Tuvalet Eğitimi Helak Oldum

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Kızım 33 aylık konuşuyor. Bizim bugün 9. Günümüz. Size akıl vermek değilde hani bizim hikayemizi yazayım size, sonuçta her çocuk farklı.

Kızım bazı günler sabah kuru kalkıyordu, gün içinde 2-3 saat yapmadığı oluyordu. Bunun dışında başka bir sinyal almadım açıkçası. Halıları yıkamaya vericektim, havalarda soğumaya başladı kış gelmeden bi deneyeyim dedim Yaa ne kaybederim. Öncesinde tuvalet şarkısı çizgi filmi vs.izledik. Kesinlikle kızma, bağırma, azarlama yapmadık hiç bir şekilde hiç bir zaman.
Konuştum kızım bezini artık çıkartıyoruz, sende artık beze değil tuvalete yapacaksın vs.vs. bolca konuştuk.
Çıkarttık bezini, kahvaltıyı ettik taytını giydirdim lazımlık aldım parka gittik ilk gün. Bizim şansımıza kimse yoktu parkta, siz bahçeniz falan varsa kumlu topraklı biyerde olur. Amaç çişini altına yapınca rahatsız olması. Ama altına dar giydirin yapışsın rahatsız etsin evde de aynı şekilde dar giysin ıslaklığı hissetsin.
İlk gün tabiki de hep altına yaptı. Sonra yarı söylemeye başladı yarı altına yaptı derken ben evde altına bişey giydirmedim ki lazımlığa zaman kaybetmeden oturtalım diye bu işimizi kolaylaştırdı. Çiş kilodu da giydirmedim kuru hisseder rahatsız olmaz diye.
Dünden beri tekrar altına normal külot ve tayt giydiriyorum dün baya kaçırdı ama bugün şükür iyi.
Haa hala dört dörtlük öğrenmiş sayılmaz ama buna da şükür vazgeçmeyeceğim ben artık bu kadar oldu sonrasıda olur Allah'ın izniyle. Bolca sabır ve güç diliyorum. Yardımcı olacak biri olursa yanınızda bi nebze ferahlatıyo. Eşim sağolsun eve gelir gelmez devraldı görevi nefeslendim. Kolay gelsin 👋
Kakayı yapıyır mu ? Bizimki çişi yapıyor kakayı yapmıyor çok ağlıyor :KK43:

Kakayı yapıyır mu ? Bizimki çişi yapıyor kakayı yapmıyor çok ağlıyor :KK43:
Bu kadar olur 😬içinize mi doğdu? Bende tam k.k.konu açacaktım tecrübeli annelerden fikir almak için ki bildiriminizi gördüm. Bende 1 aydır uğraşıyorum çişini öğrendi söylüyor ama maalesef kakasını söylemiyor. Geldiğini anlıyorum poposunu tutuyor kakası gelince, WC oturtuyorum ama yapmıyor kaka yok diyor kaçıyor. 5 dakika sonra külotuna yapıyor. Sonra bana gelip anne popişimi yıka diyor 🤦‍♀️1 ay oldu havalar da soğuyor ne yapacağımı bilmiyorum geri beze mi dönmem gerekiyor, yoksa böyle böyle alışacak mı, kaç gün hafta daha böyle sürer 🤷

Bu kadar olur 😬içinize mi doğdu? Bende tam k.k.konu açacaktım tecrübeli annelerden fikir almak için ki bildiriminizi gördüm. Bende 1 aydır uğraşıyorum çişini öğrendi söylüyor ama maalesef kakasını söylemiyor. Geldiğini anlıyorum poposunu tutuyor kakası gelince, WC oturtuyorum ama yapmıyor kaka yok diyor kaçıyor. 5 dakika sonra külotuna yapıyor. Sonra bana gelip anne popişimi yıka diyor 🤦‍♀️1 ay oldu havalar da soğuyor ne yapacağımı bilmiyorum geri beze mi dönmem gerekiyor, yoksa böyle böyle alışacak mı, kaç gün hafta daha böyle sürer 🤷
Benimki daha beter 😅 bez alıp geliyor lütfen bağla kaka var diyor 🥹 lütfennnn diye uzatınca mecbur bağlıyorum ☹️ tuvalete oturmayı reddediyor kakada :KK43:

Benimki daha beter 😅 bez alıp geliyor lütfen bağla kaka var diyor 🥹 lütfennnn diye uzatınca mecbur bağlıyorum ☹️ tuvalete oturmayı reddediyor kakada :KK43:
Valla bana göre de sizin ki daha iyi, temiz temiz hallediyorsunuz 😁 Keşke kızım da böyle yapsa. Ben de çaresizlikten teklif ediyorum kakan gelince söyle bez bağlayalım kızım diye yok onu da yapmıyor sıpa 😬 1 aydır park harici hiç bir yere gidemiyorum bu durumdan milletin içinde ev, restoran, kafe, avm ortasında yaparsa naparım diye korkudan ne yapıcam hiç bilmiyorum 🤦‍♀️🤷

Valla bana göre de sizin ki daha iyi, temiz temiz hallediyorsunuz 😁 Keşke kızım da böyle yapsa. Ben de çaresizlikten teklif ediyorum kakan gelince söyle bez bağlayalım kızım diye yok onu da yapmıyor sıpa 😬 1 aydır park harici hiç bir yere gidemiyorum bu durumdan milletin içinde ev, restoran, kafe, avm ortasında yaparsa naparım diye korkudan ne yapıcam hiç bilmiyorum 🤦‍♀️🤷
Bezden kopamadı böyle ama
Gece ne yapıyorsunuz ?

Bezden kopamadı böyle ama
Gece ne yapıyorsunuz ?
Gece bağlıyorum altına yapar ıslak ıslak üşür hasta olur diye korkuyorum 😏 ama şükür ıslak uyanmıyor, akşam su hariç içecek içirmiyorum yapmıyor gece yine de her ihtimale karşı gece bağlıyorum biliyorum yanlış ama 🤷Seneye hava ısınınca atarım gece bezini diye düşünüyorum bakalım. Sizde gece nasıl? Şu kaka işini çözseydik gece bağlamaya da razıyım ben yaa.

Gece bağlıyorum altına yapar ıslak ıslak üşür hasta olur diye korkuyorum 😏 ama şükür ıslak uyanmıyor, akşam su hariç içecek içirmiyorum yapmıyor gece yine de her ihtimale karşı gece bağlıyorum biliyorum yanlış ama 🤷Seneye hava ısınınca atarım gece bezini diye düşünüyorum bakalım. Sizde gece nasıl? Şu kaka işini çözseydik gece bağlamaya da razıyım ben yaa.
Ben de gece takıyorum şu an tek öğretebildiğim gündüz çiş😅

X