gece ama asyayla tuvalet egitimi çok zor.

ne güzel darısı başıma biz çişi hallettik ama kakada çok az yol aldık önceden kakayı küloduna yapınca kaçıyordu gelme diyordu şimdi yapar yapmaz geliyor anne acıyo temizle diyor inan bu bile beni umutlandırıyor umarım bende en kısa zamanda çözücem...Allahım nerdeyse 1 ay oldu :KK43:

büyük tuvaletini de altına kaçıra kaçıra öğreniyorlar. buralardan okumuştum yine, büyük tuvaletini yapınca görsün, tuvalette güle güle diyerek temizleyin diye.
biz oğlumla öyle yapıyoruz, tuvaletini yaptıktan sonra bir el sallama güle güle deme faslımız başlıyor.

sizinki de öğrenmeye yakındır. son durumları bildirin lütfen:)

slm kızlar benim kızım 36 aylık ve hala bezliyiz malesef..geçen sene çişini kakasını söylüyordu yapmadan önce o zamanlar kreşede gidiyordu yaz gelsin bezini çıkartırız ,ben bu iş çokkolay olacak diye düşünüyordum.yalnız kızım 23 aylıkken oğlum doğdu ve herşey sil baştan yeniden başladı.kardeşinin altı alındıktan sonra o da kuru bile olsa bezini değiştir diyordu.şimdi ise havalar ısındı tam sırası tuvaletin diye düşünüyorum yalnız bezini bağlamayınca ağlama krizlerine giriyor.alıştırma kilotları ,lazımlık aldık hatta arkadaşın kızının lazımlığını gördü istedi ondan bile var ama kardeşim yapsın diyor. ben nasıl nerden başlıycamı bilemiyorum.nasılsa söyliycek biliyorum ama...

çocukların kardeşleri olunca geriye döndüklerini duymuştum. Allah kolaylık versin.

Merhaba kizlar,

benimde 38 aylik bir kizim var çisimizi halletik ama kakamizi hala kilotumuza yapiyoruz. geçeleri bezliyorum ve bezi islak oluyor geçeleri daha alisamadi. buyuk kizim 3 yasinda temiz olmaya ogrenmisit hem gunduz hem gece ama asyayla tuvalet egitimi çok zor.

sabır ile halledersiniz inşallah:)

canim benim eltim yanlismi yapdi bilmiyorum ama.:26:eek:nun oglu cok inatci cocuk.pampersi cikartdi inadina yerlere yapiyordu cisini kesinlikle tuvalete oturmuyordu.uzmanlar zorlamayin soylurlar diye cok sakindi.ama sonunda pes etti.ve korkutdu.eger yapsassan popona vururum,disari oynamaya goturmem dedi.:KK50:ve oglu 3 gun icinde ogrendi.:KK9:ve artik cok rahat tuvaletini yapiyor.gecede kalkip anne cis diyor.......ne kadar dogru bilemem

slm kızlar
benim oğlumda 3,5 yaşında bende etrafa bakıp çok sinir stres yaptığımı bilirim neden benimki hala bezli diye. ama şimdi kendimi neden bu kadar üzdüm diye çok pişmanım.zamanı gelince kendiliğinden oluyormuş.1 ay önce bizde ani kararla altına bezi bağlamadık.ilk gün doğal olarak zorlu bir süreçti 3-4 kere altına çişini kaçırdı, ağladı bez bezzzz diye.ertesi gün çişim geldi demeye başladı ve o gün 1 kere altına kaçırdı.ilk bir hafta günde 1 kere hep altına kaçırdı .hiç bağırmadım.dışarıya çıkarkende pet şişeler yardımcımız oldu çok.hala çantamda bulunur bir tane.şimdi maşallah diyeyim kaçağımız çok nadir. bu işin kuralı eğiteme başladığın ilk günden itibaren altını bağlamamakmış ne olursa olsun .bunun bana çok faydası oldu çünkü oğlum bezinden asla rahatsız olmayan çok seven bir çocuk. eğer çok fazla yüz göz olduysanız çiş eğitimi konusunda annane babaanende devreye girebilir yada okul yaşı geldiyse kreşlerdede bunun eğitimini veriyorlar.ben en son çare sırf bu yüzden kreşe vermeye bile düşündüm. arakadaşından görüp heves etsin düşüncesiyle.bizim arkadaşımız yokd evamlı görüştüğümüz oda biraz etkiledi örnek alıcak kimsesi yoktu.

Kızlar bu foruma yeni üyeyim. 37 aylık oğlum var.
geçen yaz tatilinde 10 günlük gece-gündüz tuvalet eğitimi denemesini başarısızlıkla sonuçlandırınca moralim çok bozulmuştu.
herkesin çocuğunun bezden erken kurtulması beni hem daha sinirli bir anne yaptı, hem de daha mutsuz. epey bir ara verdikten sonra gündüzleri bezsiz dolaşmasını sağladım.
tabi her tarafa işemesi ile sonuçlandı. çünkü bizim esas problemimiz bir kere bile oğlumun tesadüf de olsa tuvalete-lazımlığa çiş yapMAMASI idi. kendini sıkıyor ve inatlaşıyordu bizimle.
çişim yok diyip kaçıyor ve bizim görmediğimiz bir zamanda işiyordu. herhalde hiç öğrenemeyecek diye düşünmeye bile başladım.

geçen hafta maşapaya yapması için telkinde bulunduk. veee ilk defa tv seyrederken maşapaya yaptı. bu bile beni o kadar sevindirdi ki. çünkü bizim İLK adımımızdı. dün de 2 kere maşapaya çişini yaptı ve tabi sevinç gösterileri başladı evin içinde. oğlumla beraber tuvalete döktük çişi ve o da çok mutlu oldu. sonra kakam var dedi, bez bağla da yapayım dedi. ben de olmaz, gel tuvalete gidelim dedim. tam o sırada kapı çaldı. ben onunla uğraşırken oğlum kakasını altına yapıvermiş. ama hiç kızmadım. yine sevindim, belli ettim duygularımı. çünkü haber verdin, büyüdün artık dedim. şimdi olmasa bile, sonra tuvalete yapabiliriz dedim.

bugün de sabahtan beri bezini hiç bağlamadım. 2 kere maşapaya çişini yaptı. gerçi kendi haber vermiyor, ben anlayınca tutuveriyorum ama olsun. dedim ya bizim için bu bile ilk diye:)
biraz önce de ben fark edemedim, oğlum da bişi demedi diye, altına kaçırdı çişini. olsun dedim. olur böyle kazalar ama bir dahakine söylersin dedim.

2 gündür içim çok rahatladı. şimdi ona en çok istediği hediyeyi alacağız. suda renk değiştiren arabalar diyip dolanıyor:)

bu süreçte bana yardımcı olursanız sevinirim.

çok uzun oldu ama,
ihtiyacım vardı.
herkese teşekkürler...
Oğlumda sadece çisini yapıyordu ama kakasını yapmıyordu hadi kardeşleri çıkaralım dedim Ogün bugündür maşallah süper Bi şekilde hiç zorlanmadım sizlerde deneyin belki faydası olur kızlar bazen unutmamış hala anne dur kardeşleri çıkaralım gitsinler diyor. 😁😁

X