Evlenemedim diye stres yapiyorum

Karşındaki insan değilse ister işin olsun gücün olsun yine aldatır ezer
Kpssye hazırlanıyorum onuda kafaya takıyorum merak etme iş ayrı bir mesela eş ayrı bir konu
evet ayri konular ama eş zamanli ikisini de gerceklestiremezsin. onceligin kpss yani iş, sonrasi evlilik olmali.

Ah ah bende evlenemiyorum diye kıçımı yırttım depresyonlara girdim sonra evledim ne oldu çok mu mutluyum hayır hatta daha mutsuzum kayınvalide laf sokar bir sürü ezer seni konuşursun olmaz konuşmazsın olmaz çocuğun olmaz habire lafı yapılır evlilik zannedildiği gibi toz pembe değil aşk sevgi hiç bir işe yaramıyor sana tavsiyem sakın ama sakın emin olmadan evlenme evleneceğin kişisin aileside çok ama çok önemli ben evlendiğimden beri kayınvalidemin lafları yüzünden psikolojim bozuldu benim kafayı yemek üzereyim insan yerine koymaz beni nişanlıykende böyleymiş ama ben anlamamışım salakmışım şimdi şimdi anlıyorum evlenincede kolay kolay eskiyede dönemiyorsun malesef ah şimdiki aklım olsa ilk hatalarında bırakırdım keyfime bakardım sırf millet yüzünden aman evde kaldı demesinler seviyorumda diyip evlendim sadece sevmekle olmuyor bu işler of of

Merhaba arkadaşlar şu aralar hayatımda biri yok evlenemicem diye saçma sapan dusuncelere girip boguluyorum zaten çok fazla sosyal hayatım yok karşıma kimse çıkmaz diye korkuyorum 24 yaşındayım ama zaman hızlı geçiyor ben isterimki hala genç ve güzelken hayırlı iyi bir adamla evleneyim taliplerim akrabalarin önerdikleri falan oluyor ama içime sinen biri olmuyor napicam bilmiyorum evlilik yaparsamda hayırlı Allah korkusu olan bir eşle evlenmek isterim zaten hayırlı bir eş için onerebileceginiz dualar var mı siz evlenmeden nasıl dua etmiştiniz onerilerinize ihtiyacim var
Bilgi belge yönetimi mezunu bir arkadaşım çok sıkı kpssye çalıştı atandı. Paran olmadan meslek sahibi olmadan evlenme ablacım. Annemin bir lafı var kimse ağzının içinden öpmüyor. Paran olunca kocan da kaynanan da kendi annen de farklı davranıyor. Unutma para güçtür. Dua edersin tabi, ama bini hayatının gayesi yapma. Benim bir arkadaşım 23 yaşında bi başladı hocalara gitmeye 44 yaşında hala bekar ve engel olmasam yine gidecek hocalara... Sen gidiyorsun demiyorum ama o da başlangıçta senin gibi düşünüyordu. Millet kocadan kurtulma derdinde. Sen önce evlilik öncesi okunacak kitapları oku. Evlilik nedir kadın erkek psikolojisi nedir. Anne olunca kadının psikolojisi nasıl değişir diye. Ama dini referanslı kitaplar değil, psikoloji alanında uzmanların kitaplarını oku. Asla acele etme. Hemen otur kpss çalış. Olmazsa piyasada iş bak. Git bir meslek edindirme kurslarında meslek öğren. Lütfen kendine yapacağın en büyük iyilik bu olur

Merhaba arkadaşlar şu aralar hayatımda biri yok evlenemicem diye saçma sapan dusuncelere girip boguluyorum zaten çok fazla sosyal hayatım yok karşıma kimse çıkmaz diye korkuyorum 24 yaşındayım ama zaman hızlı geçiyor ben isterimki hala genç ve güzelken hayırlı iyi bir adamla evleneyim taliplerim akrabalarin önerdikleri falan oluyor ama içime sinen biri olmuyor napicam bilmiyorum evlilik yaparsamda hayırlı Allah korkusu olan bir eşle evlenmek isterim zaten hayırlı bir eş için onerebileceginiz dualar var mı siz evlenmeden nasıl dua etmiştiniz onerilerinize ihtiyacim var
Acele etme her yaşta evlenebilirsin. Bu günlere geri donemiceksin tadını çıkarmaya bak

Evet bi kadının iş hayatında olması önemli kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi bende çalışan kadın olmak istemiştim üniversite mezunuyum ama olmadı işin içine girince annelik ağır bastı bi bayan eğer çalışacaksa anneliğini evini aksatmayacak bi mesleği olmalı atanmak isterdim eğer kadrolu kamuda bi işim olsaydı çalışma hayatıma da devam ederdim ama özel sektör zor o yüzden çocuklarımı bırakmaya değmez dedim

24 yaşa erken demişler ama hayırlı bi kısmet çıkarsa evlenilebilir erken evliliklerde erken çocuk sahibi olup genç yaşta çocuk sahibi olmakta iyi bi şey yaş geçince çocuk sahibi olmakta zorlaşıyor her şey zamanında yaşanınca güzel

24 yaşa erken demişler ama hayırlı bi kısmet çıkarsa evlenilebilir erken evliliklerde erken çocuk sahibi olup genç yaşta çocuk sahibi olmakta iyi bi şey yaş geçince çocuk sahibi olmakta zorlaşıyor her şey zamanında yaşanınca güzel
24 yaşında karşına doğru insan çıkacaksa evlenebilir ama 24 yaş öyle evlenemedim diye dertlenecek bir yaş değil.

X