Pulmonoloji - Göğüs Hastalıkları Akciğer Embolisi

Aynı şeyler bendede var d dimer yuksek cikti carpinti tansiyon düşmesi nefes alamama ama doktorlar yok bir şey diyorlar sintigrafi çekildi temiz cikti o ama gün geçtikçe kötü oluyorum doktorunuzun adını bana soylermisin iz bizde iletisime gecelim
sizin Durumunuz nasil oldu Arkadaşım

Banada cevap verirseniz sevinirim.7 yasında kızım var gecen sene göğsümde agrı ıle hastaneye gıttıgımde pulmoner embolı dendı 6 ay ılac ılk ay ıgne kullandım ılk aylarda coumadin daha sonraları xaralto kullandım 6 ay suruyomus tedavı 6 ay sonunda ilaçlı akcıger fılmıne gırdım embolın bıtmıs dedı dr ılacı kestık ve 1 hafta sonra tekrar aynı agırlar nefes alamadım ne duz durabılıyorum ne eğilebılıyorum tekrar fılme gırdım 2. Atak baslamıs yıne aynı lanet hastalık tekrr nüksetmiş yıne xaralto kullanmaya basladım gunde 1 defa 20 mg kan sulandırıcı ılac buda drum hematolojıye gıtmemı genetık testı yaptırmamı ıstedı gemetık testı yaptırdıgımda temız cıktı yanı hastalıgın sebebı yok hemetolojı dru 2 sene ılacı kullanmama gebelık rısk olucagını soyledı 2 sene sonundada omur boyu bebek aspırını kullanırsın buyuk ıhtımal dedı kanın pıhtılasmaya yatkın oldugu ıcın dedı ama ben 2. Cocugu ıstıyorum bu sekılde hamıle kalsam ölürmüyüm cok ı rıskım var yanı hamılelıkte ıgne ılac kullansam olmazmı

Banada cevap verirseniz sevinirim.7 yasında kızım var gecen sene göğsümde agrı ıle hastaneye gıttıgımde pulmoner embolı dendı 6 ay ılac ılk ay ıgne kullandım ılk aylarda coumadin daha sonraları xaralto kullandım 6 ay suruyomus tedavı 6 ay sonunda ilaçlı akcıger fılmıne gırdım embolın bıtmıs dedı dr ılacı kestık ve 1 hafta sonra tekrar aynı agırlar nefes alamadım ne duz durabılıyorum ne eğilebılıyorum tekrar fılme gırdım 2. Atak baslamıs yıne aynı lanet hastalık tekrr nüksetmiş yıne xaralto kullanmaya basladım gunde 1 defa 20 mg kan sulandırıcı ılac buda drum hematolojıye gıtmemı genetık testı yaptırmamı ıstedı gemetık testı yaptırdıgımda temız cıktı yanı hastalıgın sebebı yok hemetolojı dru 2 sene ılacı kullanmama gebelık rısk olucagını soyledı 2 sene sonundada omur boyu bebek aspırını kullanırsın buyuk ıhtımal dedı kanın pıhtılasmaya yatkın oldugu ıcın dedı ama ben 2. Cocugu ıstıyorum bu sekılde hamıle kalsam ölürmüyüm cok ı rıskım var yanı hamılelıkte ıgne ılac kullansam olmazmı

Merhaba bende seyahat sonrasi akcigerime emboli atti.6 aylik comadine ilac tedavisine devam ederken.4. Ayinda ikinci ogluma hamile kaldim.12 yasinda oglum var.2. Yi son 3 yildir istememize ragmen olmuyordu.genetik raporumda homozigot cikdi.yani kanim pirtilasmaya musait emboli acisindan riskli hasta oluyormusum.belkide bu yuzden gebe kalamiyordum.kan sulandiricilarin ardindan tesaduf kaldim.suan 31 hft hamileyim.ilaci kesti dr.hemen.ignesine basladi.gunde 1 igne vuruyorum kendime.hamileligimde suana kadar bir problem yok .normal dogum yapicam bunuda nasipse.sadece bu sefer cok korkuyorum.yine emboli atarmiyim dogum aninda diye.gebeligim boyunca gögüs dr.ve kadin dogum ikisinin paslasmasi ile gidiyor.dogumun ertesi gun yine igneye devam edecekmisim 1 hafta.sonra hapa baslucakmisim omur boyu.benim konumumda olan varsa insallah yardimci olmusumdur.bebegim gayet saglikli.bu sekilde cok hastasi oldugunu ve saglikli bebek ve anne sonuclandirdigini soyluyor doktorum.

Arkadaşlar ben de iki ay önce safra ameliyatı sonrası masif pulmoner emboli geçirdim.ikinci hayatımı yaşıyorum yani.geçiren arkadaşlar takibinizi nerede yatırıyorsunuz.ben xcarelto kullanıyorum.kurtuldum ama psikolojim olarak atlatamadım maalesef

herkese çok geçmiş olsun arkadaşlar bende akciğer embolisini atlattım yaklaşık on yıl oluyor, genetik testte faktör 5 çıktı, yani bendeki hastalık genetik babamdan bana geçmiş, 2 ay doğum kontrol hapı kullandıktan sonra ortaya çıktı, nefes darlığı, sırta bıçak saplanması aynı zamanda sağ bacağım şişiyordu yürüdükçe ağrıyordu filan, neyse ayağımda damar tıkanmış ve akciğere pıhtı atmış, ama bu teşhisi bulana kadar kaç doktora gittik yok kas spazmı, yok yel, yok başka şey filan en son bir doktor teşhisi koydu, o zaman 23 yaşındaydım, genelde gençlerde görülmediği için teşhis edememişlerdir dedi, 17 gün yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yattım, 5 yıl coumadin kullandım, sonra 1 yıl xarelto kullandım, kalp damar doktorum çok iyi sağolsun, ömür boyu kan sulandırıcı ve varis çorabına devam edicem, hamile kaldım ve şuan çok şükür 19 aylık bir bebeğim var, hamilelik boyunca innohep diye kan sulandırıcı bir iğne kullandım, doğumdan birkaç gün önce iğneyi bıraktım, normal doğum olarak hastaneye yattım ama 40+ olduğu ve açılma olmadığı için sezeryan oldum, ikimizde iyiyiz. şuan emzirme dönemimdeyim coraspin kullanıyorum, bu dönemden sonra tekrar doktora gidicem, ilacı değiştirebilir bakalım tedavimiz ömür boyu devam,
sonuç olarak hiç üzülmeyin, korkmayın tedavisi olan bir hastalık ve hamilelikte filan da hiç sorun olmuyor, tüp bebek tedavisinde bile kan sulandırıcı iğne kullanılıyormuş, takiplerinizi aksatmayın, gönlünüzü ferah tutun, Allah o günleri bir daha yaşatmasın ve daha kötüsünden korusun hepimizi, herkese sağlıklı, hayırlı, uzun ömürler inşallah :KK200:

X