Kürtaj sonrası adet belirtilerinin kaybolması

vera12345

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2024
274
134
31
Haziranda 1 sene olacak kürtaj olalı. Daha önceden 5-6 gün kala göğüslerim ağrırdı 1 senedir yok nerdeyse martta kimyasal gebelik geçirdim hcg artmasıyla birlikte biraz ağrır gibi oldu tabii adetle birlikte gitti.
3-4 güne adet olcam yine hiçbir belirt yok. Benim gibi olan var mı. Adet olarak düzenli çok şükür ama belirti olmuyor hiç karnım bile ağrımıyor.

Vücut hassasiyetiyle ilgili bir durum olabilir bu durum önemli detaylar daha önce çocuğunuz oldu mu ? Örnek olarak ben 2 çocuk emzirdim göğüslerimde deformasyon oluştuğundan hiç bir şekilde adetlerimde göğüslerim ağrımazdı göğüslerimi yaptırdım sonrasında regl dönemim yaklaştığında başlar ağrımaya dokunamazdım bile. Hamilelikle birlikte göğüsler genleşiyor doğumla salıyor bu genleşme bunun sonucunda göğüslerde baskı hassasiyeti azalıyor bende 2 ay önce düşük yaptım regl donemim yaklaştığında göğüslerimdeki hassasiyetin azaldığını farkettim hatta yok denecek kadar az oldu bunu da hormonlarla genleşen gögüslerin kendisini biranda salmasına bağladım yani yanlız değilsin 😁

Vücut hassasiyetiyle ilgili bir durum olabilir bu durum önemli detaylar daha önce çocuğunuz oldu mu ? Örnek olarak ben 2 çocuk emzirdim göğüslerimde deformasyon oluştuğundan hiç bir şekilde adetlerimde göğüslerim ağrımazdı göğüslerimi yaptırdım sonrasında regl dönemim yaklaştığında başlar ağrımaya dokunamazdım bile. Hamilelikle birlikte göğüsler genleşiyor doğumla salıyor bu genleşme bunun sonucunda göğüslerde baskı hassasiyeti azalıyor bende 2 ay önce düşük yaptım regl donemim yaklaştığında göğüslerimdeki hassasiyetin azaldığını farkettim hatta yok denecek kadar az oldu bunu da hormonlarla genleşen gögüslerin kendisini biranda salmasına bağladım yani yanlız değilsin 😁
Yaşayan çocuğum yok iki düşük var. Bütün adet belirtileri gitti yani sivilcelerinle olurdu adete yakın o da yok 😅 karnım şişerdi ağrım olurdu ilk iki gün o da yok hiçbir şey anlamıyorum yani.
İlk kürtajdan sonra hormonlara baktırmıştım normaldi hamile kalmamı etkileyecek bir durum olsaydı ikinciye hamile kalmazdım diye düşünüyorum gerçi düşük oldu o da ama alakasızdır bence o durumla.

Merhaba bende 1 nisanda vakumlu kürtaj oldum ,3 Mayısta kasık ağrılarım çok oldu ama normalde adet öncesi göğüs ağrım olurdu o hamile kaldıktan sonra kaybolmuştu şimdi 2. Adetim geldi 3 sonra olucam hiç bir belirti yok çok fazla göğüs ağrım olurdu artık yok yada adet öncesi cinsel istekte olurdu oda yok hormonlarla alakalı sanırım kendine yeni mi geliyor nedir bende anlamadım

X