Kızlar bana yardım edin lütfen

kahkaha1678

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2024
3
0
31
Merhabalar arkadaşlar ben bir buçuk yıllık evliyim evlendikte hemen sonra eşimle çocuk istemeye başladık hiçbir şekilde korunmadik ilk adet sancım aşırı fazlaydı o yüzden gitmiştim hastaneye aynı zamanda dış gebelik geçirdiğimo öğrendim ve düşük ignesiyle düşük yaptım sonra baska bir doktora gittim o doktorda amh testi istedi benden 0.67 çıktı ve normal yolla hiçbir şekilde hamile kalamayacağımi çok acil tüp Bebek yaptirmamizi istedi o ara Abdullah goymen Ali tahtacı emine Suat bu doktorlara da göründüm hepsi aynı söyledi ve Umay tüp bebek merkezinde Ali tahtacı hocaya tüp bebek yaptırdık 2 Ekim'de transfer oldum ve tutmadı hemen ardından sonraki ay normal yolla hamile kaldım ama bu defa yine dış gebelik geçirdim Ali Tahtaci ve Ahmet cupurbas acil alınması gerektiğini söyledi üstüne birde tuplerini kapat gel tekrar tüp bebek yaptıralım dediler neyse ben başka doktora yaşam Hastanesi'nde oda iğneyle düşebilir neyse iğneyle onu da düşürdük şimdi ncr Hastanesinde Nazan hocaya gidiyorum Şubat ayında rahim filmi çektirdik bı sıkıntı çıkmadı üç ay sonra hamile kalmazsan gel dedi bugün gittim yumurtalarin iyi dedi aşılama yapalım deneyelim dedi sorum şu düşük amh ile normal yolla hamile kalınır mı bu şekilde aşılama yaptıran var mı çok uzun oldu kusura bakmayın Allah'ım isteyen herkese nasip içinde bize de nasip etsin kolaylıkla bana yardımci olursanız sevinirim

Merhabalar arkadaşlar ben bir buçuk yıllık evliyim evlendikte hemen sonra eşimle çocuk istemeye başladık hiçbir şekilde korunmadik ilk adet sancım aşırı fazlaydı o yüzden gitmiştim hastaneye aynı zamanda dış gebelik geçirdiğimo öğrendim ve düşük ignesiyle düşük yaptım sonra baska bir doktora gittim o doktorda amh testi istedi benden 0.67 çıktı ve normal yolla hiçbir şekilde hamile kalamayacağımi çok acil tüp Bebek yaptirmamizi istedi o ara Abdullah goymen Ali tahtacı emine Suat bu doktorlara da göründüm hepsi aynı söyledi ve Umay tüp bebek merkezinde Ali tahtacı hocaya tüp bebek yaptırdık 2 Ekim'de transfer oldum ve tutmadı hemen ardından sonraki ay normal yolla hamile kaldım ama bu defa yine dış gebelik geçirdim Ali Tahtaci ve Ahmet cupurbas acil alınması gerektiğini söyledi üstüne birde tuplerini kapat gel tekrar tüp bebek yaptıralım dediler neyse ben başka doktora yaşam Hastanesi'nde oda iğneyle düşebilir neyse iğneyle onu da düşürdük şimdi ncr Hastanesinde Nazan hocaya gidiyorum Şubat ayında rahim filmi çektirdik bı sıkıntı çıkmadı üç ay sonra hamile kalmazsan gel dedi bugün gittim yumurtalarin iyi dedi aşılama yapalım deneyelim dedi sorum şu düşük amh ile normal yolla hamile kalınır mı bu şekilde aşılama yaptıran var mı çok uzun oldu kusura bakmayın Allah'ım isteyen herkese nasip içinde bize de nasip etsin kolaylıkla bana yardımci olursanız sevinirim
Yorumum çok yardımcı olamayacak ama daha şimdi aşırı duygulu bi anımdaydm ağlayarak Allah’a dualar ediyordm bianda ne alakaysa tlfnu elime aldım kadınlar kulübüne girdim yazınızı gördüm belki de duamda yer almanız içindir gece boyu size dua edeceğim ayrıca normal yolla gebe kalma konusunda kendinizi yıpratmayın normal yolla sürekli deneyeceksnz olmayacak yıpranacaksınız olana kadar ömrünzden ömür gidecek hem normal yolla kolay olsa o kadar doktor aşılamayı önermezdi önce dağınık kafanızı toplayın bi tane doktor belirleyin kendinize onunla birlikte ilerleyn aşılamanızı olun emin olun bir ay tutmazsa diğer ay tutacaktır hem tıbbı açıdan doktorlarımız sağolsunlar gerçekten kimsenin kucağını boş bırakmıyorlar hem de Allah yardım edecektir çabanızı görüp kendinizi normali deneyerek yıpratmayın zaten yeterince yıpranmışsnz doktrunuza güvenin aşılamanızı olun ve inşallah da güzel bi evladınız olacaktır dualarımdasınız bilginize 😍

