Hamilelikte kaygi bozuklugu ve xanax

Bu ara isyerinde ustuste tatsiz olaylar yasadim. Gozlerim yarisina kadar dolu ki ben hayatimda isyerinde o raddeye gelmedim. Kukreyerek cinnet gecirmeme ramak kaldi. Boyle delirmis gibi bagirip aglamak istiyorum. Bi de beddua ediyorum iyice negatif oluyorum. Dis sikmaktan basim agriyo. Bazen boyle zararsiz bisi verseler de hicbisey dusunmeden 3-4 saat gecireyim full gevsemis halde, seme gibi yatayim istiyorum.
Bana hiç bir etkisi olmadı ama bir doktora danışıp pasiflorayı dene istersen. Ben de geçenlerde iş yerinde bir ablaya patladım. Malesef oluyor böyle. Bir de psikiyatride yattığımı da biliyorlar ya haklı bile olsam aman o sorunlu zaten diyorlar. Ama hiç önemsemiyorum. Haksız olduğumu düşünmüyorum. Duygularımı fazla belli ediyor olabilirim ama umrumda değil. Onlar için de kendimi üzmek istemiyorum. Evimde ve dışarda mutlu olmak istiyorum. İş yerinde de kör topal idare ediyorum napıyım. Bana doktorlar ilk önce pasiflora ve unisom önerdiler uyku için. Bana hiç bir etkisi olmadı ama ben çok kötüydüm zaten hastaneliktim direk. Sen o kadar kötü olmadığın için belki iyi gelir sana. İkisi de gebelikte kullanılabilen masum ilaçlar. Kategorisi de uygun. Unisom mide bulantısına da iyi geliyor bu arada. Ama doktoruna sor kesinlikle.

İlaçtan sonra sıklığı azaldi mi
Evet ilaçtan sonra sıklığı azaldı çok şükür. Ama ilaç da hemen etki etmiyor. Sihirli değmek gibi değil yani. Zaten etkin dozu hemen vermiyorlar düşük doz başlıyorsun/ yanıta göre artırılıyor. Etkin dozu alsan bile antidepresanlar 15 günde falan etki etmeye başlıyor. İlaca şartlama kendini. Kendine iyi gelecek şeyler de yap. Her akşam duş al. Loş ışıkta kitap oku. Ballı süt iç. Biliyorsan kuran oku. Yürüyüş yap. Gece yatmadan 1 saat falan önce telefonu televizyonu kapat. Nefes egzersizleri yap. Bana hiç faydası olmadı ama fayda gören çok insan var. Youtube da çok video var. Gevşeme için ataklar için falan. Bir bak istersen. İlaca başlasan bile terapi de gerekiyor kesinlikle. Maddi imkanın varsa iyi bir psikiyatristle görüş. Yoksa da devlete git mutlaka

İnanin su aralar hergun atak var iki gun iyi de degilim
Merhaba, yazınızı görünce dayanamadım. ben de hayatımda ilk kez bu durumu hamilelikte yaşadım. O kadar kötüydü ki anlatamam ama siz zaten biliyorsunuz. burada da bir hesabım vardı ama kapanmış orada da anlatmıştım. Öncelikle geçiyor. Her duygu gibi bu da geçiyor. emin olun. Ben her gün ağladım, 1 ay hiç uyumadım, işe de gittim, yaşamak istemedim ki hiç bir problemim yoktu. Ancak hem genetik hem yapı olarak kaygı bozukluğuna yatkın olduğum için hamilelik gibi bir dönüşüm süreci beni epey sarstı. benim ilaç kullanmam 5.aydan 8aya kadardı. artık dayanamıyordum. bebek daha kötü olmasın diye başladım. biliyorum demesi kolay ama inanın geçiyor. sadece düşünceden ayrışma, kabullenme, kendini suçlamama gibi süreçleri var. Psikolog özlem tokgözü öneririm. şu sıralar işle alakalı yine bir ruminasyona girdim ve çok iyi geliyor. İlaç dediyse doktor kullanın. sonuçta kırık ayakla koşamazsınız öyle düşünün. benim doğum sonrası rahatlama oldu zamanla geçti zaten. ama tabi yapıda varsa ara ara tekrar edebiliyor. çare sizde. ilaç ve terapi bence de önemli. meşguliyet, sosyalleşme önemli. Allah hepimize şifa versin.

