Doğum sonrası isteksizlik

gratel88

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2023
353
272
35
Arkadaşlar merhaba, 13 haftalık bebeğim var, baya gazlı bir bebek ancak annem yanımda olduğu için baba yardımcı oluyor. Sorun ise benim her konuda isteksizlik yaşamam. Mesela diyet yapmam lazım başlama isteğim yok, bi yandan kpss çalışmam lazım canım istemiyor, eşimle birlikte olmak istemiyorum ve surat yapıyor . Off bu lohusa depresyonu mu? Nasıl geçer acaba?

Benim bebeğim de bir aylık
Ben de her gün ağlıyorum
Hiç bir şey yapmaya ne isteğim ne vaktim var :KK43:

Arkadaşlar merhaba, 13 haftalık bebeğim var, baya gazlı bir bebek ancak annem yanımda olduğu için baba yardımcı oluyor. Sorun ise benim her konuda isteksizlik yaşamam. Mesela diyet yapmam lazım başlama isteğim yok, bi yandan kpss çalışmam lazım canım istemiyor, eşimle birlikte olmak istemiyorum ve surat yapıyor . Off bu lohusa depresyonu mu? Nasıl geçer acaba?
Eşinle birlikte olma kısmından başla bence
Yavaş yavaş ilerle
Benim de annem yanımda ama daha yeni yeni uyumaya vakit bulabiliyorum

Doğum yapalı 4 hafta olacak ve daha bugün anneme söyledim hiçbi şey yapmak istemiyorum diye, doğumdan önceki takatimde neşemde yok.. uykusuzluk, yeni düzen, sürekli aktif şekilde bi minikle uğraşmak çok yorucu :)

Diyet için çok erken kilolarını takıp kendini daha da üzme. Eşinin surat yapmasını da hiç dert etme, lohusa psikolojisi hakkında internetten bir şeyler okumasını söyle. Surat asmak yerine tam tersine seni mutlu etmesi gerektiğini bu şekilde normale dönebileceğini mutlaka ifade et. Dışarı çık biraz hava al bebeğini koy bebek arabasına ve ya kanguruya hem sen yürüyüş yaparsın hem bebeğin hava almış olur. Ve en önemlisi bu anların tadını çıkarmaya bak çünkü o mis kokusu resmen bir huzur. Benim bebeğim 10 aylık oldu ama o küçük hallerini şimdiden çok özledim, kıymetini bil 🥹

Ben hamilelikte nerdesye kilo almadım ama sonrasında 12 kilo aldım ki almamışken bile şişkoydum. Oğlum 8 aylık daha yeni kendimde o motivasyonu buluyorum. İlk defa bugun pilates stüdyosuyla görüştüm.

Kendinize zaman tanıyın bence.

X