Mirena hormonlu spiral taktıranlar

Serendipity-

Lâ Tahzen İnnAllâhe Meanâ
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2021
1.505
2.120
Merhaba bana 4 gün önce takıldı. Rahim kalınlaşması var yani basit atipisiz endometrial hiperplazi. Kanamalarım çok yoğundu 2 hafta bekleyip tarlusal içecektim fakat kanama kesilmeyince spiral takılmasına karar verildi. İçinizde kullanan oldu mu? Kanamalarınızı ne kadar sürede kesti? Ve nelere dikkat etmeli?

Arkadaşlar ben sırf bu yüzden üye oldum hiç araştırma dan tekrarlayan polip yüzünden mirena hormonlu spiral takıldım 1 buçuk ay oldu ara kanamalar adet sancıları, agresiflik, ödem, şişkinlik oluştu doktor lar alakası yok diyo ama bence var gittim bugün cikarttirdim ne yazikki yapışmış çok zor çıktı kurtuldum şükür

Arkadaşlar ben sırf bu yüzden üye oldum hiç araştırma dan tekrarlayan polip yüzünden mirena hormonlu spiral takıldım 1 buçuk ay oldu ara kanamalar adet sancıları, agresiflik, ödem, şişkinlik oluştu doktor lar alakası yok diyo ama bence var gittim bugün cikarttirdim ne yazikki yapışmış çok zor çıktı kurtuldum şükür
Ayrıca alerjik bir bünyem var mantar enfeksiyonu yapmış şimdi bı sürü ilaç kullanacagim 9 aylık bebeğim var emzirdigim için her ilacı da kullanamıyorum iyi düşünün taktıracak olanlar

Ayrıca alerjik bir bünyem var mantar enfeksiyonu yapmış şimdi bı sürü ilaç kullanacagim 9 aylık bebeğim var emzirdigim için her ilacı da kullanamıyorum iyi düşünün taktıracak olanlar
Geçmiş olsun 🙏 benimde yine rahimde bazı beyazlıklar görüntüler var. Ocak ayında da benzer görüntüler nedeniyle vakumlu kürtaj ve biyopsi yapıldı. Sonuçta polip ve hiperplazi çıkmıştı. Şuan yine aynı görüntüler oluşması sebebiyle doktor rahmi temizleyecek ve spiral çıkacak. Ama benim için iyi mi olacak bilmiyorum hiperplazi olduğu için. Kanamalarım var. Bu arada ben de enfeksiyon oldum kaşıntı vs. için fitil kullandım

Geçmiş olsun 🙏 benimde yine rahimde bazı beyazlıklar görüntüler var. Ocak ayında da benzer görüntüler nedeniyle vakumlu kürtaj ve biyopsi yapıldı. Sonuçta polip ve hiperplazi çıkmıştı. Şuan yine aynı görüntüler oluşması sebebiyle doktor rahmi temizleyecek ve spiral çıkacak. Ama benim için iyi mi olacak bilmiyorum hiperplazi olduğu için. Kanamalarım var. Bu arada ben de enfeksiyon oldum kaşıntı vs. için fitil kullandi

Sağolun siszede geçmiş olsun spiral varken mi polip olustu
Yok geçen ay rahim temizlenmişti biyopsi de polip çıkmıştı. O zaman sprial yoktu henüz. Ama şuan da rahim içinde beyazlıklar var aynı görüntü olunca doktor temizlemek istiyor herhalde polip yine.

Yok geçen ay rahim temizlenmişti biyopsi de polip çıkmıştı. O zaman sprial yoktu henüz. Ama şuan da rahim içinde beyazlıklar var aynı görüntü olunca doktor temizlemek istiyor herhalde polip yine.
Bu kadar kısa zamanda polip oluşuyor mu acaba valla ben doktor Lara güvenimi yitirdim artık bana da biri var dedi biri yok dedi 6 doktor gezdim diyebilirim en son aldırdım sırf parça alınsın demesinler diye inşallah bir daha olusmaz

Merhaba bana 4 gün önce takıldı. Rahim kalınlaşması var yani basit atipisiz endometrial hiperplazi. Kanamalarım çok yoğundu 2 hafta bekleyip tarlusal içecektim fakat kanama kesilmeyince spiral takılmasına karar verildi. İçinizde kullanan oldu mu? Kanamalarınızı ne kadar sürede kesti? Ve nelere dikkat etmeli?
Geçmiş olsun

Bu kadar kısa zamanda polip oluşuyor mu acaba valla ben doktor Lara güvenimi yitirdim artık bana da biri var dedi biri yok dedi 6 doktor gezdim diyebilirim en son aldırdım sırf parça alınsın demesinler diye inşallah bir daha olusmaz
Ben de doktor doktor geziyorum son 2 buçuk aydır. Her biri başka bir şey diyor bu gerçek. En son gidiyor olduğum doktor neden sprial takıldı, içerisi iltihaplıyken bu kanamayı arttırır dedi. Bir önceki operasyon yapan ve spirali takan doktor bunun çözüm olduğunu söyleyip takmıştı. Yani ben de parça aldırdım geçen ay kürtaj ile, biyopsi de oldu. Şimdi 2.kez aynı şeyleri yaşayacağım. Ne olduğunu tam anlamı ile kamerayla bakıp anlarız ancak diyorlar. İnan doktorlardan sıtkım sıyrıldı artık😟

