Eşimin sürekli ailesine para vermesi normal mi?

O nasıl maaş yav önüne gelene destek olabiliyor?
Ben de bunu merak ettim. Lise mezunu olup anne babaya yüklü yardım yapabilen, kardeşine ve onun çocuklarına maddi destek olup kendi evini de geçindiren birinin özel sektörde;

1-mesleği nedir
2- aldığı maaş nedir? 🤔

B barbiee85 aydınlat bizi

adam akıllı konuşmazsanız bu hep böyle gider

akşam otururken ciddi ciddi araba bakın şu bu nasıl aşkım diye sorun

he baktınız hala devam mı ediyor evi ve sizin ihtiyaçlarınızı tamamen o karşılasın
yapın ama bunu
aşkım telefonumu öder misin?

maaşınızı da gerekirse olduğu gibi annenize gönderin sizin ve evinizi bakımı paşaya klasın bakalım bunları yapabiliyor mu?
sorarsa ne oluyor diye benim ailemin de ihtiyacı var diyin

cadı olmazsanız daha çoook hakkınız yenir

Tabiki borca sok. Ev olabilir, yazlık olabilir, araba olabilir.. onun maddi desteğini destekler gibi olun ne güzel onları gozetiyorsun de. Adamı da borca sok. Mecbur seni dinleyecektir. Kendi paran yine sana kalsın ilerde çocuk vs olursa onun büyük masraflarini da eşinize bırakıp kendi paranızı sadece kendi masraflarınızı harcayıp arada kendinize pahalı hediyeler aldırın 😅 bana bı telefon alsan mi filan gibi şirin şirin...

Bana danıştı ben karışmak istemedim ailesidir diye
hatayı sana danıştığı an kırmak istemediğin için bişey dememekle yapmışsın
adam sana danışmış sonuçta, eşisin çünkü tabi danışacak
ama sen sesini çıkarmadığın için her şeyi kabul ediyorsun senin açından sorun yok diye düşünmüş
tekrar karşına alıp konuşacaksın
kırılıyorsa da kırılsın
oldu canım ya asgari ücretli karına bi faturalık bile destek atma, durumu iyi olan ailene yağdır
saçmalık

Eşim küçük yaştan beri parasını kazanmış dolayısıyla ailesinin onu okutmasına gerek kalmamış. Sonrasında eşim özel sektörde bir işe girdi ama maaşı çok yüksek. Eskiden beri hep yüksek meblağlarda onlara destek olmuş. Ben kendi halinde bir beyaz yakalıyım kazandığım para asgari ücret. Kendi ihtiyaçlarımı karşılıyorum eşim daha evlendik evleneli telefon faturamı düşünmemiştir ben söylemeden bana göre çok yüksek kazanmasına rağmen . Arada harçlık gönderir.
Ama ailesinin her türlü masrafını düşünüyor

Evlendiğimizden beri ailesi arabasını değiştirdi başka büyük araçlar da aldılar , eşim hep destek oldu. Bana danıştı ben karışmak istemedim ailesidir diye ama sanki artık kullanıyorlar gibi hissediyorum. Zaten hiç okutmamışlar düğünümüzde bile pastacıya 50 tl bile asmadılar herkes lafını yaptı . Bu arada durumları iyi emekliler ve tarlaları var birsürü. Görünceme de destek oluyor ki görümcem düğünümü mahvetmiş, bana türlü hakaretler etmiş, benle konuşan herkesle iletişimi kesmiş birisi. Onun çocuklarına da destek oluyor. Tamam hepsine olsun ama beni düşünmeyip onlara her şeyi yapması ağırıma gidiyor. Sizce ne yapmalıyım ?

sizde ihityaçlarınız oldugunu onun buna destek olması gerektiğini hatırlatın

Çocuk yoksa yapmayın.ailenin rızkını dagitiyorsun güvenmiyorum deyin.ailesinin kurtricisi olarak görüyorduysa kendini evlenmeseydi

