Tuvalet Eğitimi Emzirmeyi bıraktıracağım nasıl yapmalıyım

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Mavili Mavili Mor Cicek

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2020
1.947
4.500
1 ay sonra kızım 2 yaşında. Geçenlerde emzirmeyi bıraktırmaya çalışmıştım 2 gün sonra hasta oldu doktorda şimdilik emziğin gine dedi her neyse bugün tekrardan başladım gündüz vermeyip gece vereceğim. Bide tuvaletini de alıştırmak istiyorum bezinden sürekli rahatsız oluyor acıyor diyor daha demin kakasını yapıyordu bende hemen gel annem lazimliga yapalım dedim bi güzel oturdu yaptı çişini çok sevindim😁😁 Şimdi diyeceğim şu ki hem emzirmeyi bıraktırsam hemde tuvalet eğitimi verebilir miyim? Yani zor olur mu sizce kendi acımdan demiyorum kızım acısından diyorum.

Bence 2si birden agir gelebilir. Once emzirmeyi biraktirin tuvalet biraz daha beklesin. Gunduz vermeyio gece vermek de bence cok dogru degil. Ikisi bir anda birakilmali. Oglum cok duskundu gece artik emzik yerine kullaniyordu beni. Yarabandi yapistirdim uf oldu acidi dedim. Yazik sevdi kapatti 2 kere daha sorup bakti.Bir daha da sormadi. O sekilde birakti.

Bence 2si birden agir gelebilir. Once emzirmeyi biraktirin tuvalet biraz daha beklesin. Gunduz vermeyio gece vermek de bence cok dogru degil. Ikisi bir anda birakilmali. Oglum cok duskundu gece artik emzik yerine kullaniyordu beni. Yarabandi yapistirdim uf oldu acidi dedim. Yazik sevdi kapatti 2 kere daha sorup bakti.Bir daha da sormadi. O sekilde birakti.
Yaa öyle mi diyorsunuz aslında doğruda diyorsunuz olmazsa bende öyle yapaym çok teşekkür ederim

Merhaba,
İki değişikliği bir arada yapmanız kızınızı çok fazla strese sokabilir, sürecinizi de zorlaştırabilir. Sadece meme ve tuvalet olarak da düşünmemek gerek. Kreşe başlamak, tatil, hastalık, eve kalmaya gelen misafir, taşınma vs. kısacası çocuğunuzun rutini dışına çıkan hiçbir durumda yeni bir durumu hayatına sokmanızı önermiyoruz. Aralarında en az 1 ay ( bu çocuğun yapısına göre daha fazla da zaman gerektirebilir) zaman olmasını öneriyoruz. Hangisine daha hazır olduğunu (aslında aynı zamanda kendinizin de hazır olduğunuzu) düşünüyorsanız o alışkanlıktan başlayın. Ve her iki konu için de kızınızı önceden bilgilendirin, direkt olarak durumla karşı karşıya kalmasın.

Merhaba,
İki değişikliği bir arada yapmanız kızınızı çok fazla strese sokabilir, sürecinizi de zorlaştırabilir. Sadece meme ve tuvalet olarak da düşünmemek gerek. Kreşe başlamak, tatil, hastalık, eve kalmaya gelen misafir, taşınma vs. kısacası çocuğunuzun rutini dışına çıkan hiçbir durumda yeni bir durumu hayatına sokmanızı önermiyoruz. Aralarında en az 1 ay ( bu çocuğun yapısına göre daha fazla da zaman gerektirebilir) zaman olmasını öneriyoruz. Hangisine daha hazır olduğunu (aslında aynı zamanda kendinizin de hazır olduğunuzu) düşünüyorsanız o alışkanlıktan başlayın. Ve her iki konu için de kızınızı önceden bilgilendirin, direkt olarak durumla karşı karşıya kalmasın.
Merhabalar.
Çok teşekkür ediyorum pazartesi gününden beri vermiyorum 3 gün gündüzleri vermedim gece verdim 2 gündür geceleri de vermiyorum artık çok şükür bazen arıyor illa ki ama çok ustelemiyor alıştık sayılır baya tuvalet eğitimini de erteledim artık zor olur diye tekrardan teşekkür ederim

Merhabalar.
Çok teşekkür ediyorum pazartesi gününden beri vermiyorum 3 gün gündüzleri vermedim gece verdim 2 gündür geceleri de vermiyorum artık çok şükür bazen arıyor illa ki ama çok ustelemiyor alıştık sayılır baya tuvalet eğitimini de erteledim artık zor olur diye tekrardan teşekkür ederim
Merhaba bende gece emzirmesini kesmek istiyorum ama kızım ağlama krizine giriyor nasıl kesebildiniz yardımcı olur musunuz banada

Normal sütü hiç denemedik. doktor şuan sadece gece emzirmesini kesin dedi 2 yaşından sonra tamamen keseceğiz şuan normal süt versen memeyi tamamen bırakırmı ki?
Normal süt gece neden vereceksin ki ? Buda alışkanlığa sebeb olacak bu sefer gece kalkıp bebe ağlarken sen mutfakta süt ısıtacaksın 🙄 gece uykuya geçerken emerek mi geçiyor

X