Ben de doktor doktor geziyorum son 2 buçuk aydır. Her biri başka bir şey diyor bu gerçek. En son gidiyor olduğum doktor neden sprial takıldı, içerisi iltihaplıyken bu kanamayı arttırır dedi. Bir önceki operasyon yapan ve spirali takan doktor bunun çözüm olduğunu söyleyip takmıştı. Yani ben de parça aldırdım geçen ay kürtaj ile, biyopsi de oldu. Şimdi 2.kez aynı şeyleri yaşayacağım. Ne olduğunu tam anlamı ile kamerayla bakıp anlarız ancak diyorlar. İnan doktorlardan sıtkım sıyrıldı artik

Ama şu bir gerçek ki 1 buçuk aydır sürekli az az kanamam oldu ve kendimi menapoza girmis gibi hissettim depresyon bile oldu en son dedim göze alıyorum kanamam olsun yeter ki bu sıkıntılar çünkü çok ayrı bu arada yaşınız kaç ben 31 yaşında yım

Ama şu bir gerçek ki 1 buçuk aydır sürekli az az kanamam oldu ve kendimi menapoza girmis gibi hissettim depresyon bile oldu en son dedim göze alıyorum kanamam olsun yeter ki bu sıkıntılar çünkü çok ayrı bu arada yaşınız kaç ben 31 yaşında yım
Ben de 30 bitti 31 yaşımın içindeyim. Doğum yapalı 4 buçuk ay oldu. Rahim kalınlaşması hiç olmamıştı şimdiye kadar. Ama doğumdan 2 buçuk ay sonra kanamalar başladı benim az az da değil baya kanama. Doktor doktor gezdim sonunda biri akıl etti biyopsi yapmayı teşhisi koydu işte rahim kalınlaşması. Normalde menopozlu kadınlarda filan olurmuş. Benim başıma geldi işte. Ben de kanamam olmasın diye uğraşıyorum 😟

Ben de 30 bitti 31 yaşımın içindeyim. Doğum yapalı 4 buçuk ay oldu. Rahim kalınlaşması hiç olmamıştı şimdiye kadar. Ama doğumdan 2 buçuk ay sonra kanamalar başladı benim az az da değil baya kanama. Doktor doktor gezdim sonunda biri akıl etti biyopsi yapmayı teşhisi koydu işte rahim kalınlaşması. Normalde menopozlu kadınlarda filan olurmuş. Benim başıma geldi işte. Ben de kanamam olmasın diye uğraşıyorum 😟
Bana bı doktor emzirdigin içinde olur kanaman demişti

Merhaba uzun zamandır takip ediyorum. Sonunda ben de yazmaya karar verdim belki fikir verirsiniz bana da. 43 yaşındayım. Bu yıl Şubat ve Mart aylarında çok yoğun ve uzun süren regl oldum. Mart sonunda bulunduğum şehirde Eğitim Araştırma Hastanesine gittim. 5cm bir miyom olduğunu öğrendim. Oradaki doktor bana 2 sezeryan doğumunuz var ben bu karnı açarsam sadece miyomu almam rahmi de alır çıkarım dedi. Tabii ben hiç beklemediğim bir anda bunu duyunca çok şaşırdım. 2 Nisan tarihinde biyopsi ve smear yapıldı. 13 Nisan da tekrar regl oldum. Bu arada adet tarihlerim hep düzenlidir hiç şaşmazdı. Fakat 29 Nisan tarihinde biyopsimin sonucunu konuşmak için dok gittiğimde bana duphaston diye bir ilaç verdi ve ne olduysa ondan sonra oldu. O gün bir ara kanama başladı ve yatak yorgan battı. Sonra ben özel bir hastanede bir Prof. Gittim. O da aşırı kanamadan tam muayene edemedi ve kanama dursun diye primolut n verdi. Bu ilacı 10 gün kullan dedi. Sonra Mirena takarız dedi. Bu da beni tatmin etmedi. Çünkü mirenaya vücudun uyum sağlarsa diye bir şey söyledi. Yani uyum sağlamazsa ne olacak? Sonra İstanbul’da bir Doç. Gittim o da bana kanamayı 5 cm miyom yapmıyor. Rahmin içinde 1,5 cm bir miyom daha var dedi. Biz bunları laparoskopi ile alalım dedi. Siz olsanız ne yaparsınız. İçtiğim ilacın 7. Günündeyim bu arada. Bünyemi perişan etti, şişkinlik, sinir bozukluğu gibi. Ne yapacağımı şaşırdım. Bazen şu rahmi alsınlar da kurtulayım diye düşünüyorum ama gerek yok diyor doktorlar.

X