Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Göz asimetrisi

Aysegullerden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2022
1.354
282
Merhaba öncelikle bu konuda artık muzdaribim. Geceleri kendimi kasmaktan mı bilmiyorum ama bi gözüm öbüründen daha ufak duruyor fotoğraf çekindiğimde. Bu konuda hem nörolojiye hittim beyin mr ı çekildi hem de göz doktoruna gittim sorun olmadığı söylendi. Sanki gülerken bir tarafım daha çok kasılıyor da ondanda gözüm ufalıyor gibi. Gözlerim bozuk iki göz numaramda farklı ondan mı bilmiyorum ama aynı durumdan muzdarip olan var mı

Merhaba öncelikle bu konuda artık muzdaribim. Geceleri kendimi kasmaktan mı bilmiyorum ama bi gözüm öbüründen daha ufak duruyor fotoğraf çekindiğimde. Bu konuda hem nörolojiye hittim beyin mr ı çekildi hem de göz doktoruna gittim sorun olmadığı söylendi. Sanki gülerken bir tarafım daha çok kasılıyor da ondanda gözüm ufalıyor gibi. Gözlerim bozuk iki göz numaramda farklı ondan mı bilmiyorum ama aynı durumdan muzdarip olan var mı
Göz numaralarındaki farklılıktan kaynaklı yaşadığınız durum. Göz kusurlarınız birbirinden farklıysa ve lens veya gözlük kullanıyorsanız; bu farklılık aynada daha çok gözünüze çarpabilir.

Göz numaralarındaki farklılıktan kaynaklı yaşadığınız durum. Göz kusurlarınız birbirinden farklıysa ve lens veya gözlük kullanıyorsanız; bu farklılık aynada daha çok gözünüze çarpabilir.
ksine aynada normal. Ama fotoğraf ve videolarda bana öyle geliyor. Başkasına sorduğumda yo öyle değil diyolat

bende de aynısı oluyor
birkaç arkadaşımda da aynısı oluyor
aynada normal
başkası baktıgında normal
takılacak bir durum yok
ben de bir ara fotograflarda yüzüm yamuk çıkıyor diye takıyordum ( ayna görüntüsü durumu)
halbuki gerçekte öyle bir görüntü yok

Bedenimizin sağ ve sol tarafı simetrik değil; asimetrik zaten. Başkalarının fotoğraflarına da bakarsanız; bu farklılığın sadece size özgü olmadığını görebilirsiniz.
Eski fotoğraflarkmda böylr bi durum söz konusu dahi değil ama son 2-3 yıldır hep bu durumdan şikayetçi olmuşum.

bende de aynısı oluyor
birkaç arkadaşımda da aynısı oluyor
aynada normal
başkası baktıgında normal
takılacak bir durum yok
ben de bir ara fotograflarda yüzüm yamuk çıkıyor diye takıyordum ( ayna görüntüsü durumu)
halbuki gerçekte öyle bir görüntü yok
Ben bi doğum günü videosunda gördüm kendimi dediğim gibi asimetrik çok belirgin artmış. Gülerken bile ağzım bi tarafa doğrj daha cok acılıyor.

doktora gitmişsiniz sağlık sorunu olmadıgı söylenmiş ama uzman cerrahlara mı gitseniz acaba bu durumla alakadar olan
yüz kaslarınızda bir sıkıntı vardır belki ? ya da yaş almaktan dolayı oluyordur kırışıklıkların oluşması gibi
estetiğe girer sanırım bu durum

doktora gitmişsiniz sağlık sorunu olmadıgı söylenmiş ama uzman cerrahlara mı gitseniz acaba bu durumla alakadar olan
yüz kaslarınızda bir sıkıntı vardır belki ? ya da yaş almaktan dolayı oluyordur kırışıklıkların oluşması gibi
Bilemedim ben de. Yüz kasına yapılacak bi tedavi var mı onu da bilmiyorum belki o tarafımla daha az yemek yemeliyimdit

Yani beyin mr ında da tümör baloncuk vs bakılmıştı

Benim gözlerim de bozuk ,yıllardır gözlük kullanıyorum. Gözlüksüz cekildigim bütün fotograflarda bir gözüm daha küçük ,kayık gibi.

Çoğu insanın bir gözü daha küçüktür ama göz bozukluğuyla da ilgili oluyor.
Yüz egzersizi yapmanızı öneririm, bakın bakalım değişim olacak mı.

X