Kürtaj, beta, pozitif idrar testi

lunamovas

GECE her şeyi karartsa bile AY'I karartamazdı…
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2022
1.133
406
35
Merhaba hanımlar. Bir arkadaşım için açıyorum konuyu. 42 gün önce kürtaj oldu arkadaşım. Adet olmadı henüz. Test yaptı pozitif çıktı. Hamilelik olasılığı var mı sizce? Beta henüz sıfırlanmamış olabilir mi?

Güncelleme: kürtajdan sonra hormon sıfırlanmamış. 4 civarı çıkmıştı kanda. Sonra adet oldu. Hamile değilmiş yani.

Eklentiler

• 7c2dc8f1-2f2b-429f-97b5-4dbce64f20cd.jpeg
    7c2dc8f1-2f2b-429f-97b5-4dbce64f20cd.jpeg
    69,5 KB · Görüntüleme: 34
  • 06a4ebaf-c236-47d5-b6b3-9c2d4136b1f1.jpeg
    06a4ebaf-c236-47d5-b6b3-9c2d4136b1f1.jpeg
    44,6 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Merhaba hanımlar. Bir arkadaşım için açıyorum konuyu. 42 gün önce kürtaj oldu arkadaşım. Adet olmadı henüz. Test yaptı pozitif çıktı. Hamilelik olasılığı var mı sizce? Beta henüz sıfırlanmamış olabilir mi?
42. Gunden sonra yumurtlamis olabilir ve hamile olma olasiligi var.

Bende kürtaj olalı 45gün oldu bugünle 7haftalıktı bugün bende test yaptım dıgerı siliktı kan verdim değer 32.45cıktı ama düştü mı yoksa var mı bilemiyorum sizden haber var mı baktırdınız mı

Bende kürtaj olalı 45gün oldu bugünle 7haftalıktı bugün bende test yaptım dıgerı siliktı kan verdim değer 32.45cıktı ama düştü mı yoksa var mı bilemiyorum sizden haber var mı baktırdınız mı
Evet baktırdı. 4.6 gibi birşey çıkmıştı. Kürtajdan sonra kalan hormonmuş meğer. Bi iki gün sonra adet oldu. Sizin daha yüksek çıkmış. Belli olmaz belki hormon yavaş düşüyordur belkide yeni hamileliktir. Tekrar kan verin bence.

Evet baktırdı. 4.6 gibi birşey çıkmıştı. Kürtajdan sonra kalan hormonmuş meğer. Bi iki gün sonra adet oldu. Sizin daha yüksek çıkmış. Belli olmaz belki hormon yavaş düşüyordur belkide yeni hamileliktir. Tekrar kan verin bence.
Bugün tekrar bakardım 31cıktı yavaş düşüyor evet o süreçte hamıle kalınır mı bılemıyorum

Evet malesf ona çok üzüldüm ama değer sıfırlanmadan hamilele kalınmıyor sanırım
Neden üzülüyorsun cnm? Kürtajdan hemen sonra hamile kalmak pek sağlıklı olmazdı bence. En azından bir adet geçirmiş olsan tamam. Ama biraz bünyen toparlansın öyle hamile kal. Allah istediğin zaman nasip etsin sana ve bütün isteyenlere. Arkadaşımın iki kaybı var. Şimdi genetik testler yaptıracaklar. Sonbaharda düşünüyor hamile kalmayı. İnşallah bir sıkıntı yaşanmaz🤲🏻

Ama adet gördüm ben ayın 26sında geçen ay suan bu ay olmam lazım doktorda kürtaj olduğum yer sorum yok olabrsn tekrardan hamıle demiştı aslında o yüzden umut vardı ama değer düşmesse hamıle kalamam sanırım

X