Çocuk Hastalıkları biküspit aort ve aort stenezo tecrübe edinenler bakabilir mi ?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

limoncicegi00

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Mart 2014
3.623
1.781
Ayrıntılı ultrasona çok iyi araştırıp gittim defaalarca başka başka doktorlara bir rahatsızlık varsa bileyim diye.. ama öyle öğrenmek nasip olmadı tesadüfen işte tesadüfen yaşıyoruz zaten bu ülkede.. haberi dahi olmayabilir bir çok kimsenin zira öyle de oluyormuş, ilerleyen yaşlara hatta hiç anlaşılmıyormuş.

Biküspit aorta 2 yaprakçıklı ..bu şu an için sorun değil ama darlık var 25 mm tecrübe edinenler anneler arkadaşlar.. böyle bir durum yaşayan var mı ? bazen neden bu kadar rahatım ben diyorum ama doktor ciddi değil dedi o yüzden sanırım bazen de içimi bir sızı kaplıyor.. Bilgisi olanlar paylaşabilir mi ? adı çok afilli ama ağır bir rahatsızlık değil rahatız şükür Allah büyüğünden saklasın yine de.

Slmlar ben varim...Oglum dort aylikken rutin muayenede ufurum ile ogrendim o donem yasadiklarimi tarif etmem mumkun degil oncelikle sakinligini koru benim yaptigim hatalari yapma isterim.Oglum su an 8 yasinda her yil kontrolu var su an darlik ve kacigi min seviyede herhangi bir aorun teskil etmiyor Yasaminda hicbirseyi degistirmiyor spor kulubune dahi izin var o derece...Boyle olup haberi olmayan cok insan var en kotusu orta yasta sikinti yasatmasi ki cok dusuk bir oranmis insanin cocugu en hassas noktasi ama korkma dogru dr siki takip ve dua .ins hicbirsey olmaz.Ben en son alti ay once goturdugumde dr bu saate kadar darlik yapmadi ise artik muhtemelen yapmacaktir dedi ins oyle olur.Hangi sehirdesin?dr kim?Allah cocuklarimiza saglok sihhat versin.

Teşekkür ederim benim duyduğum ciddiyeti kimse göstermiyor.. bizde tesadüfen öğrendik kaç mm darlık vardı söylerseniz çok sevinirim hacettepe profu dursun alehana gidiyotum gerekirse de balon işlemi basit diye tanımlıyor. ama hastalık denilmesi bile beni çok üzüyor. bakıma gereksinimi olur mu ileride zorluk yaşar mı üzülüyorum son muayene ay sonu gideceğiz.. daha 5 aylığız biz. sürekli gittiğimiz dr hiç bir zaman bahsetmedi muhtemelen ona devam etseydik haberimiz dahi olmayacaktı o insancıklar gibi. siz neredesiniz ve kime gidiyorsunuz ?

biz doğumda söylemediler zar zor extra doktora gittim basit üfürüm dendi 2 ay ustune dusemedım sonra alerjı doktorumuza bahsederken.. onemlı dedi.derhal gittik bizde takip altındayız.

Istanbuldayiz Ender Odemise gidiyoruz ayrica sunnet olacagi icin en son capa tip fakultesinde goruldu bu ozellikli cocuklar icin atlanmamasi gereken en onemli nokta dis cekimi dahil butun islenlerinde onceden antibiyotik almalari gerekiyor kalp kapakciklarini korumak icin sakin unutmayin ...darlik yok cok sukur

Yano cihaza gore bile degiaiyor hep ayni yerde olcturmek lazim bir kez 17mm cikti daha sonra hep raporlarinda yok yazildi ins yoktur ve hepimizin cocuklari saglikla buyur...

Insâllah dediginiz.gibi fazla agladiklarinda bile.uzuluyoruz doktorun dedigi yeni dogan bi bebege yaptik daha .. cok basit diyor. Oyle bir durum.yok.cok sukur. mesela ben de.saglikci.oldugum.icin basta bu kadar.korkmadim.ama kizima bakarken aklima geliyor tesekkurler.amin.

Insâllah dediginiz.gibi fazla agladiklarinda bile.uzuluyoruz doktorun dedigi yeni dogan bi bebege yaptik daha .. cok basit diyor. Oyle bir durum.yok.cok sukur. mesela ben de.saglikci.oldugum.icin basta bu kadar.korkmadim.ama kizima bakarken aklima geliyor tesekkurler.amin.
Benim oğlumun kalbinde 7 mm delik var ve doktor kapanmaya bilir kapanmaz sa açık kalp ameliyatı dedi yine şükür sizlerin çocuklarında sorun yokmuş düşüncesi bile beni mahvediyor açık kalp ameliyatının

Benim oğlumun kalbinde 7 mm delik var ve doktor kapanmaya bilir kapanmaz sa açık kalp ameliyatı dedi yine şükür sizlerin çocuklarında sorun yokmuş düşüncesi bile beni mahvediyor açık kalp ameliyatının
Bizimde ayni zamanda ufurumde var canim ben onu soyleme geregi bile duymuyorum ... yaninda hic bir sey. o zaten kapanir dediler sizin ki bilmiyorum tabi. Kac mm sormadim bile.oğlun ne kadarlik ki ? bir.de..balon islemi demediler mi acik kalp ameliyati icin aciklik cok.mu buyuk ufurum allah sifa versin canim.

