Menopoz Erken menopoz ve cinsel isteksizlik

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

dhzr

Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2021
134
97
32
Arkadaşlar ben 29 yaşında erken menopoz yaşayan biriyim. 1.5 yıllık evliyim ve evlenmeden önceden beri erken menopozdaydım. Bu sıkıntı yüzünden yeterli hormon değerlerim olmadığı için cinsel isteksizlik yaşıyorum. Evliliğimin başından beri cinsel birliktelikte hiç bir şey hissetmiyorum.
Benim gibi bu sıkıntıyı yaşayan ve çözüm bulan var mı ( bu arada adet söktürücü yani östrojen içeren haplar kullanıyorum ama onların da bir etkisi olmadı)

bitkisel kürler deneseniz , bu konuda i.saraçoğlu bir numara
çok faydasını görürsünüz diye düşünüyorum çok geçmiş olsun

Erken menopoz olduğum için ve hamile kalmamda da çok büyük sıkıntılar olduğu için bir çok doktora gittim ve gidiyorum aslında. Ama hamile kalabilme konusu daha önemli olduğu için ve zaten bunlar için bir çok ilaç kullandığımdan bu konuyu hiç doktorlara açmadım açıkçası😔 Ama dediğiniz gibi danışsam iyi olur.
Bitkisel kürleri de araştırıcağım. Çok teşekkür ederim
Yine de bu tarz sorun yaşayan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa çok mutlu olurum.

Erken menopoza kac yasinda girdiniz? Birde tamamen kesildi mi adet yoksa cok az miktar mi geliyor ilk gunu,? Bende eskiden 3 gun gorurdum simdi 1 gun olup bitiyor ben bekarim dr a da gitmedim

Erken menopoza kac yasinda girdiniz? Birde tamamen kesildi mi adet yoksa cok az miktar mi geliyor ilk gunu,? Bende eskiden 3 gun gorurdum simdi 1 gun olup bitiyor ben bekarim dr a da gitmedim
Doktora gidip amh degerinize baktirin bence. Buradaki yorumlarla icinizi rahatlatip doktoru ertelemeyin.

Ben 2 senedir hiç adet görmüyorum. Öncesinde de adetlerim hep gecikirdi 1.5-2 ay arayla olurdum. Ama kısa sürmezdi normal olurdum 5-6 gün sürerdi.
Bence de evliyseniz muayene olup yumurta reservinize baktırın değilseniz de zaten çeşitli hormon tahlilleriyle sonuca varır. Arkadaşın dediği gibi bir an önce doktora gidin ben çok umursamadım gecikmeleri ve şimdi çok büyük sorunlar yaşıyorum geç kaldığım için. Tamamen yumurtanız bitmeden ne yapabileceğinize bakarsınız. Tabi varsa öyle birşey. İlla erken menopoz olucak diye bi durum da yok. Başka sebepler de olabilir.

Ben 2 senedir hiç adet görmüyorum. Öncesinde de adetlerim hep gecikirdi 1.5-2 ay arayla olurdum. Ama kısa sürmezdi normal olurdum 5-6 gün sürerdi.
Bence de evliyseniz muayene olup yumurta reservinize baktırın değilseniz de zaten çeşitli hormon tahlilleriyle sonuca varır. Arkadaşın dediği gibi bir an önce doktora gidin ben çok umursamadım gecikmeleri ve şimdi çok büyük sorunlar yaşıyorum geç kaldığım için. Tamamen yumurtanız bitmeden ne yapabileceğinize bakarsınız. Tabi varsa öyle birşey. İlla erken menopoz olucak diye bi durum da yok. Başka sebepler de olabilir.
Haklisiniz baska sebebi olabilir yaşa bagli azalma olabilir. Ben evli degilim rezervlere bakilsinda istemiyorum uzulmemek icin. Bende adet olmada sıkıntı olmuyor duzenli geliyor ama miktarda sorun var. Neyse umarim sizinde duzelir

Haklisiniz baska sebebi olabilir yaşa bagli azalma olabilir. Ben evli degilim rezervlere bakilsinda istemiyorum uzulmemek icin. Bende adet olmada sıkıntı olmuyor duzenli geliyor ama miktarda sorun var. Neyse umarim sizinde duzelir
Teşekkürler sizin de kısa zamanda düzelir inşallah

X