Menopoz Menopozal Dönemdeki Kadınlar Yaşadığı Sorunlarla nasıl baş ediyor?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Acaba bitkisel desteklerin adını yazabilir misiniz?Bana da önermişti aynısı mı merak ettim.😌Benimki remifrau adı günde üçkez al demişti.Bir de doktora sormayı unuttum bu bitkisel destekler nekadar süre ile alınabilir?Size bu konuda bir şey söyledi mi doktor?Cevaplarsanız inanın çok sevinirim.

Ben menopozum, son adetimi bir yıl önce gördüm ve doktor ultrson muayenesi ile de onayladı, rahim duvarı incelmiş, yumurtalıklarım dükkanı kapatmış, atrofik durumdalar (yani küçülmüşler). İlginç olan menopoz ile ilgili hiç sıkıntı yaşamadım. Bir kere bile ateş basması olmadı, sinirlilik vb yok. Hayatım boyunca adet öncesi gerginlik ve depresyondan çok çektim, şimdi ise hiç olmadığım kadar huzurlu ve rahatım. Yaşasın Menopoz. Tek dejavantajı ise kilo almam (çünkü affedersiniz öküz gibi yiyorum) bir de vajinal kuruluk ama onun çözümü kolay (kayganlaştırıcı). Bir de tek endişem kemik erimesi, çünkü kemik ölçümünde kemik kaybı tespit edildi, kalsiyum, D vitamini alıyorum ve bol açık havada yürüyüş.
Yaş kaç

İlaç kullanıyorum 16 yaşımdan bu yana, Allahtan ümit kesilmez tabii ama belki de hiç gebe kalamayacağım

X