Oglum 4,5 aylık haziran annesiyim sizi topikten hatırladım
7mm vsd si var oğlumun doktor kapanması zor dedi kapanmaz sa tek çare açık kalp ameliyatı
Allah hepsine sifa versin insallah

Bizimde ayni zamanda ufurumde var canim ben onu soyleme geregi bile duymuyorum ... yaninda hic bir sey. o zaten kapanir dediler sizin ki bilmiyorum tabi. Kac mm sormadim bile.oğlun ne kadarlik ki ? bir.de..balon islemi demediler mi acik kalp ameliyati icin aciklik cok.mu buyuk ufurum allah sifa versin canim.
Oglum 8 yasinda biz ufurumle farkettik bikuspit aortayi dort aylikken su anda ufurumu yok kacik ve darligida yok su an icin drumuz hicbir operasyona ihtimal vermiyor ins hepimizin cocuklari sagliklarina kavusur

Oglum 4,5 aylık haziran annesiyim sizi topikten hatırladım
7mm vsd si var oğlumun doktor kapanması zor dedi kapanmaz sa tek çare açık kalp ameliyatı
Allah hepsine sifa versin insallah
Allah acil şifalar versin bende animsadim ama sık girmiyordun sanirim dedigim gibi sormadim bile ufurum kac mm diye ben ama mutlaka sizde iyi doktorlara.goturmusunuzdur. en azindan ihtimal var buyudukce kapanma ihtimali 1 yas sinir diyorlar. kucukmusunuz bizim.gibi.
Cok ciddi.degil.ama ihtiamlimiz dahi yok olmayan yerine gelmiyor.iste.
Balon isleminden bahsetti. Mi peki doktorunuz.

Topige birkaç kez yazdım ordaki hanımların düşüncelerini almak adına. Oğlumu 4 ayrı doktora götürdüm ilk duydugumda şu anda hacettepe takip ediyor
Damarlarda falan bir sorun yok.balon isleminden hic bahsetmedi doktorumuz sadece kalbin kapanması zor olan bölümünde 7 mm bir delik var yani vsd. doktor kapanmaz sa açık kalp ameliyatı diyor.tek isteğim hiç ameliyatsız kapanması tabi.allahım miniklerimize sifa versin insallah

Topige birkaç kez yazdım ordaki hanımların düşüncelerini almak adına. Oğlumu 4 ayrı doktora götürdüm ilk duydugumda şu anda hacettepe takip ediyor
Damarlarda falan bir sorun yok.balon isleminden hic bahsetmedi doktorumuz sadece kalbin kapanması zor olan bölümünde 7 mm bir delik var yani vsd. doktor kapanmaz sa açık kalp ameliyatı diyor.tek isteğim hiç ameliyatsız kapanması tabi.allahım miniklerimize sifa versin insallah
Amin canim dualarim butun.miniklerle. gozyaslari hic.akmasin. bende.dursun alehana gidiyorum.ozel polk. hacettepeden oda. insallah allahin.izniyle.her.sey yolunda.gider. allah iyilerle.karsilastirsin.

Amin canim dualarim butun.miniklerle. gozyaslari hic.akmasin. bende.dursun alehana gidiyorum.ozel polk. hacettepeden oda. insallah allahin.izniyle.her.sey yolunda.gider. allah iyilerle.karsilastirsin.
Prf.ebru aypar bizim doktorumuzda hacettepe den.
İnşallah biran önce sifa bulur yavrularimiz

Ayrıntılı ultrasona çok iyi araştırıp gittim defaalarca başka başka doktorlara bir rahatsızlık varsa bileyim diye.. ama öyle öğrenmek nasip olmadı tesadüfen işte tesadüfen yaşıyoruz zaten bu ülkede.. haberi dahi olmayabilir bir çok kimsenin zira öyle de oluyormuş, ilerleyen yaşlara hatta hiç anlaşılmıyormuş.

Biküspit aorta 2 yaprakçıklı ..bu şu an için sorun değil ama darlık var 25 mm tecrübe edinenler anneler arkadaşlar.. böyle bir durum yaşayan var mı ? bazen neden bu kadar rahatım ben diyorum ama doktor ciddi değil dedi o yüzden sanırım bazen de içimi bir sızı kaplıyor.. Bilgisi olanlar paylaşabilir mi ? adı çok afilli ama ağır bir rahatsızlık değil rahatız şükür Allah büyüğünden saklasın yine de.
Geçmiş olsun yavrunuz daha iyidir inşallah

Istanbuldayiz Ender Odemise gidiyoruz ayrica sunnet olacagi icin en son capa tip fakultesinde goruldu bu ozellikli cocuklar icin atlanmamasi gereken en onemli nokta dis cekimi dahil butun islenlerinde onceden antibiyotik almalari gerekiyor kalp kapakciklarini korumak icin sakin unutmayin ...darlik yok cok sukur
Merhabalar sizin çocuğunuz da biküspit var değil mi iyidir inşallah şuan nasıl bizimki de aynı inşallah hiç bir zaman olumsuz etkilenmesinler 🤲🏻keşke sadece biküspit olsa hafif darlık ve yetersizlik de var inşallah kendiliğinden düzelir kurban olduğum Allahım bir mucizede bize nasip etsin inşallah 🤲🏻

X