Doğuma Hazırlık Doğuma yakin ne gibi belirtiler oluyor yardimci olun

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Humeyrameryem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2018
53
18
25
Slm kizlar ben 39 haftalik hamileyim ve artk dogum yapmak istiyorum. Agrilarim kasilmalarim oluyor ama bi turlu gelmiyor biricigim. Diguma gunler kala nasil belirtiler oluyor yardimci olun lutfen..

Ağrılar ve kasılmalar oluyormuş demekki yakın. Ben 40+5 te hala gelmeyince suni sanciyla başlatalım demiştim ama aşağı inmedi bir türlü. Saatlerce sancı çekip sezeryanla doğum yaptım. Siz o hatayı yapmayın. Eğer bebek saglikliysa ve normal doğum yapmak istiyorsanız kendi sancınizin gelmesini bekleyin.

Bende bekliyorum sancimin gelmesini bu ikinci hamileligim. Ilk hamileligimde hic agrilarim yoktu birden basladi. Ama bunda hep agrilar vardi bu yuzden kestiremiyorum. Belirtiler oluyor umutlaniyorum ama gelmiyor bebegim. Artik cok sabirsizlaniyorum.

Bence herkeste farklı işler süreç. Çoğu derki doğumdan bir gün önce bir güç geldi kalktım tüm evi temizledim der. Kimi de benim gibi doğumdan 1 gün önce kafasını yastıktan kaldıramaz. Ama anlarsın doğum anının geldiğini. Suyun gelip başlayabilir. Veya suyun gelmeden direkt sancı ile başlayabilir. Önemli olan sancılarının düzenli geliyor olması ve sıklaşması doğumun yaklaştığının habercisi oluyor. Bazılarının da ne sancı ne su kontrole gittiğinde açılma ile karşılaşıyor. Her doğum kendine özel yani. Bence hazır bebiş gelmemişken hiç bunları düşünme vur kafayı döne döne uyu :) Hayırlı doğumlar

Benim akıntılarım çok artmıştı bir de sabahtan kasılmalarım başladı bol bol hurma ye ben ayakta sancı bile çekmeden hastahaneye gittiğimde 7 cm açılmam vardı herkes şok olmuştu :)

Bende bol bol hurma yiyorum ve dediginiz butun belirtiler var bende. 33 haftalikken doktorum erken dogum olabilir ddigi icin erken olur sandk o yuzden beklemek zor geliyor

Ben 40+7 haftalikken dogurdum ve hic bir belirtim olmadi okadar hizli gectiki ben bile anlamadim nasil gelistgini her dogum farkli benimde hic bir tane belirtim yoktu suyumun patlamasini bosver bir damla kan bile görmedim cocugum dogana kadar

Nişan gelmesi; beyaz çamaşır giyin ve sık sık kontrol edin. İğne ucu kadar bile leke görürseniz Dr bildirin.

Yere oturduğunuzda bebişin kafasını hissedersiniz. Böyle sanki top üzerine oturmuş gibi hissediliyor.

Sancılar ağır olmasa da sık sık geliyorsa zaman yaklaşmış demektir. Doğum sancısı değil de adet sancısı gibi ama dediğim gibi uzun bir sancı değil de kısa kısa ve sık sık olursa açılma başlamış olabilir.
Bunların hepsi aynı zamanlarda da olabilir sadece biri de olabilir ve bunlar benim iki doğumda yaşadıklarım .
Tavsiyem sık sık yürümeye çalışın, oturma kalkma hareketleri yapın ya da nette doğum kolaylaştıran hareketler var onlardan yapın.
Allah kurtarsın sağlıkla kucağınıza alın inşallah. ..

Amin.. Kac haftadir surekli ishal oluyorum. Cok cok akintim var yururken baski hissediyorum. Kasilmalarim oluyor bazen ve hep agrilarim sancilarim var. Sinirli olmusum hep aglamak istiyorum. Cogu belirti var ve ben bi yandan dogurup bu zor hamileligin bitmesinide istiyorum

Bende 38+0 rım ağrım var rahimde kasılma oluyo arada karnımda indi 1 haftadır ve geceleri daha artıyo idrara çok çıkıyorum ikinci gebeliğim sizce yakınmı 🥰

X