eşi azospermi olup kendisinde amh düşüklüğüne rağmen hamile kalanlar

albet

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2024
34
9
25
Kızlar 2023 kasım ayında çocuk düşünmeye başladık.Testlerimi yaptırdım. Ben 25.eşim 28 yaşında. Benim amh 0.75 çıktı.Birçok da konu açtım zaten bu zamana kadar bendeki amh yüzünden gebe kalamadığımı sanıyorduk.Meğerse eşim de azospermi varmış.Duyunca çok üzüldük tabiki.Tıkayıcı olmadığına emin gibiyiz.7 sinde kontrolümüz var Mehmet Murat Başer hocaya.Hem bende hem eşimde böyle bir sıkıntıya rağmen hamile kalabilir miyim acaba?Araznınzda bu şekilde hamile kalanlar var mı?Ümit olması için soruyorum kızlar.Lütfen yardım edin. Bu arada eşime hormon testleri yapıldı.Fsh 16.52(referans aralığı 1.4-18.1) ''N'' yani normal diyor.Total testesteron 8.200 (test yaptırdığımız hastanenin referans aralığı 1.974-6.695 ) Ve zaten ''Y'' yani yüksek çıkmış.Bu iyi mi kötü mü bilemiyorum.Estradiol 34.82 prolaktin 10.72 LH 8.76 hepsi referans aralığında normal.Sadece testesteron yüksek.

ben de bu durumdayım henüz gebelik oluşmadı. bizim sayımız az sebebi de varikosel hormonlarımız normal. ama amh düşük olduğu için ameliyat olmuyoruz. 1 senedir deniyoruz

ben de bu durumdayım henüz gebelik oluşmadı. bizim sayımız az sebebi de varikosel hormonlarımız normal. ama amh düşük olduğu için ameliyat olmuyoruz. 1 senedir deniyoruz
Aslında varikosel çözümü olan bir durum diye biliyorum.Amh düşüklüğü de yumurtalar kaliteli olduğu takdir de problem oluşturmaz.Varikosel amaliyatı olsanız süreç hızlanır aslında.

X