Başım dönüyor ama dönmüyor(muş)

Beyin sinir cerrahisi doktoru bana ilaçlı boyun ve omurga emarı çekilmesini önerdi türkşyeye geldiğimde çektireceğim. Boyun damarlarınıza ilaçlı emarla detaylı şekilde bakıldı mı ?
Beyin sinire hiç gitmedim.boyun damarlarima daha önce ultrason ile bakilmisti ama ilaçlı mr çekilmedi.noroloji bir yıl önce baya detaylı baktı ilaçlı mr,toplardamar falan baktı temiz çıktı.iyi kötü ayakta dolaşıyordum.3 ay önce antideprasan bıraktım onun etkisi mi gidiyor.surekl8 bu ilaçları da içemem ki.bur haftadır da çok kötüyüm bir şeyde cikmiyor

Beyin sinire hiç gitmedim.boyun damarlarima daha önce ultrason ile bakilmisti ama ilaçlı mr çekilmedi.noroloji bir yıl önce baya detaylı baktı ilaçlı mr,toplardamar falan baktı temiz çıktı.iyi kötü ayakta dolaşıyordum.3 ay önce antideprasan bıraktım onun etkisi mi gidiyor.surekl8 bu ilaçları da içemem ki.bur haftadır da çok kötüyüm bir şeyde cikmiyor
Vagus siniri egzersizlerini ve mindfulness meditasyonlarını mutlaka bi deneyin bi bakın bakalım düzelme oluyor mu. Antidepresan iyi geldiğine göre stres tetikliyor olabilir

Vagus siniri egzersizlerini ve mindfulness meditasyonlarını mutlaka bi deneyin bi bakın bakalım düzelme oluyor mu. Antidepresan iyi geldiğine göre stres tetikliyor olabilirben
Bu egzersizler daha önce sizin söylediğiniz mi farklı mı ben onları biraz yaptım sonra böyle oldum şuan onları bile yapamıyorum düşünün.ayakta zaten hiç duramıyorum.sizin öyle mi ben mesela oturunca yatınca daha rahat ama ayakta hiç rahat değilim. Birde covid aşısı oldunuz mu.ben aşıların da etkilediğini düşünüyorum. Ondan sonraya denk geliyor her sey

Hangi antidepresan kullanmistiniz

Kullandığını süre içinde olmadı değil mi donmeler
Sersemlik sarhoşluk hiç gitmedi.oyle çok rahatlama hiç olmadı ama en azından suan akı gibide değildim.en azından evimde kendi işimi yapıp çocuğumla falan ilgilenebiliyordum.suan o durumda değilim bir haftadır annemde kalıyorum.oyle olsam bana yeter

Bu egzersizler daha önce sizin söylediğiniz mi farklı mı ben onları biraz yaptım sonra böyle oldum şuan onları bile yapamıyorum düşünün.ayakta zaten hiç duramıyorum.sizin öyle mi ben mesela oturunca yatınca daha rahat ama ayakta hiç rahat değilim. Birde covid aşısı oldunuz mu.ben aşıların da etkilediğini düşünüyorum. Ondan sonraya denk geliyor her sey
Ben hic covid asisi olmadim. Yok hayir bu dediklerim farkli bunlar stres kortizol seviyesini azaltan egzersizler meditasyon gibi.

Benimde tam tersi otururken oluyo en cok ayakta ve yururken harwket ederken hic olmuyor cok rahatim hatta ama ne zaman namaza dursam sabit ayakta , ya da otursam basliyor sallanma hiss kafamin ici zonklama hatta bayilma hissi gibi. Uzanincada bir sure havuz deniz ustunde gibi oluyorum ama her zaman degil uzaninca genelde iyi ama otururken ve sabir dururken benimki

Ben hic covid asisi olmadim. Yok hayir bu dediklerim farkli bunlar stres kortizol seviyesini azaltan egzersizler meditasyon gibi.

