Geçmeyen karın ağrısı huzursuz bağırsak sendromu mu ?

Kızlar öncelikle merhaba

Midemin iki tarafında özellikle sağ tarfında şiddetli ara ara gelen karın ağrısı var yaklaşık 5 6 aydır böyle mide bulantısı da yapıyor ilk zamanlar çok fazla kabız oluyordum bu aralar ishal de olmaya başladım gaz sıkıntım da var ben soğuktan oluyordur diye düşünüyordum ama araştırdığğımda huzursuz bağırsak sendromu diyo bilgisi olan nelere dikkat etmem gerektiğini bile varsa yardımcı olabilir mi
Gastirit de bunları yapabilir geçen sene tam bu zamanlar aynı bu belirtileri yaşadım endoskopi oldum gastrit çıktı bağırsaklarım için de İbs denildi tabii kan tahlilleri alındı gaita tahlilleri ile bu sonuca varıldı kolonoskopi olmadım eğitim araştırma hastanesine hem endoskopi hem kolonoskopi tekrarlanacak 7 Mart'ta gün verildi seneye ne olacak bilmiyorum sadece rahatlatmak için bağırsaklarımı bir tane ilaç verdiler aynı zamanda gastrit de var bulantım çok oluyor 3 ay ishal çektim karın ağrısı ve bugün de karnım ağrıyor çok az üşüttüğümde bile tetikliyor bu

Gastirit de bunları yapabilir geçen sene tam bu zamanlar aynı bu belirtileri yaşadım endoskopi oldum gastrit çıktı bağırsaklarım için de İbs denildi tabii kan tahlilleri alındı gaita tahlilleri ile bu sonuca varıldı kolonoskopi olmadım eğitim araştırma hastanesine hem endoskopi hem kolonoskopi tekrarlanacak 7 Mart'ta gün verildi seneye ne olacak bilmiyorum sadece rahatlatmak için bağırsaklarımı bir tane ilaç verdiler aynı zamanda gastrit de var bulantım çok oluyor 3 ay ishal çektim karın ağrısı ve bugün de karnım ağrıyor çok az üşüttüğümde bile tetikliyor bu
Mideniz için hiç endoskopi oldunuzmueğer midenizde sorun varsa bu karın ağrısı sırt ağrısı bulantı ishal gibi şeyler de yapabiliyor benim ilk mide bulantısı ile çıktı ortaya sonra ishal

X