Yorumum çok yardımcı olamayacak ama daha şimdi aşırı duygulu bi anımdaydm ağlayarak Allah’a dualar ediyordm bianda ne alakaysa tlfnu elime aldım kadınlar kulübüne girdim yazınızı gördüm belki de duamda yer almanız içindir gece boyu size dua edeceğim ayrıca normal yolla gebe kalma konusunda kendinizi yıpratmayın normal yolla sürekli deneyeceksnz olmayacak yıpranacaksınız olana kadar ömrünzden ömür gidecek hem normal yolla kolay olsa o kadar doktor aşılamayı önermezdi önce dağınık kafanızı toplayın bi tane doktor belirleyin kendinize onunla birlikte ilerleyn aşılamanızı olun emin olun bir ay tutmazsa diğer ay tutacaktır hem tıbbı açıdan doktorlarımız sağolsunlar gerçekten kimsenin kucağını boş bırakmıyorlar hem de Allah yardım edecektir çabanızı görüp kendinizi normali deneyerek yıpratmayın zaten yeterince yıpranmışsnz doktrunuza güvenin aşılamanızı olun ve inşallah da güzel bi evladınız olacaktır dualarımdasınız bilginize 😍

normal yolla da ihtimal var ama düsük. direkt aşılama veya tüp bebek istenmesinin sebebi de her ay yumurta rezerviniz azalacak ve sansınız da azlacak. bu defa tedaviyle de yumurta geliştirmek zorlaşır. kaldı ki 2 defa dış gebelik yasamışsınız. yani olabilir. ama riske atmayın

O kadar yoruldum ki anlatamam elbette rabbim nasip ederse herşey çok daha güzel.olur Allah razı valla gece gece ilaç gibi geldin allahim hepimize nasip etsin kolaylıkla inşallah 🤲🏻

Amh 0.01 ile de 2 3 cocuk doguran annelerin hikayelerini okudum
Bu amh ile asla cocuk olmaz diyen hekime gitme
Amh dusuk, tup bebek oneririm zaman bizim icin degerli ama dogal yoldan da olabilir tedavi suresince diye kafa rahatlatan doktor varsa ona git
Iyi beslenme, takviye, stressiz yasam altin kural

Merhaba, bu amh seviyesiyle asla doğal yolla hamile kalamazsınız diyen doktordan uzak durmanızı tavsiye ederim. Evet şans azalıyor ama çok daha düşük amh seviyesiyle gebe kalan insanlar var. Bence aşılamayla kesinlikle zaman kaybetmeyin, doğal yolla denemekten hiçbir farkı yok, vakit ve nakit kaybı bana göre. Direkt tüp bebeğe geçin, zamanla yarıştığınız bir süreç var. En kısa sürede evladınızı kucağınıza almanızı kalpten diliyorum ☺️🩷 bir de tüp bebek merkezleri fazla para almak için gereksiz işlemler yapıyor, özel kliniği olan bir doktorla veya direkt laboratuvarı iyi bir özel hastaneyle başlamanız daha iyi olabilir.

Merhaba.öncelikle geçmiş olsun Hangi şehirdesiniz?? Yumurta rezerviniz azaldığı için acele etmeniz isteniyor ama aynı zamanda normal yolla da gebe kalabiliyorsunuz ve dış gebelik oluyor hiç başka test vs yapıldı mı araştırıldı mı bu durum mesela genetik bakıldı mı kanda dahi olsa size rahim acaba embriyoyu yabancı cisim olarak görüyor olabilir mi gibi birçok soru barındıran bir konu..Yıpratıcı bir süreç zaten Allah içinizi ferahlatsın hem maddi hem manevi stres en büyük düşmanımız bu durumda maalesef elimizde olmasa da ..hangi şehirdeyseniz iyi bir araştırma yaparak sürecinizi devam ettirmenizi tavsiye ederim eğer istanbuldaysanız Yasemin Çekmez çok bilgili bir doktordur

Amh tek basina kriter degil birsürü seyde onemli tup bebek denmesinde yasiniz gencse denenebilir ama ileri yasta tup bebek cok uzun surecler gerektiriyor genelde o yuzden kendiniz karar verin arastirip

X