Benimde tam tersi otururken oluyo en cok ayakta ve yururken harwket ederken hic olmuyor cok rahatim hatta ama ne zaman namaza dursam sabit ayakta , ya da otursam basliyor sallanma hiss kafamin ici zonklama hatta bayilma hissi gibi. Uzanincada bir sure havuz deniz ustunde gibi oluyorum ama her zaman degil uzaninca genelde iyi ama otururken ve sabir dururken benimki
Ne kadar değişik bir şey ya.dediginiz egzersizleri deneyim bide tabi biraz toparlanirsam.malesef ben oldum aşı ve çok pişmanım ya öyle denk geldi yada gerçekten etkisi oldu.bende ayakta hiç duramaz oldum çocuğa yemek hazirlicam yok bayıldım sanki Allah yardımcımız olsun çok zor.epilepsi ilacı içiyorum toparl inşallah

Ne kadar değişik bir şey ya.dediginiz egzersizleri deneyim bide tabi biraz toparlanirsam.malesef ben oldum aşı ve çok pişmanım ya öyle denk geldi yada gerçekten etkisi oldu.bende ayakta hiç duramaz oldum çocuğa yemek hazirlicam yok bayıldım sanki Allah yardımcımız olsun çok zor.epilepsi ilacı içiyorum toparl inşallah
Ahh canım benim Allah düşmanımın başına vermesin ben böyle değişik bişeye daha once kimseden duymamıştım. Şeker hastası bilmem be olursun ilaç içer korntol alırsın ama bizim bu durumumuzda ortada tam teşhis bile yok ve hepimizin benzer şeyler Allahım sen büyüksün şifa versin inşallah.

Ahh canım benim Allah düşmanımın başına vermesin ben böyle değişik bişeye daha once kimseden duymamıştım. Şeker hastası bilmem be olursun ilaç içer korntol alırsın ama bizim bu durumumuzda ortada tam teşhis bile yok ve hepimizin benzer şeyler Allahım sen büyüksün şifa versin inşallah.
Kontrol altına alamıyorsun asla çünkü bir yöntemi yok.ya antidepresan falan bira rahatlıyor ama onlarda bir yere kadar.Ne diyelim Allah büyük. Bir kapı açar inşallah.

Merhaba, yorumları okumadım belki söyleyen olmuştur bilemiyorum. Annem bir yıl bu şekilde yaşadı gitmediği doktor-poliklinik kalmadı bunlara psikiyatri ve terapiler de dahil, kullandığı dünya kadar ilaç antidepresan anlat anlat bitmez. En nihayetinde beyin cerrahine gitti ve Mr çekildi, sonuç olarak beyine giden damarlarda tıkanma olduğu için ve boynunda fıtıklar oluştuğu için baş dönmeleri olduğu ortaya çıktı. Fizik tedavi, geçmezse ameliyat önerildi. Belki sizin de aslında böyle bir probleminiz vardır ? Geçmiş olsun allah şifa versin, çok zor. Annem de aynı sizin anlattıklarınızı söylüyordu....

Merhaba, yorumları okumadım belki söyleyen olmuştur bilemiyorum. Annem bir yıl bu şekilde yaşadı gitmediği doktor-poliklinik kalmadı bunlara psikiyatri ve terapiler de dahil, kullandığı dünya kadar ilaç antidepresan anlat anlat bitmez. En nihayetinde beyin cerrahine gitti ve Mr çekildi, sonuç olarak beyine giden damarlarda tıkanma olduğu için ve boynunda fıtıklar oluştuğu için baş dönmeleri olduğu ortaya çıktı. Fizik tedavi, geçmezse ameliyat önerildi. Belki sizin de aslında böyle bir probleminiz vardır ? Geçmiş olsun allah şifa versin, çok zor. Annem de aynı sizin anlattıklarınızı söylüyordu....
Çok geçmiş olsun, bunuda düşünüyorum çarpıntım olduğu için ama 2 yıldır muhakkak birşey olurdu diyorum. En son hocaya da gittim b…ü mü var diye artık kadın dedi sendeki fibromiyalji yok öyle birşey psikoloğa git destek al dedi ya inanır mısınız 😂😂 delircem artık diyordum o bile bunu söyledi 😂

