İngilizce'yi sevenler, çalışanlar nasıl kolay ilerlettikleri ile ilgili bilgi alışverişi topiği

Niloyatospikk

Believe in yourself
Pro Üye
23 Ocak 2016
30.735
46.287
Bu konuyu bu başlığa açmamın sebebi sınavlara çalışanların daha çok fikir sahibi oldukları kanısına vardığım için açmış bulunuyorum.

Kendime gelecek olursak ara verince sürekli başa sarıyorum ilk seviyem iyi sınavlarda hep yüksek alırdım kelimeleri biraz unutmuş olsam da temel sarsılmamış ama konuşmayı da geçtim onların lisanına göre dinleyince anlama işini nasıl ilerleteceğim bilemiyorum şuan bir uygulama ile her gün okuyorum bakalım ne kadar ilerleyebileceğim. İlerletenler fikirlerinizi bekliyorum.

Kelime sıkıntım vardı. Kelimeleri eş anlamlı olarak çalışıyorum. Akılda kalıyor bu şekilde. Dizi/filmleri orijinal diliyle takip ederim. Onun dışında zaten bilimsel yayınlara bakmak zorunda olduğum için bir şekilde okuma da yapmış oluyorum.

Duolingo indirmiştim, onunla ilkokuldaki kızıma da kendime de çalışma yapıyordum. Oyun gibi mücevher kazanma, seviye atlama ve site ve uygulama rengarenk iç açıcı oldugu için hoşuma gitti.

X