Bebek Gelişimi

civciv annesii

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2024
241
228
23
Kızlar her bebeğin gelişimi farklı bunu tüm anneler biliyor. Amma ve lakin :) her ne kadar bilsek de söz konusu kendi çocuklarımız olunca ayrı bir pimpirikleniyoruz.. Bebeğim 8 aylık. Maşallah boyu kilosu yerinde yani bana göre en azından. 11.200 gr boyu da 76 cm. Bu mesele değil asıl meselemiz şu ki benim bebeğim elinden tutunca ayakta durabiliyor fakat kendi başına ayağa kalkamıyor veya kendi başına ayakta çok kısa duruyor. Ayy bir video gördüm 7 aylık bebek kendi kendine ayağa kalkıp tutunuyordu. Biliyorum bebekler internette yazılana göre 9. Ayda ayağa kalkarlar ama benim merak ettiğim bebeği benim gibi olan var mı? (Acaba kilosundan mı kaynaklı?)

Merhaba, benim bebeğim de 7.5 aylık kilosu da 11 civarı, kendi başına ayakta duramıyor, hatta oturması bile yani oturuyo ama tek bırakamam yani pat atıyo kendini arkaya, aslında dediğiniz gibi her bebeğin gelişimi kendine özel sanırım bizim bebekler tombişlikten yapamıyor

Her çocuğun gelişimi farklıdır. Doktor sağlıklı dedikten sonra çocuğunuzu kimseyle kıyaslamayın, hem sizi hem çocuğunuzu strese sokar. Benim yeğenim mesela 1 yaşında yürümeye başladı ve bikaç ay sonrada emeklemeyi öğrendi :)

Emekliyordu zaten o sıralarda gidiyordu 7 aylık kendi kendine tutunup ayağa kalkıyordu kısa süre sonra fakat düşüyordu . Şimdi normali ne bilmiyorum bu kanuda bilgi sahibi değilim. Fakat heveslenmesi ve ortam sağlamak da lazım bebeğe. Ben TV unitesi alcakdi tutunuyordu oyuncak görüyordu ıslak mendil görüyordu. Kumandayı seviyordu . Merakliysa uzanır oda zamanla.

Emekliyordu zaten o sıralarda gidiyordu 7 aylık kendi kendine tutunup ayağa kalkıyordu kısa süre sonra fakat düşüyordu . Şimdi normali ne bilmiyorum bu kanuda bilgi sahibi değilim. Fakat heveslenmesi ve ortam sağlamak da lazım bebeğe. Ben TV unitesi alcakdi tutunuyordu oyuncak görüyordu ıslak mendil görüyordu. Kumandayı seviyordu . Merakliysa uzanır oda zamanla.
Of ya benim evim pek musait değil sanırım onn için ortam sağlamalıyım

X