Aşılama HPV AŞISI YAPTIRMAYIN (gardasil)

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
başlığı açanın üyeliği pasifleştirilmiş. acaba aşının yan etkileri geçti mi merak ediyorum. bunu okursan lütfen cevap yaz buraya başka üyelikten. benim yan etkilerim de çok benziyor. beynimde hala aşıyı hissediyorum. benim sinirlerime de zarar verdi. o kalbim, tam omuriliğin beyne giden yerinde attı benim de, hala da bazen atar. bir süre sonra orası titremeye başladı. titremeler vücuduma yayıldı. eskisi kadar çok titremiyorum ama ara ara geri geliyor. kulak çınlamalarım düzelmedi. baş ağrılarım, basınç daha iyi ama ara ara kötüleşebiliyor yine. boğazım, yemek borum ya da ciğerim, oralar da ara ara garip oluyor. doktor doktor gezdim aylardır, herkes ya başka birime yolladı, çünkü her bir tarafımda semptom vardı, ben de gittim zaten, başka birime yollamayanlar da psikolojik dediler. artık doktorlar da önceki testlere vs bakıp, benle ilgilenmeden psikolojik deyip geçiştiriyolar. her doktorun dediği de, "aşı bunları yapmaz." keşke buraları okusaydım aşıyı yaptırmadan önce. yan etkiyi şöyle bi hızlıca araştırmıştım ama kötü şeylere denk gelmemiştim tabii bu sayfayı bulmak lazımdı. metal aliminyum falan aldığımızı hiç bilmiyordum, niye aşıya böyle bişey koyuyolar?! ben doktora gittiğimde, hpv ile ilgili bişey bilmiyordum, sonucu da anlamadım. özelde doçent iyi bir doktora gittim, sonucumu görünce yüzünü ekşitti. sonuç da şu "Yüksek risk Human Papilloma Virüs/HPV tip 16,18 dışı DİĞER SUŞ/SUŞLAR POZİTİF(31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66,67,68 ailesinden) SAPTANMIŞTIR.". ben sandım bu türlerin hepsi falan var. (hala hangisi var bilmiyorum.) bana aşıyı önerdi, korkudan oracıkta yaptırdım. hpv.si olan bir sürü insan da önermişti internette konuştuğum. nasıl bir hata. hani derler ya, geçmişte bir güne dönmek istesen ne zamana dönmek istersin diye, şu lanet aşıyı yaptırdığım zamana dönmek isterdim. aşıdan sonra kolposkopi sonucuma gitmedim, o doktoru da görmek istemiyorum. neyse ki ikinci aşıyı olmadım. başlarda başım çok kötüydü, basınçlardan ağrılardan 2 hafta sonra falandı, resmen beynimin içi hareket ediyordu, parazit olduğunu falan düşünüyodum. sonra acıtıyordu oralar. bu arada benim de uyku düzenim değişti, titrediğim için ya da kalbim sıkışarak uyanıyodum, şimdi onlar geçti gibi ama yine de eskisi gibi uyuyamıyorum. benim d ishalim vardı uzun süre. bazen yine ishal başlayabiliyor. eskiden çok et, hamur işi yiyince kabız olmasam da daha sert olurdu, artık yok öyle bişey. kafa tarafım daha iyi gibi ama boğaz, ciğer taraflarm ne alaka bilmiyorum daha kötü oldu 1-2 aydır. öyle garip bir his oluştu ki, anneme diyorum, boğazımı ciğerimi gösterip, burda karanlık bişey var. 1 haftadır ciğerim daha iyi, boğaz, damak tarafında o garip histen var. başlarda öksürtüyodu sonralarda geniz akıntısı yapmaya başladı. arada geçiyorlar, arada geri geliyorlar. burayı okursan lütfen cevap yaz. 4 ay oldu, ne zaman geçecek diye bekliyorum. ağlamaktan yoruldum. anneme, vücüduma sürekli özür diliyorum kendi kendime. bunu kendime nasıl yaptım, 1 seferlik bir hata. hayır bi de doktorlar dahil etrafta "bu aşı bişeye sebep olmaz" imajı var. keşke biontech.te duyulduğu gibi bunun da yan etkileri daha çok tartışılsa da millet aşıya atlamadan önce düşünse. hayattaki en büyük pişmanlıklarımdan biri bu aşıyı olmak.

Bu şubat ayında hpv 18 teşhisi konmamla birlikte, doktora kanser olma korkusuyla bunun bir çaresi yok mudur sorumun cevabı, hpvnin diğer tiplerine karşı koruması adına gardasil aşısı yaptırmam önerildi. Bende kanser korkusuyla araştırmadan Gardasil ( hpv 11,6,18,16) aşısını aldım 10 Şubatta yaptırdım. Sonrası tam bir cehennem, geceleri alev alev yanıyor vücut, öğlenleri de yanma var. Bir gece uykumdan uyandım gözlerim kapkara, 10 gün boyu beynim uykuya dalamadı. Vücut ve kalp atıyor, boynumda ve kulaklarımda bu atışı hissediyorum. Kesinlikle 10 gün uyku uyumadım. Beyin şoka girmişti adeta. İshal 1 ay sürdü. Kusma isteği ama kusma yok, Öğürdüm 10 gün boyu, iştah kesildi, her şeyden mide bulantısı. Gözlerde kanlanma, kuruma, yanma. Hala gözlerimin beyazı bugün kanlı. Bu etkilerden bugün mide bulantısı ve ishal geçmekle beraber. Vücutta özellikle bacaklarda yanma. Uykuya dalamama, beynin kalp gibi atması problemi devam ediyor. Ben ilk zamanlar aşıdan olduğunu düşünmedim, Kanser oldum zannettim, Fakat kolposkopi sonucu temizdi. Diğer tehlikeli cinsel hastalık testleri normal, Kan değerleri, idrar, gaita değerleri normal, Ekg normal. Benim neyim vardı? Hayatımda hiç bir zaman böyle bir vücut yanması yaşamadım. Sonra aklıma 10 Şubatta yaptırdığım aşı geldi. Erken uyanmamla ikinci dozu olmadım. Fakat şuanda beyin üzerindeki etkilerini yaşıyorum. Beyinde kalp atışı basınç hissi, baş ağrısı. Bu aşı beni mahvetti başkalarına zarar vermesin, yaptırmayın sakın
merhaba bende 20 gün önce aşı oldum. ve yeni yeni sol (aşı kolumda) kolumda aşı yerinde sızı ve kolda uyuşma var. sizce ciddi bir şey midir? doktora gitmek gerek mi

X