Boşanıyoruz eşim pisman olurmu sizce

Şuan bende seninle aynı durumdayım benimde 3 aylık bebeğim var ve eşim evden gitti iş yerinde ki bir kızla görüştüğünü öğrendim öğrenmeden önce gel eve konuşalım düzeltelim dedim hiç bir sekilde gelmek istemedi ne çocuğunu arayıp soruyor ne başka bişey çok ağladım çok üzüldüm 4 yılım var küçücük çocuğum var ama baktım ki bebeğim etkileniyor beni istemeyini bende istemem dedim toparlamaya başlıyorum bu süreçte yalnız kalmamaya çalış yalnız kaldıkça aklına geliyor çünkü küçücuk çocukların ahlarini alıyorlar hiç merak etme Allah yaşatırdıklarını tek tek yaşatacak
Allah islah etsin seninkini de ... Benim mahkeme yarin temelli bitiyor artik. Darisi basina ...

Merhabalar...
Az evvel üye oldum, aranizda yeniyim.
İki senelik evliyim iki aylik bir bebegim var ve baba evindeyim.. bugün anlasmali bosanma protokolü imzaladim. Boşanıyoruz. Cok uzgunum saskinim caresizim.
Siddet, aldatma, kumar icki yok.
Şöyle ki esim dogumdan hemen sonraki gun degisti. Ve lohusaligimin birinci haftasi tartismamiza aileleri eve toplamasiyla ben evden ayrıldım, daha sonra geldi özür diledi ama iki gun sonra yine burnumdan gelmeye basladi en son kotu tutustuk ve ben yine toparlanip baba evine döndüm cocugumla. Senin ailen gelecek benimki gelmeyecek meselelerinden dolayı bu arada... Sezeryan dogum yaptim bu arada ve cok zorlandim,destek almama musade etmedi esim. Annesi kardesi bi yandan ...
Babamin evine geldikten sonra esim ona buna aratti ama maalesef aramızda ozel ne varsa herkese ifsa ederek... Yatak odama kadar... Daha sonra bigun kendisi aradi madem ailen arkanda bende yarin avukata gidiyorum bosanma davasi aciyorum dedi o sira cocuk emziriyordum zaten cok uzgundum arayıp duranlar ve esimin sesssizligi yuzunden ... Yikildim tamam dedim. Gercekten bi kac gune beni avukat anlasmali protokol icin aradi ... Oyle olunca ben bi üzüldüm esime mesaj attim gel konusalim boyle olmaz diye eve gectim konusmaya baktim kopuruyor adam ... Bana degisik ültimatomlar veriyor bundan sonra soyle olacak boyle olacak yok o anani gormeyecem asla diye saydirip sovuyor. Teskin ettim, sakinlettim toparliyoruz saniyordum ki bu sefer hic konumuz degilken bana tazminatı alip isten cikacaksin dedi, bende bunu kabul edemedim... Bi aydir bes kurusum yok cocugu beni sormadin ben niye tazminatı alip yakayim iznim bitince isime donerim dedim ki iyi bir isim on yillik emegim var ve tek maasla kira masraflar ve annesinin evine de bakiyorken gecinmemiz mumkun degil .. kabul etmedi ve avukata gitti tekrar bana protokol yollatti. Bu sure zarfinda ne kendisi ne ailesi kimse cocugu sormadi gormedi ve ses etmedi. Esim 43 yasinda bense 30 bu arada ... İncir kabugunu doldurmayacak seyler ama esimin inadi anlamsiz . İs konusunda takti durdu en sonda. Hal boyle olup protokol gelince bana ben onun protokolu kabul etmeyip bir avukata gittim bense protokol yazdirdim tazminat esya ve ziynet talebim vardi once hicbirini kabul etmedi sonra hepsini birden kabul etti zorlamadi . Onun avukati geldi benim avukatin ofisine bende gittim bugun protokolu imzalayip verdim ... Sonrada o imzalayip hafta ici basvuracaklar bosanma icin . Cok anlamsiz bos geliyor yasadiklarim . Sizce bu neden boyle oldu yillarca evlenmek icin cabalamis , cocuk cok onemliydi onun icin ama ne evliligi ne cocugu asla umrunda degil suan ve bitiyor... Ben anlamiyorum. Annesimi ille bosan diyor . Annemde annem diyen biri...Bu adam pisman olurmu, dogumdan sonra bu yasattiklarina el kadar cocukla doktugum gozyaslarina uzulmezmi ? Dik duruyorum ama yoruldum. Bitsin gitsin istiyorum bi yandan bi yandanda korku endise icindeyim ... Bana akil verin, yasanmis ornekler verin, ne olabilir durum nedir icinize ne doguyor bir şeyler soyleyin ihtiyacim var 🥹
Tek cümleyle cevap vereceğim. Lohusa eşini üzen adamdan eş olmaz,tecrübeyle sabit.

Cocuguna saril. Ondan guc al. Ona odaklan. Ne guzel işin de varmis. Yaşadıkların söylediğin gibi basit seyler değil. 43 yaşında kazik kadar adam yeni doğum yapmis bir kadina anlayışlı olmasi gerektigini akil edemiyorsa ondan bir cacik olmaz

bence eşiniz işten ayrılmayacağınızı bildiği için onu öne sürmüş, suçu resmen size atmış işten ayrılmadığım için boşanıyorum diye düşünmenizi istemiş.

siz çok güçlü bi kadınsınız, üzülmeyin kurtuluyormuşsunuz, anasının ağzına bakan adamla zaten olmazdı, yıllarınız heba olmamış ne güzel, iyilerle karşılaşın hep.

X