Eşim küçük yaştan beri parasını kazanmış dolayısıyla ailesinin onu okutmasına gerek kalmamış. Sonrasında eşim özel sektörde bir işe girdi ama maaşı çok yüksek. Eskiden beri hep yüksek meblağlarda onlara destek olmuş. Ben kendi halinde bir beyaz yakalıyım kazandığım para asgari ücret. Kendi ihtiyaçlarımı karşılıyorum eşim daha evlendik evleneli telefon faturamı düşünmemiştir ben söylemeden bana göre çok yüksek kazanmasına rağmen . Arada harçlık gönderir.
Ama ailesinin her türlü masrafını düşünüyor

Evlendiğimizden beri ailesi arabasını değiştirdi başka büyük araçlar da aldılar , eşim hep destek oldu. Bana danıştı ben karışmak istemedim ailesidir diye ama sanki artık kullanıyorlar gibi hissediyorum. Zaten hiç okutmamışlar düğünümüzde bile pastacıya 50 tl bile asmadılar herkes lafını yaptı . Bu arada durumları iyi emekliler ve tarlaları var birsürü. Görünceme de destek oluyor ki görümcem düğünümü mahvetmiş, bana türlü hakaretler etmiş, benle konuşan herkesle iletişimi kesmiş birisi. Onun çocuklarına da destek oluyor. Tamam hepsine olsun ama beni düşünmeyip onlara her şeyi yapması ağırıma gidiyor. Sizce ne yapmalıyım ?
Başlarda abartılmayacağını düşünüp karışmamışsınız bu gayet normal. Ama sonra abartılmış gibi ve bu durumda eşinizle sakince konuşabilir, neler hissettiğinizi ve düşündüğünüzü anlatabilirsiniz. Ailesi muhtaç insanlar değillermiş zaten. Siz gençsiniz, önünüzde uzun bir ömür var, sizin birikim ve yatırım yapmanız veya sadece gezip tozmanız bile onların araba değiştirmesinden daha önemli bana kalırsa. Bi muhtaçlık yoksa her evin parası kendine.

Başlarda abartılmayacağını düşünüp karışmamışsınız bu gayet normal. Ama sonra abartılmış gibi ve bu durumda eşinizle sakince konuşabilir, neler hissettiğinizi ve düşündüğünüzü anlatabilirsiniz. Ailesi muhtaç insanlar değillermiş zaten. Siz gençsiniz, önünüzde uzun bir ömür var, sizin birikim ve yatırım yapmanız veya sadece gezip tozmanız bile onların araba değiştirmesinden daha önemli bana kalırsa. Bi muhtaçlık yoksa her evin parası kendine.
Çok doğru

Ben de bunu merak ettim. Lise mezunu olup anne babaya yüklü yardım yapabilen, kardeşine ve onun çocuklarına maddi destek olup kendi evini de geçindiren birinin özel sektörde;

1-mesleği nedir
2- aldığı maaş nedir? 🤔

B barbiee85 aydınlat bizi
Lise mezunu değil. Burslu okumuş.üni okurken de çalışmış. Yönetici bir firmada

100 üstü alıyor.satışlara göre promosyon da var bazı aylar
Mutlaka yüksek meblagda bir sey aldır. Borca sok. Yatırım olur. Başka yere para veremez bizde de siz çift maassiniz dedi eşimin akrabalarindan bir kaç kişi. Kayınvalidem de baktım hoş hoş dinliyor bir kaç sonraya ev aldırdım 😅

Adam 51 sene bir aile bilmiş, onlara yapmış, onlara çalışmış. Şimdi istiyorsunuz ki iki senede sizi aile bilsin onları sallamasın. Evet keşke öyle olsa ama olmaz. Belli bir yaştan sonra insanlar değişmez.

Adam 51 sene bir aile bilmiş, onlara yapmış, onlara çalışmış. Şimdi istiyorsunuz ki iki senede sizi aile bilsin onları sallamasın. Evet keşke öyle olsa ama olmaz. Belli bir yaştan sonra insanlar değişmez.
Ben yapmasın demiyorum. Benim ihtiyaçlarımı da karşılasın diyorum, ama haklısınız değişmez

X