bu arada bütün bunlar beynimizin bizi koruma mekanizması aslında ama çarpıtma yapıyor işte :) size geçmişten gelen deneyimlerinizden diyorki bir tehlike var kaç kurtul ya da savaş. sürekli kendinizi güvendeyim, akıştayım, herşey yolunda telkinleri yapın. söz sihirdir. düşüncelerde aslında sadece kelime ama işte hayatımızı nasıl etkiliyor. her gün tekrar edin. kendinize öğretir gibi.

bu arada bütün bunlar beynimizin bizi koruma mekanizması aslında ama çarpıtma yapıyor işte :) size geçmişten gelen deneyimlerinizden diyorki bir tehlike var kaç kurtul ya da savaş. sürekli kendinizi güvendeyim, akıştayım, herşey yolunda telkinleri yapın. söz sihirdir. düşüncelerde aslında sadece kelime ama işte hayatımızı nasıl etkiliyor. her gün tekrar edin. kendinize öğretir gibi.
İlac icin 12. Haftayi bekliyorum iki gunum kaldi ve bir yandan fa deli gibi hormon ilacı aliyorum estrofem mesela yaygın yan etkisi depresyon e zaten temeli var bende benim sorunum sürekli onay istegi var anne ilacimi içtim dimo ictim dimi ya icmediysem ya dokundugum yerde mikrop varsa ya fitil koyarken mikrop aldıysam ve bunu sürekli sorma ve sorun olmadigina dair onay alma ya temeli vardi ilac kullanıyordum simdi iyice beter oldum

Merhaba, yazınızı görünce dayanamadım. ben de hayatımda ilk kez bu durumu hamilelikte yaşadım. O kadar kötüydü ki anlatamam ama siz zaten biliyorsunuz. burada da bir hesabım vardı ama kapanmış orada da anlatmıştım. Öncelikle geçiyor. Her duygu gibi bu da geçiyor. emin olun. Ben her gün ağladım, 1 ay hiç uyumadım, işe de gittim, yaşamak istemedim ki hiç bir problemim yoktu. Ancak hem genetik hem yapı olarak kaygı bozukluğuna yatkın olduğum için hamilelik gibi bir dönüşüm süreci beni epey sarstı. benim ilaç kullanmam 5.aydan 8aya kadardı. artık dayanamıyordum. bebek daha kötü olmasın diye başladım. biliyorum demesi kolay ama inanın geçiyor. sadece düşünceden ayrışma, kabullenme, kendini suçlamama gibi süreçleri var. Psikolog özlem tokgözü öneririm. şu sıralar işle alakalı yine bir ruminasyona girdim ve çok iyi geliyor. İlaç dediyse doktor kullanın. sonuçta kırık ayakla koşamazsınız öyle düşünün. benim doğum sonrası rahatlama oldu zamanla geçti zaten. ama tabi yapıda varsa ara ara tekrar edebiliyor. çare sizde. ilaç ve terapi bence de önemli. meşguliyet, sosyalleşme önemli. Allah hepimize şifa versin.
Amin , 🙏 sizin kaçınci ayda basladi

Benim 1 ay olacak baslayali hala tam bi etkisi yok.acaba lustral 75 mg cikarsam bilemedim.pazartesi dr gidicem psikiyatriye bakalim ne diyecek

Benim 1 ay olacak baslayali hala tam bi etkisi yok.acaba lustral 75 mg cikarsam bilemedim.pazartesi dr gidicem bakalim n

Benim 1 ay olacak baslayali hala tam bi etkisi yok.acaba lustral 75 mg cikarsam bilemedim.pazartesi dr gidicem psikiyatriye bakalim ne diyecek
Neden 100 mg başlamadılar. Bence mg düşük kalmış

Peki depresiyonda miydiniz beyniniz kaygi mi üretiyordu mesela benimki olup olmadik kaygilar uretiyor

Peki depresiyonda miydiniz beyniniz kaygi mi üretiyordu mesela benimki olup olmadik kaygilar uretiyor
Aynen öyle oluyordu niye çok uyudum niye az uyudum niye hava bulutlu gibi gibi yüzlerce düşünce içinde oluyorsun ve evet bu da depresyona götürdü beni. Ama bunların teknik nedenlerini öğrenince daha rahat ediyor insan, ben ozaman bunu bilmiyordum ama şimdi artık bunun üzerine çalışabiliyor bahsettigim ozlem Tokgöz videoları gerçekten terapi gibi geliyor

Bir de tabi hamilelik hormonları var, yani değişim surecini tehdit gibi görüp beynin kaygi üretmesi, hersey normal akistayim geçecek gibi telkinler ve nefes egzersizleri de oneririm

1 ayda kaç saatt uyudunuz?

Merhaba hangi ilaclarj kullandınız acaba

X