Eşimin kök aile isteği...

İşin komik tarafı şu 😂 anne babasi ve kardeşleri benimle konuşmak görüşmek istemiyor.
Eşim istiyor ki biz gidelim görüşelim, kırgınlık bitsin..
Hadi anne babasına gittik geldik bitti diyelim.
Kardeşleri benim namusuma dil uzattı.
Paragöz dediler ki ben bir tane toka bile alınmadan evlendim.
Dedikodumu yaptılar ve yüzüme karşı seni istemiyoruz dediler ben bu İnsanlarla nasıl aynı ortama girebilirim?
Siz girer misiniz?
Ablasj geldi gitti geçen yıl. Haftada 3 5 kez sonra aniden küstü neymiş ben kardeşi ile konuşmuyormusum ondan. Sen gelirken de ben konuşmuyordum.
O kadar saçma sapan ki hersey
Amaan seni istemiyoruz dedilerse, ben size kendi taktigimi söyleyeyim banada dediler öyle. "Bende sizi istemedim istemiyorum. Benim ailemde eşimi istemedi sizi istemedi ama esim hiç sevgi görmemiş ki paçama yapıştı ayrılmadı.Nisanliyken kapimda yatti dedim(bu abarti degil cidden cok geldi kapiya ailesi yuzunden)Gerçek sevgiyi bende,ailemde gördü. Çok sevgisiz kalmış,sevgi vermemissiniz ki"dedim. Mor oldular mosmor. Sizde öyle diyin. Sürekli nedir bu istemedik istemedik. Biz çok istedik deli ailesine öldük bittik. Sizi sürekli böyle suistimal etmelerine izin vermeyin. Çünkü sindirmeye çalışıyorlar ezik birisi olmanız için kendimden biliyorum

Zulme ses çıkarmayan dilsiz şeytandır. Eşinizin yaptığı da tam olarak bu. Kendi ailesine ev vermiş maddi yardım yapmış, kendisi Kayınpeder evinde kira vermeden oturduğu gibi bir de kendi ailesine para yardımı yapıyor. Bu düpedüz size ve ailenizi enayi yerine koymak. Ben olsam hazır kendi ailem de hayatta bana destek olurken boşanır çocuk için alır nafakayı bir işe girer çalışır kendi hayatımı kurarım. Zira anne babanız da hayattan gittiğinde eşiniz sizin tepenize iyice çıkar çünkü . Kusura bakmayın ama eşinizin sizi sevdiğini falan düşünmüyorum. Zira düşünse ailenize mahçup olmayın diye en azından oturduğu evin kirasını verirdi. Tamam evlatlar anne baba ile ilgilenmeli ama sizde evlatsınız. Kendi ailenize destek olamazken bir de onların bir gelir kapısında bedava oturuyorsunuz. Eşiniz sizin mahçup olacağınızı düşünemiyor mu? Kendi evladına bez almadan ailesine para veren adamın babalığı da bir işe yaramaz. Emin olun 20 yıl sonra da o çöker kendi evladının üstüne öyle görmüş çünkü. Alın karşınıza konuşun hiç alttan almadan çatır çatır yüzüne vurun herşeyi. Madem o kadar parası var önce kendi eşini ailesine minnet ettirmesin. Yola geldi devam edersiniz baktınız gene aynı kafa en azından evladınızı kurtarmak için eşiniz ve ailesinden uzakta sağlıklı bir hayat kurun. Bir insanın önceliği her zaman önce kendi yavrusudur. Bunu bile yapmayan babanın evladının yanında olmasın bir faydası yok. En azından ilerde evladınız büyüdüğünde o kocanız ve nankör ailesi yüzünden bir sürü sıkıntı yaşamadan büyür. Zira bende öyle bir babanın kızıyım o kadar çok yaram var ki bu konuda.

Hanımlar, benimle aynı görüşte olan yada olmayan herkese teşekkür ederim..
Her birinizin yorumunu tekrardan okudum.. Yorumlar arttığı için, tek tek cevap veremedim kusura bakmayın...
Konunun detayına inince hepimizin aynı pencereden baktığını anlamış oldum..
Buna hem sevindim hemde üzüldüm..
Fakat bildiğim şeyleri, üçüncü kişilerden duymak ciddi bir aydınlatma yarattı...
Eşimle konuştum..
Ve burada bir arkadaşımızın dediği gibi, artık namusuma, vicdanıma, şerefime kadar laf eden, canı isteyince konuşan, istemeyince yok sayan insanlara sümüğümü dahi atmam dedim..
Hiç bir şey demedi.. Sessiz kaldı...
Sağ olun, var olun 🌺🌺

X