KAYINVALİDEM ONLARA GİTTİĞİMİZDE ORADA KALMAMIZI İSTİYOR.

Bende mesafe koydum ama azıcık yüz versem tepeme çıkmaya meyilliler. Ülkenin toptan insan ilişkiler kodu bozuk maalesef.
Valla kimse kusura bakmasın ben sadece oğulları ile evliyim , saygı çerçevesinde gider gelirim mesafeyi aşarlarsa ahanda oğulları alıp gidebilirler 🤷‍♀️ ben kendi akrabalarımdan bile uzak kaçıyorum, resmen insan sevmiyorum yaşadığım onca şeyden sonra , kafam kimseyi kaldırmıyor, zaten Eşim de bunun farkında herkesi uzak tutuyor benden , kalan ömrümü de aklımı da sadece bebeğime ve kendime harcamak istiyorum...

Misafirliğe gidildiyse misafirlikte gibi davranılır. Bende etlime yatıya gittim havası berbat bi yerde yaşıyorlar astımım var ilaçlarımı unutmuşum ve gece krize girdim kimseyi uyandırmadım acile gitmek için. Eşim 2 defa gidelim dedi uykunu bölme dedim yatırdım geri. Ama kayınvalidem geçen gece 4te aradı kötüyüm gel dedi o da gitti 1 saat sonra geldi uykuya dalamamış panik atak olduğunu iddia ediyor😂 neyse yeterince uzattim herşeyi göze alarak hareket edin bi yere giderken

Herkese merhaba,
Ben 2 yıllık evliyim, 20 günlük bir bebeğim var. Eşimin babası o dört yaşındayken vefat etmiş, kız kardeşi ve annesi beraber yaşıyorlar biz de evlenince ayrı bir eve çıktık eşimle. Kayınvalidem normalde kalp kırmayan, alttan alan, iş gören bir kadın. Ama şu anda benim lohusa durumundan dolayı bazı şeyler gözüme batıyor ama çok önemli şeyler değil ve ben de onlara mümkün olduğunca yansıtmamaya çalışıyorum. Sadece bir problem var ki daha önce de çok sinirlerimi bozuyordu bugün kayınvalidem de laf etti o yüzden buraya yazmaya karar verdim. Biraz uzun olacak ama hem suçluluk duyup kalp kırdığım için üzülüyorum hem de bunun alınganlık yapılacak bir konu olmadığını düşünüyorum beni dolduruşa getirmeden yanlışsa yanlış doğruysa doğru yardımcı olacak kişilere ihtiyacım var. Şimdi bugünkü konuya geliyorum, gündüz kayınvalidemlere gittim oturmaya torununu sevdi oturduk yedik içtik görümcemin doğum günüydü önceki günler pasta aldım bir de ilk defa oğlumla dışarı çıktık sürpriz yaptım onlara. Eşim geldi akşam sekiz buçuk gibi gece dörtte işe gittiği için eve geldiğinde çok yorgun oluyor ve annesigile her gittiğimizde uyuyakalıyor uykusu ağır uyanmıyor kayınvalidem hemen burda yatın ne olacak diyor ben kalmak istemiyorum onlarla herhangi bir problemi yok ama evim haricinde kendimi rahat hissetmiyorum bir de adam akıllı bir düzenleri yok mesela iki koltuk takımı var kayınvalidem koltukta yatıyor tek kişilik yatak var orda görümcem yatıyor ben orda kaldığımda rahat edemiyorum uyuyamıyorum eşimin bu uyku sorunu benim doğumdan ve hamilelikten önce de böyleydi hamilelikten önce mecbur kalıyordum hamilelikte hem tahammülüm olmadığı için hem de ağrılarım olduğu için yatağımda rahat ediyorum deyip geçiştirdim hep bugün de eşim yine uyuyakaldı saat 11 bebeğim durmadan ağlıyor ben de eve gidip dinlenmek istiyorum artık eşim uyanmayınca ben sinirlendim Emre uyan yoksa kızacağım artık bebek de durmuyor yerini yadırgadım galiba falan dedim ama yok kayınvalidem de normalde hiç söz konusu etmemişti bugün dedi kızım niye acele ediyon gidersiniz daha dedi anne birde ikide de gitsek benlik sıkıntı yok ama Emre uyanmaz bilmiyor musun huyunu dedim sonra işte o da dedi ki bebek daha yerini yadırgamayı me bilecek hamileyken ağrım var diyordun şimdi bunu diyorsun annengilin bacıngilin ev çok rahat da burası bizim evimiz rahat değil bir biz bir aile olmayı beceremedik anlamadım gitti falan dedi ben de anne ben ne zaman annemde kardeşimde kaldım herkesin düzeni evi farklı yarın misafirim gelecek hem ne alaka aile olmak için beraber mi kalmak gerekiyor alınacak bir şey yok bunda sen de bir gün gelsen kalsan ikinci gün kendi evine gitmek istiyorsun dedim gerçekten de öyle kalmayı geçtim bize sık sık gelip gitmesi gerektiği zaman bile bir gün sonra evinde oturmak istiyor eşim arıyor oğlum ben bugün gelmeyim dinleniyim diyor hatta eşim kızıyor ben Emre herkes kendi evinde rahat eder kadın haklı dinlensin bak diye sakinleştiriyorum olay böyle yani benim annemle kardeşimle ne alakası var bilmiyorum kalmak istememem suç mu 15 dakikalık mesafede oturuyoruz sonuçta kalp kırmaktan da nefret ediyorum üzüldüğünü görünce de çok üzüldüm ama ne yapayım siz ne diyorsunuz
Kesinlikle iyi yapmışsın hep onların mi isteği olacak

Bence cok haklisiniz aslinda sizde kibarca soyllemissiniz ooda uslubunu bozmamis oyle bir sitem etmis bebek olunca hersey cok farkli oluyor malesef ama bunu eski insanlar anlamiyor düzen kaçma olayina hak veremiyorlar sizde lohusasiniz ama yinede mazur görün

Benim 2. Cocugum dogdu eşim nobet usulu calisiyor kendi annemle aramz 5 dk sürmüyor arabayla ona ragmen 20 aydir annemde 1 gun bile yatmadim geceleri yalniz olmama ragmen cok zorlk yasamama ragmen .. yatamadim ... 2 cocuk var miniğimin düzeni tutmuyor baska yerde

Olsn oturun guzelce anlatin biliyorm bizi sevdiginden yapiyorsun ben kendim rahat edemedigimden degil bebegin tum duzeni evde az buyusun hic merak etme burada arada yatariz neden yatmayalm vs deyip ortami yyumusatin gitsin 😊

X