Merhabalar ben tam olarak böyle düşünüyorum. Kesinlikle boynumla alakalı bir problem var . Xray de zaten ileti derece boyun düzleşmesi çıktı boyun düzleşmesi olup benim gibi bu sıkıntıyı yaşayan bir sürü insanın yorumlarını gördüm. Beyin emarım temiz ama bir tek boynumda ki damarlara bakılmadı haftaya ona bakılacak İnşallah ve ben de sonucun bu şekilde olacağını düşünüyorum damarlarımla ilgili bir durum var çünkü fizik yedaviye ve kayroprakti doktoruna gidiyorum egzersiz yapınca dengem düzeliyor ama yapmazsam o gün hemen geri bozuluyor .

Anneniz nasıl şimdi iyileşti mi ?

Çok geçmiş olsun, bunuda düşünüyorum çarpıntım olduğu için ama 2 yıldır muhakkak birşey olurdu diyorum. En son hocaya da gittim b…ü mü var diye artık kadın dedi sendeki fibromiyalji yok öyle birşey psikoloğa git destek al dedi ya inanır mısınız 😂😂 delircem artık diyordum o bile bunu söyledi 😂
Ay aynıyız ya artık bende böyle düşünüyorum.dun nazar duaları falan bakmaya başladım.anneme eşime bir hocaya gidelim diyorum büyü mü var sonra kendime diyorum iyice kafayı yedim benin pskojim iyi değil üç ay önce ilacı bıraktım yine başlıca mm diyorum artık.sizde baş ağrısı oluyor mu.migren var mı.

Ay aynıyız ya artık bende böyle düşünüyorum.dun nazar duaları falan bakmaya başladım.anneme eşime bir hocaya gidelim diyorum büyü mü var sonra kendime diyorum iyice kafayı yedim benin pskojim iyi değil üç ay önce ilacı bıraktım yine başlıca mm diyorum artık.sizde baş ağrısı oluyor mu.migren var mi

