Tuvalet Eğitimi Gömük penis de tuvalet eğitimi

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

YesilElma34343434

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2020
50
31
Merhaba,
2 yaşında bir oğlum var ve sunnet olduktan sonra pipisi ordaki fazla yaglanma sebebi ile içeri kaçıyor. Ilk sorum bu durumu yasayan var mi ne zaman düzelir acaba ? Doktor gelisimine bağlı mutlaka sonrasinda çıkar diyor ama kesin bir zaman söylemiyor.
Ikinci sorum ise cocuguna bu sekilde tuvalet eğitimi veren anneler var mi ? Yani pipi icerdeyken nasil yapilacak bu is nasil başlanacak ben işin içinden çıkamıyorum :KK43:

Merhaba,
2 yaşında bir oğlum var ve sunnet olduktan sonra pipisi ordaki fazla yaglanma sebebi ile içeri kaçıyor. Ilk sorum bu durumu yasayan var mi ne zaman düzelir acaba ? Doktor gelisimine bağlı mutlaka sonrasinda çıkar diyor ama kesin bir zaman söylemiyor.
Ikinci sorum ise cocuguna bu sekilde tuvalet eğitimi veren anneler var mi ? Yani pipi icerdeyken nasil yapilacak bu is nasil başlanacak ben işin içinden çıkamıyorum :KK43:
Benim oğlumda da aynı durum oldu 11 aylık penis içeri gömük, hiç Yok gibi görünüyor. Doktor 1 yasinda düzelir demişti. Ama sizinki 2 yaşındaymış şaşırdım açıkçası, peki sizin doktor ne zaman düzelir diyor.

Benim oğlumda da aynı durum oldu 11 aylık penis içeri gömük, hiç Yok gibi görünüyor. Doktor 1 yasinda düzelir demişti. Ama sizinki 2 yaşındaymış şaşırdım açıkçası, peki sizin doktor ne zaman düzelir diyor.
Bize de ilk başta 2 yas demişti. Ama sonrasinda gelisimine ve ordaki yağın erime durumuna bagli dedi. Açıkçası kesin su zamanda cikar demedi. Pipisi içerde basi cikiyor ama cocuk da icerde durmasina alıştığı icin disari cikinca rahatsiz oluyor ve onu bi sekilde yine iceri sokuyor. Bu yaşta cok ustune gitmiyor ama tuvalet egitim zamani da geliyor nasil olcak bu is anlamadim.

Bize de ilk başta 2 yas demişti. Ama sonrasinda gelisimine ve ordaki yağın erime durumuna bagli dedi. Açıkçası kesin su zamanda cikar demedi. Pipisi içerde basi cikiyor ama cocuk da icerde durmasina alıştığı icin disari cikinca rahatsiz oluyor ve onu bi sekilde yine iceri sokuyor. Bu yaşta cok ustune gitmiyor ama tuvalet egitim zamani da geliyor nasil olcak bu is anlamadim.
Evet, bizimkide dışarı çıkınca rahatsız oluyor. Ağlıyor, bezini açıyorum. Hava alınca susuyor 🙁

Merhaba,
merhaba,
benim oğlum 3 yaşında, sünnet oldu. kilolu olmamasına rağmen penisi gömük. 1 buçuk yaşında çocuk cerrahına götürdük, çoğunlukla ergenlikle duzeldigini söylemişti. bir de penis içeride durduğunda bazen penis başı, alt deriye yapışıyor. ara ara orayı açıp temizleyip yağlamak gerekiyormuş, değilse de doktor 5 saniyede açıyor alt deriyi çekerek.

asıl sorunuza geleyim. tuvalet eğitimini etkilemiyor pek. yani ne durumda bilmiyorum sizinki ama tek sıkıntımız, biraz fazla yukarı gidiyor çiş yaparken, onu da alıştıktan sonra bastirarak yapmaya başladı. şu an hiç bir sorun yok.

Merhaba,
Zaten önce ayakta değil oturarak yapmayı öğrenmeli o aşamalar geçtikten sonra yavaş yavaş ayakta çişini yapmayı ogretebilirsinjz. Yani tuvalet egitimine engel değil.

Merhaba bir gelişme var sizlerde bizde üç gün oldu sünnet olalı onu o şekilde görmek beni çok üzüyor sünnet yaptırdığıma pişman oldum 15 aylık biraz kilosu var evet ama ne zamana kadar böyle gidiyor düzelen oldu mu bende doktora götürmeyi düşünüyorum ergenliğe kadar beklemek çok geç değil mi? Yani bir operasyon çözüm varsa hemen yapmak istiyorum

X