Araba fobisi

İlk evlendigim zamanlarda vajinismustum. 4 ay bunu yaşadım. İlk gece çok hafif birlikte olmuştuk ama korkudan aklım çıkmıştı. Sonra 4 ay olmadı. Ve devlette bir kadın doğumcuya gitmiştim durumumu anlatmıştım.

İlk gece durumumu anlatmiştim ve 4 ay hiç birlikte olamadığımı....
Dr zarin yırtılıp yırtılmadığına bakacam demişti ben çatala yattım Dr eline eldivenlerini taktı tam o sırada gerildim lütfen beni bırakın gitmek istiyorum demiştim ağlamaya başladım. Dr sinirli bir şekilde eldivenlerini çıkarırken sen birde anne mi olacaksın daha kocanla birlikte olmayı becerememişsin demişti. O gün oradan çıktım o doktora hakkımı asla helal etmedim ama korkularımı o kötü kalpli adamın vesilesi ile yendim şuan 3 çocuğum var...

Sizde bana o doktoru anımsattınız... Ama bunu da başarıcam...
Ne kadar hikayemiz benziyormuş
Ben de vajinusmustum
üç ayda kendi kendime yendim
Bir yıl sonra doktora gittim. Korkup Altan muayene istemeyince babada çıkışmıştı kadın. Ağlayarak çıkmıştım muayahaneden.
Sonrasında iki oğlum oldu normal doğumla.
İnsanlar gerçekten anlamıyor korku denen şeyin elimde olmadığını, destek olunursa yenilebileceğini
2015 ehliyet aldım sonrasında eşimin oyalamaları ve bir türlü arabayı vermemesiyle unuttum. Kendi arabamı aldım şimdi otomatik. Dün ilk dersi yaptık . Gerçekten çok kötüydüm. Benzer durumdaki başarı hikayelerini okuyup cesaretlenmekte çalışıyorum . İnşaallah başaracağız. Herkes bu yollardan geçti. Anasının karnında öğrenmedi. Sadece herkesin farklı zamana ihtiyaçı var. Acelemiz yok yavaş yavaş adım adım öğreneceğiz. Ve öğrendikçe keyif alacağız.

Ne kadar hikayemiz benziyormuş
Ben de vajinusmustum
üç ayda kendi kendime yendim
Bir yıl sonra doktora gittim. Korkup Altan muayene istemeyince babada çıkışmıştı kadın. Ağlayarak çıkmıştım muayahaneden.
Sonrasında iki oğlum oldu normal doğumla.
İnsanlar gerçekten anlamıyor korku denen şeyin elimde olmadığını, destek olunursa yenilebileceğini
2015 ehliyet aldım sonrasında eşimin oyalamaları ve bir türlü arabayı vermemesiyle unuttum. Kendi arabamı aldım şimdi otomatik. Dün ilk dersi yaptık . Gerçekten çok kötüydüm. Benzer durumdaki başarı hikayelerini okuyup cesaretlenmekte çalışıyorum . İnşaallah başaracağız. Herkes bu yollardan geçti. Anasının karnında öğrenmedi. Sadece herkesin farklı zamana ihtiyaçı var. Acelemiz yok yavaş yavaş adım adım öğreneceğiz. Ve öğrendikçe keyif alacağız.
Manuelin yanında otomatik vites çerez kalır yaparsınız hiç öyle zor değil ben manuel kullanıyorum o bile insanların abarttığı kadar yok yani

Manuelin yanında otomatik vites çerez kalır yaparsınız hiç öyle zor değil ben manuel kullanıyorum o bile insanların abarttığı kadar yok yani
Çok teşekkür ederim desteğiniz için . Kadın bir arkadaşımdan sürüş dersi alıyorum. Herkes destekliyor. Bir eşimden duyamıyorum destek sözcüklerini. Evin içinde sürekli yaparım değil mi diye kendi kendime konuşuyorum adamda çıt yok
İyice sinir oldum

Çok teşekkür ederim desteğiniz için . Kadım bir arkadaşımdan sürül dersi alıyorum. Herkes destekliyor. Bir eşimden sığamıyorum destek sözcüklerini. Evin içimde sürekli yaparım değil mi diye kendi kendime konuşuyorum adamda çıt yok
İyice sinir oldum
Ayy siz boşverin kocanızı onlar hep öyle benimki hep korkutur beni onun yanında bile rahat kullandırmıyor bana hız hız artır deyip duruyor onsuz daha rahatım hiç de o beni desteklemedi ben kendi kendime destekledim erkek kardeşim bir de çok destekledi

Ayy siz boşverin kocanızı onlar hep öyle benimki hep korkutur beni onun yanında bile rahat kullandırmıyor bana hız hız artır deyip duruyor onsuz daha rahatım hiç de o beni desteklemedi ben kendi kendime destekledim erkek kardeşim bir de çok destekledi
Niye böyle ya. Zaten onun yüzümden ehliyetim olmasına rağmen kullanamadım arabayı vermediği için hep beni korkuttuğu için. Ona inat başaracağım tribine girmek istemiyorum. Kendim için yapacağım 🫣

Niye böyle ya. Zaten onun yüzümden ehliyetim olmasına rağmen kullanamadım arabayı vermediği için hep beni korkuttuğu için. Ona inat başaracağım tribine girmek istemiyorum. Kendim için yapacağım 🫣
Yaparsınız yaparsınız hiç korkmayın otomatik vitesmiş zaten çok kolay manuel olsa bayırda falan zorlardı da otomatikte öyle sorun yok valla ona inat başarın yani de görsün 🤣

