Hayata yeniden başlamaya karar verdim hedeflerim ne olmalı?

Yaş 30, bekarım. sıfirdan baslamak istiyorum ne gibi hedefler koymaliyim mutlu yasamak icin? Tskler.
Hayatın taptaze her şey senin icin çok güzel olsun allahım iyilerle karşılaştırsın 🥰
Hedef belirlemelisin.
Örneğin isteklerin ne , hayatında neyi yaratmak istiyorsun bunu belirleyip bu doğrultuda adımlarla ilerlemelisin. Hedefini sen seçebilirsin iş mi ruh eşi mi evlilik mi aile kurmak mı dünyayı gezmek mi vs vs her şey yaratabilirsin.
Bu süreçte kişisel gelişime yönelebilirsin çok iyi geliyor .
Hayatına sporu dahil etmeni öneririm pilatese git aşırı aşırı iyi geliyor bedenin sağlıklı ve esnek olduğunda hayatın daha akıcı oluyor

Spora yazıl maydanoz ve iş bul çalış. Bir sürü uygulama var yabancıların beraber takıldığı onlara katıl. Yürüyüş gruplarına

Kendinizle ilgili bir tanımlama gerektiğinde yaşınız ve medeni durumunuzu söylemekten vazgecmekle başlayın bence.
bilemiyorum ben de 30 yaşındayım ve bekarım biri bana hayatini tanıt dese yaş belki ama bekarligi söylemek aklıma gelmez bile.
Evlilik bu kadar değer verdiğiniz hayatınızın merkezine koymanız gereken bir şey olmamalı bence

X