Çok uzun olacak belki ama geçmek bilmeyen baş dönmesi bence kronik bi baş dönmesi yani dönüyor gibi ama dönmüyor kafam sanki benden değil sürekli ayak sallama göz kaşıma sinir basması asla sabit duramama gibi şeyler yapıyorum o his geldiğinde yani başımda ne var bilmiyorum neredeyse iki senedir uğraşıyorum gitmediğim doktor kalmadı psikiyatri doktoru dışında. Taşikardi varmış bide kalp doktoru öyle dedi hap verdi bi süre kullandım sonra rahatsız etti bıraktım. Sürekli 120 falan atıyor normalde bile ama yıllardır öyledi hiç rahatsız olmadım bazen 140 çıktığında kötü hissediyorum ölcek gibi ama çokk nadir. Neyse benim derdim artık yıldığım şey baş dönmesi nasıl tarif edeyim bilemiyorum artık. Çok şükür iyiyim ailem sevdiğim yanımda güzel hayatım var derdim yok ufak tefek şeyler dışında herkesin olur ama geçip gidiyor hayat böyle sonuçta. Böyle bir anda durduk yere başım dönüyor karıncalanıyor gibi sanki ama öyle değil gözlerimi kapatsam bile dönüyor asla rahatlamıyor gün boyu geçmez haftalarca sürer aylarca sürer bir gün iyisem akşamı kötü olurum veya sabah kalkamam ya da aniden girer bu his bana. yatsam kalksam gezsem iş yapsam falan uğraş ediniyorum yapamıyorum böyle dengesizlik hissi düşecekmişim gibi . Etraf kayıyor gibi ama kaymıyor vertigo falan hepsini kontrol oldum çekap yaptırdım 6 ay önce. Hep tansiyonumu kontrol ederim bazen düşük çıkar 9/7 falan bazen de 13/7-9 olur tansiyonum. Benim normalde 10/7 11/7 iken iyi hissederim kendimi çok şükür. Tansiyonla alakalı değilmis 25 yaşındayım olur demişti doktorlar ama ne zaman düşeceği belli olmuyor o kötü yapıyor beni anlıyorum hemen. Ha bi de çokk çokk şiddetli baş ağrıları yaşıyorum. Çok uzun oldu kusura bakmayın ama bundan kurtulmak istiyorum. Eşim bir şeyler yapmak gezmek eğlenmek istiyor ama ben böyle hissettiğim için kapıdan adım atmak istemiyorum çıksam da keyif almıyorum huzursuz oluyorum ayak sallama işte tırnak yeme vs böyle şeyler yapıyorum sürekli sanki öyle yapınca geçicekmiş gibi bi uyuşukluk hissi oluyor kafam resmen. Bu hastalık bana musallat olduğunda bekardım şimdi evliyim 10 aylık. Artık kimse bana inanmıyor psikolojik diyolar kimseye söyleyemiyorum başım dönüyor demeye çünkü bahane sanıyorlar bunu yazarken bile kafam beynim birbirine girmiş durumda Allahtan şifa istiyorum sadece. Böyle durum yaşayan var mı? Antidepresan ilaçlar kullanmak istemiyorum çünkü henüz bir çocuğum olmadı zaten böyle hissettiğim için çok korkuyorum hamile kalmaktan ona bakamam diye ben böyle olduğum zaman ölü gibi kalıyorum hamileyken veya bebeğim olduğunda ben hala bu durumu yaşarsam ben iyi bi anne bi eş olamam artık çıldırmadan ne yapmam lazım bilmiyorum..
GÜNCELLİYORUM vertigo atağı geçirmişim ve etrafın dönmesiyle ve kusmayla beraber özel kbb gittim. Ölüyorum sandım. belli başlı testlere girdim. DİZZİNİESS (başının içi dönmesi etraf değil) teşhisi konuldu. İlaç verdi kullandım fayda görmedim. Ama migrenör vertigo olabilir dedi. Nöroloji git dedi gittim migren hapı verdi halaa aynıyım. Nöroloji kbb’nin verdiği ilacı kesmemi istedi o yüzden tek bi ilaç kullanıyorum bir ay sonra baş ağrısı polikliniğine randevum var bakalım… iyi olamıyorum ya ve bu arada her işimi yapıyorum kendimi yatağa bağlamadım ama kötüyüm arkadaşlar çok kötü
Ben simdi sizin yazınızı okudum şuan tam 10 günlük bu durumdayım lütfen bana iyi birsey söyleyin şuanki durumunuz nasıl anlatıklarınız hepsi luan bende var gitmediğim doktor kalmadı 2 çocugum var biri 7 aylık daha ama tamda sizin söylediklerinizi yaşıyorum bana lütden şuan iyim deyin ?

Merhabalar ben tam olarak böyle düşünüyorum. Kesinlikle boynumla alakalı bir problem var . Xray de zaten ileti derece boyun düzleşmesi çıktı boyun düzleşmesi olup benim gibi bu sıkıntıyı yaşayan bir sürü insanın yorumlarını gördüm. Beyin emarım temiz ama bir tek boynumda ki damarlara bakılmadı haftaya ona bakılacak İnşallah ve ben de sonucun bu şekilde olacağını düşünüyorum damarlarımla ilgili bir durum var çünkü fizik yedaviye ve kayroprakti doktoruna gidiyorum egzersiz yapınca dengem düzeliyor ama yapmazsam o gün hemen geri bozuluyor .

Anneniz nasıl şimdi iyileşti mi ?
Hala baş dönmeleri var ama eskiye nazaran daha iyi..

X