19 yaşımda ehliyetimi aldım yıllardır aktif araba kullanıyorum. Şöförlükte hiçbir zaman ben iyiyim demeyeceksin ama iyiyimdir işte araba konusunda. 2020’de eşim arabayı kullanıyor ben yan koltukta arkada iki çocukla çok alakasız bir yerde hiçbir kusurumuz olmadan büyük bir kaza geçirdik. Hayatımın kötü yönde değişeceğini düşündüğüm bana çok uzun gelen belkide 30-40 saniye yaşadım. Araba pert çok şükür herkes iyi. Çok büyük korkuydu,o gün hiç konuşmadan uzun uzun boşluğa baktık bütün gece ve ben bidaha araba kullanamam diyodum. Ertesi gün yola çıkarken eşim sen kullan arabayı diye zorladı beni,zorla kulllandım ama o gün kullanmasaydım bidaha kullanamazdım sanırım.
Korkma,korkularının üzerine git. Arabaya bindiğimiz her an bir çok tehlikeyle karşı karşıyayız. Sen kurallara uyduğun sürece risk minimumda. Bişey yaşanacaksa yaşanıyor her an o korkuyla yaşamak imkansız.

19 yaşımda ehliyetimi aldım yıllardır aktif araba kullanıyorum. Şöförlükte hiçbir zaman ben iyiyim demeyeceksin ama iyiyimdir işte araba konusunda. 2020’de eşim arabayı kullanıyor ben yan koltukta arkada iki çocukla çok alakasız bir yerde hiçbir kusurumuz olmadan büyük bir kaza geçirdik. Hayatımın kötü yönde değişeceğini düşündüğüm bana çok uzun gelen belkide 30-40 saniye yaşadım. Araba pert çok şükür herkes iyi. Çok büyük korkuydu,o gün hiç konuşmadan uzun uzun boşluğa baktık bütün gece ve ben bidaha araba kullanamam diyodum. Ertesi gün yola çıkarken eşim sen kullan arabayı diye zorladı beni,zorla kulllandım ama o gün kullanmasaydım bidaha kullanamazdım sanırım.
Korkma,korkularının üzerine git. Arabaya bindiğimiz her an bir çok tehlikeyle karşı karşıyayız. Sen kurallara uyduğun sürece risk minimumda. Bişey yalanacaksa yaşanıyor her an o korkuyla yaşamak inkansız.
Çok teşekkürler desteğin için. Size de çok geçmiş olsun. Allah bir daha yaşatmasın.
Evet üstüne gidip kendimi motive etmem gerekiyor. Buraya da zaten motive olayım diye girdim . Yaşsın kadın dayanışması 🧿

Çok teşekkürler desteğin için. Size de çok geçmiş olsun. Allah bir daha yaşatmasın.
Evet üstüne gidip kendimi motive etmem gerekiyor. Buraya da zaten motive olayım diye girdim . Yaşsın kadın dayanışması 🧿
Çok şükür geçti,allah bidaha yaşatmasın hiçkimseye. Korkma,korkarsan hata yaparsın. Kurallara uy,çocukları oto koltuksuz yada kemersiz asla bindirme,gerisi allaha emanet de. Çok büyük özgürlük araba. Neden bu kadar geç kaldım diyeceksin çok yakında.

Hayırlı ramazanlar kızlar.

Ben yıllar önce virajı çok geniş aldığım için motor kazası yapmıştım. İlk kullanmam da kaza yapmıştım sonrasında çok korktum. Motorda veya bende hiç bir şey olmadı çok şükür ama o kaza beni çok korkuttu. Ehliyetim yok araba ehliyeti almak istiyorum. Eşim ehliyet al da sana istediğin arabayı alayım dedi. Ama bende okadar çok fazla korku var ki😔

Eşim araba modelleri gösteriyor şu nasıl bu nasıl falan diye çok mutlu oluyorum ama kendimi o arabayı kullanırken hayal edemiyorum. Hep virajlarda kaza yapacakmışım hissi oluşuyor 😔

Eşim önce bir sürücü kursuna git orada zaten eğitim verecekler ehliyetini al birlikte de çalışırız diyor ama korkuyorum. Ya başkasına çarparsam ya kaza yaparsam kaza yapmasam bile arabayı park edemezsem yada çok yokuş bir yolu çıkamaz geri geri gidersem offff bin tane felaket sıralarım bu şekilde.

Bu aralar çok taktım bu araba mevzusuna çünkü 3 tane çocuğum var. Arkadaşlarımdan birinin arabası var diğer arkadaşlarımla falan sığamıyoruz onların birer tane çocuğu var benim 3 tane utanıyorum çoğu zaman gitmiyorum onlarla bir yere onlar zorla ısrarla götürüyor her yere sığarız korkma diyorlar. Ama ben artık bende kendi arabamla istediğim her yere rahatça 3 çocukla gitmek istiyorum.

Benim kadar korkunç derece de araba fobisi olup yenen birileri var mı lütfen yazın da kendimi bende gaza getireyim artık 😔
Anksiyete boyutunda fobiniz varsa psikolojik destek alın once. Sonra eşinizle sürüş derslerine başlayın. Birde üç cocuklusunuz. Arabayı öğrenmeniz daha iyi olurdu. Bende yeni evliyim. Ehliyeti hemen aldım ama aktif şekilde araba kullanmiyorum. Henüz çocuğum yok ama kesinlikle çocuk olmadan öğreneceğim diye arada derslere başladık. Çünkü insanı cok kısıtlıyor surmemek

X