Avukat var mı ? Yardımınıza ihtiyacım var

bendiyebiri1

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2022
365
215
Merhabalar umarım benim soruma yanıt verecek bir avukat arkadaş vardır. Şimdi anlaşmalı boşanma oldu. Hakim boşadı karar çıktı. 15 gün içerisinde karar çıkacak her iki taraftan biri gelip imza atıp tevliğatı teslim alırsa biter nüfusa düşer denildi. Mahkemeden 2 gün sonra tekrardan barışıldı… kağıt alınmaya gidilmedi… aradan bir sene geçti ve kredi ile ev alındı kocanın üstüne.. şimdi bu boşanma geçerli mi ? Asıl sormak istediğim bu evde kadının hakkı oluyor mu herhangi bir ayrılmada ???

Merhabalar umarım benim soruma yanıt verecek bir avukat arkadaş vardır. Şimdi anlaşmalı boşanma oldu. Hakim boşadı karar çıktı. 15 gün içerisinde karar çıkacak her iki taraftan biri gelip imza atıp tevliğatı teslim alırsa biter nüfusa düşer denildi. Mahkemeden 2 gün sonra tekrardan barışıldı… kağıt alınmaya gidilmedi… aradan bir sene geçti ve kredi ile ev alındı kocanın üstüne.. şimdi bu boşanma geçerli mi ? Asıl sormak istediğim bu evde kadının hakkı oluyor mu herhangi bir ayrılmada ???
Geçerli değildir.Nikahli iken edinilen her malda hakkınız oluyor.Avukat değilim

Dosya kesinleşene kadar evlisiniz. Tebliğ almadan kesinleşme olmaz. O yüzden evlisiniz hala ve mallarda da hakkınız devam ediyor.

Merhaba avukatım. Tebligat elden alınmamışsa adrese yapılır. Adresinize yapılmış olabilir. Hatta siz evde yokken muhtara tebliğ edilmiş bile olabilir... eğer böyle bir durum varsa dosya bu şekilde de kesinleşir. Mahkeme karar verdiği dosyada tebligat prosedürünü tamamlamadan atıl vaziyette bırakmaz. e-devletten kontrol edin derim önce, kesinleşmediyse itiraz edip kararı bozdurmak lazım. Yine kesinleşmediyse evlilik devam ediyor demektir bu durumda alınan tüm mallar edinilmiş mallara katılma rejimine tabi olur. Yani evin değerinin yarı oranında sizin hakkınız var.

X