Doğuma Hazırlık Hamilelikte antidepresan kullanımı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Merhaba evet ilaça başladım 4. Gunumdeyım ama su an gebe degılım transferım var ocak ayında embrıyolarım cok guzel fakat anksiyetem oldugu için bebeğin tutmamasından korktum. Psikiyatr doktorum stresın daha zararlı oldgunu transferden sonrada kullanabılcegımı soyledi. Yani ilaç kullanırken gebe kalıcam🙏
Bende Lustral muadili olan ilacı kullanıyorum 7. Günündeyim 16 haftalık gebeyim ama bebeğime inşallah zarar gelmiyordur düşünmeden edemiyorum 😔 ve ilacın yan etkisi mide bulantısı iştah kaybı devam ediyor ne zaman biter acaba bilgisi olan

Merhaba evet ilaça başladım 4. Gunumdeyım ama su an gebe degılım transferım var ocak ayında embrıyolarım cok guzel fakat anksiyetem oldugu için bebeğin tutmamasından korktum. Psikiyatr doktorum stresın daha zararlı oldgunu transferden sonrada kullanabılcegımı soyledi. Yani ilaç kullanırken gebe kalıcam🙏
İnşallah bebişiniz tutar sağlıkla anne olursunuz 🙏🏻💗

Bende Lustral muadili olan ilacı kullanıyorum 7. Günündeyim 16 haftalık gebeyim ama bebeğime inşallah zarar gelmiyordur düşünmeden edemiyorum 😔 ve ilacın yan etkisi mide bulantısı iştah kaybı devam ediyor ne zaman biter acaba bilgisi olan
İlaç kullanırken mi hamile kaldın canım? Bende bebeğin kalbıne etki etcek ilk haftalarda sonra kalp atısını duyamıcam diye korkuyorum😣 ama kimle konuştuysam ilaç kullanarak hamıle kalmış hepsininde bebekleri saglıklı… korkma canım bebegın 3 ayı gecmiş risk cok daha azalıyo %1 in altında selectra kullanıyosun sanırım, lustral selectra gebelik için guvenli ilaçlar dedi doktorum ayrıca burda 2000 sayfa okudum 9 ay boyunca ilaç kullananlar ile konuştum onlardada bişey yok hatta bebeğe zararı olabılcek antidepresan kullananlarda bıle sorun olmamış ki o ilaçı doktorum kesinlikle önermemişti bana. Stres daha zararlı bebek için

İlaç kullanırken mi hamile kaldın canım? Bende bebeğin kalbıne etki etcek ilk haftalarda sonra kalp atısını duyamıcam diye korkuyorum😣 ama kimle konuştuysam ilaç kullanarak hamıle kalmış hepsininde bebekleri saglıklı… korkma canım bebegın 3 ayı gecmiş risk cok daha azalıyo %1 in altında selectra kullanıyosun sanırım, lustral selectra gebelik için guvenli ilaçlar dedi doktorum ayrıca burda 2000 sayfa okudum 9 ay boyunca ilaç kullananlar ile konuştum onlardada bişey yok hatta bebeğe zararı olabılcek antidepresan kullananlarda bıle sorun olmamış ki o ilaçı doktorum kesinlikle önermemişti bana. Stres daha zararlı bebek için
Evet canım selectra kullanıyorum,

Merhaba, 3 yıldır paxera kullanıyorum. Ve artık eşimle bebek istiyoruz. 1,5 sene oldu evleneli ama ben ilacı kesinlikle bırakmak istemiyorum. sorum şu; antidepresan kullanıp sağlıklı bebekler getirdiniz mi dünyaya?

Bende çok korkuyorum ilacımı bıraktım daha çok yeni gebeyim ama dayanamıyorum ya stres daha bebeğe zarar veriyor. Birde ben epilepsi hastasıyım hiç stres yaşamamam lazım. Bu arada ilacı kullanırken hamile kaldım. En yakın zamanda doktorum da görüşüp tekrar başlıcam böyle gitmez geçmez diye düşünüyorum

Ben de hamile kalmak için ilaç değişikliğine gittim lustrale ama olmadı. Aslında burda şöyle bir yanlışlık yapılıyor doktorumun da dediği gibi stres göz ardı ediliyor. Bu daha zarar veriyor inan ilaçtan. Ben paxeraya devam edicem. Hamile kaldığımda da hatta. Diğerleri hem çok yan etki yaptı hem de işe yaramadı bende. Biraz da Rabbimize bırakıcaz. Doktorlar sadece risk almak istemiyor. En önemlisi iyi ve anlayışlı bir doktor bulmak canım. Kendine eziyet etme boşuna. Hiç ilaç kullanmayan birisinde risk %1 se bizde %2 oluyormuş. Bu risk hamileyken parol kullananda da varmış.
merhaba, bende paxera kullanıyorum ve gebelik düşünüyorum siz hamile misiniz yoksa bebeğiniz geldi mi? paxera kullanmaya devam ettiniz mi süreciniz nasıl merak ettim açıkçası

Merhaba henüz hamile kalmadım. Tüp bebek tedavisine başladım. Bu ay transferim olacak inşallah bakalım. Paxera 10 mg devam ediyorum bırakmadım. Devam da edeceğim sanırım
bende hamile olsam da tüm riskleri göze alıp devam edeceğim öteki türlü daha riskli olur o stres bebeğe ne yapar bilemem

Merhaba, 3 yıldır paxera kullanıyorum. Ve artık eşimle bebek istiyoruz. 1,5 sene oldu evleneli ama ben ilacı kesinlikle bırakmak istemiyorum. sorum şu; antidepresan kullanıp sağlıklı bebekler getirdiniz mi dünyaya?
paxera kullanırken gebe kalan var mı? ve bebeğiniz nasıl şu an?

Hayırlısı olsun canım. Doktorlar diğer ilaçlara daha çok güveniyor ama baktığında hepsinde aynı risk yazıyor. Sadece ilk 3 ay çok az kullanmaya çalış
hamile değilim kalmaya çalışıyorum :KK43: günde 20 mg kullanıyorum hatta 10 mg bile yetiyor bilmiyorum bırakmayacağım sanırım hamile kalınca bile.. rabbim yardımcımız olsun

Burada daha önce başından sonuna kadar paxera kullanan hastalarla konuştum çok şükür bir sıkıntı olmadan doğmuş çocukları
evet bende bununla ilgili sayısız makale ve bilimsel konuşmalar dinledim,kötü ihtimaller çok çok düşük kullanmayıp stres yapmak çok daha tehlikeli gibi geldi bana.

hamile değilim kalmaya çalışıyorum :KK43: günde 20 mg kullanıyorum hatta 10 mg bile yetiyor bilmiyorum bırakmayacağım sanırım hamile kalınca bile.. rabbim yardımcımız olsun
10 mg bana da yetmiyordu maalesef. Şimdi tüp bebek işlemine başladık. Hala bırakmadım. Artık nasip kısmet her şey. Sen de üzme dediğin gibi stres sıkıntı çok daha olumsuz Bi etken

X