Gelin Adayları Dayanışma Platformu

Gecelik pamuk saten sabahlıklı bir gecelikti, iç çamaşırını ben giyebileceğim türden aldım normal günlerde giydiklerimiz gibi.

Nişanlınız ailesini kırmadan güzel bir dille durumu ailesine anlatırsa daha iyi olur diye düşünüyorum, umarım anlayış ile karşılarlar 🙏🏻
İnşallah çok sıkıntıda ve baskı altında hissediyorum valla. Bir yandan şunu da aldır bunu da aldır diye darlayan arkadaşlarım var, biraz beni dolduruyorlar gibi

İnşallah çok sıkıntıda ve baskı altında hissediyorum valla. Bir yandan şunu da aldır bunu da aldır diye darlayan arkadaşlarım var, biraz beni dolduruyorlar gibi
Bence arkadaşlarınızın ne dediğinden çok sizin ihtiyaçlarınız önemli. Ben kullanmaycağım yada giymeyeceğim hiçbir şeye masraf yaptırmadım mesela. Evlilik süreci baştan itibaren maddi olarak her iki tarafı da zorlayan bir süreç o nedenle karşılıklı anlayış ile devam etmeniz huzurunuz için önemli. Eşyalar, alınacaklar bir şekilde halloluyor yeterki anlayış olsun 😇☘️

Desene arkadaşlara "ben aç mıyım, istesem en güzelini kendim alırım. Bunlar tatlı adetler, b.kunu çıkarmaya gerek yok" diye.
Valla gaza gelinmesi çok muhtemel bir dönem. Ama basit bir alisveris için gerilmeye, insanların (ve en önemlisi nisanlinin) gözünde iki donun peşine düşmüş görünmeye gerek var mı? Bence yok
Hiç gaza gelme, ailelerle de yüz göz olma. Soylemek istediğin bir şey varsa nişanlın ailesini en iyi taniyandir, ona söyle o halletsin. Aynı şekilde onun sizden yana bir derdi sıkıntısı varsa ailesi ailenle konuşmasın da sana söylesin, sen aileni münasip bir dille uyar.
Bence böyle yaparsan gerilmeden , kavga etmeden huzurli bir nisanlikik evresi geçirirsin

Desene arkadaşlara "ben aç mıyım, istesem en güzelini kendim alırım. Bunlar tatlı adetler, b.kunu çıkarmaya gerek yok" diye.
Valla gaza gelinmesi çok muhtemel bir dönem. Ama basit bir alisveris için gerilmeye, insanların (ve en önemlisi nisanlinin) gözünde iki donun peşine düşmüş görünmeye gerek var mı? Bence yok
Hiç gaza gelme, ailelerle de yüz göz olma. Soylemek istediğin bir şey varsa nişanlın ailesini en iyi taniyandir, ona söyle o halletsin. Aynı şekilde onun sizden yana bir derdi sıkıntısı varsa ailesi ailenle konuşmasın da sana söylesin, sen aileni münasip bir dille uyar.
Bence böyle yaparsan gerilmeden , kavga etmeden huzurli bir nisanlikik evresi geçirirsin
Ay çok mantıklı. Bu açıdan dğşüknmek için kendimi zorlayacağım sağ olun 🥰

Valla alyansımı taşlı seçtim diğer yüzüğüm baget. Şuan pişman oldum 😂
Benim de alyans taşlı yüzük de baget, çok severek kullanıyorum kız pişman olma valla. Bir de beştaşım var onu diğer yüzüklerimle uyduramadığım için takamıyorum🥹 ilerleyen zamanlarda pırlanta olmayan tek taş aldıracağım beştaş ile çok güzel duruyo bence

Ay alamadım hala bakıyorum. Müstakbel kayınvalidemler çeyiz hazırlıyor nişanda bana getirmek için. Ben hiç adet falan bilmiyorum sanırım o da bunu bilerek biraz cimriliğe kaçıyor.
Bana hiçbir şey almadı henüz 3 nevresim takımı almış nevresim içinde yüzücem evlenince... Ve öyle ki sanki alacaklar bitmiş gibi konuşunca ben de benimkine sordum alacak ne kaldı diye.
Dedim sizin bohçada pijama takımı, kozmetik falan yok herhalde bizde var da şaşırdım dedim. O da sağ olsun kredi kartımı atayım al kendine pijama takımı dedi.

Şimdi bilgiye ihtiyacım var. Bana kalsa bohça yapmasın dedim ama madem yapmak istedi o zaman her şeyin en güzeli olması lazım diye düşünüyorum.

Velhasıl onların bana getirecekleri bohçada ne olacak? Ben iki pijama takımı(yaz-kış), bir de 3lü saten çeyiz seti seçmeyi düşünüyorum. Bir de işte kremdir makyaj ürünüdür falan.
Bunların ödemesini nişanlın mı yapacak?

Benim de alyans taşlı yüzük de baget, çok severek kullanıyorum kız pişman olma valla. Bir de beştaşım var onu diğer yüzüklerimle uyduramadığım için takamıyorum🥹 ilerleyen zamanlarda pırlanta olmayan tek taş aldıracağım beştaş ile çok güzel duruyo bence
Bence beştaşların modası geçti çok demode duruyor

Evliliğe çok borç bırakmamaya çalış derim, birileri görsün diye alıp sonra o borçlarda ikinizin kazandiği heba oluyo
Valla geçenlerde beyaz eşya aldık bugün de koltuk takımı, yatak odası takımı baktık. Sizinle şuan aynı fikirdeyim bohça neymiş devede kulak olmasa da olur 😔

Kızlar hazır konusu varken yatak seçimlerinizi ne yaptınız. Bizde bakıyoruz ama hiç karar veremedik. Neleri göz önüne alarak değerlendirme yapmamız gerekiyor.
Herkes çevresinden öyle ya da böyle yatak markası duymuştur bana Bambi al yatakları iyi oluyor dediler ama siz neyi tercih ettiniz ya da önerisi olan var mı

X