Konuşma Problemleri oglum konusmuyor 2 yasinda

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

yezdanxxr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
76
13
36
Oglum ikisine basacak bu ay ama konusmuyor.(su alo gol gorusuz) disinda bisey demiyor cok uzuluyorum.cocuk psiklji uzmaninada goturdum cin gibi cocuk reklam klip acma dedi.ama otizmden zeka geriliginden falan cok korkuyorum

merhaba gelişmeler varmı benimde oğlum 28 aylık konuyu takip ediyorum

Kızım 32 aylık konuşmaya başladı..
34 aylıkti şarkı söylüyordu..
Hiç otizm şüphem olmadı..
Herşeyi duyuyordu anliyordu kelime hazinesi çok genisti sadece soylemiyordu..
Konuşmama dışında başka durumlar varsa uzmana danışın..
Yoksa rahat olun birden başlar..

Oglum ikisine basacak bu ay ama konusmuyor.(su alo gol gorusuz) disinda bisey demiyor cok uzuluyorum.cocuk psiklji uzmaninada goturdum cin gibi cocuk reklam klip acma dedi.ama otizmden zeka geriliginden falan cok korkuyorum
Allah korusun yaaa
Otizimden şüpheleniyorsan eğer sürekli takip et oğlumu ismini söylediğinde hemen tepki veriyormu yoksa tekrarmı ettiriyor kulağıyla çok sık oynuyormu dalıp gidiyormu ve kesinlikle tvden uzak tut. Konuşma gecikmesi birçok çocukta var benim oğlum 18 aylık ama hala tık yok bekliyoruz

benim kızım da 37 aylık. yeni yeni cümle kurmaya başladı. Psikolojik tüm testler yapıldıysa bir de bera testi yaptırın (bebeklere yapılan işitme testi). Çok küçük frekansları bile duyamıyor olursa konuşmasını geciktiriyor. Yani normalde duyuyor gibi, siz muhakkak anlarsınız zaten ancak küçük sesleri ayırt edemiyorsa konuşmasını da etkiliyor bu durum. Bir de buna baktırın derim.

Bazı çocuklar bu tarz konuda geriden geliyor benim kızım 2,5 yaşında 2 aydır çiş öğrenmedi, ve anne baba teyze hala dede ve bir kaç isim söylüyor fakat hiç cümle kurmuyor. Korkmayın benim kızım gibi tembeldir bence..

Benim oglum da iki yasina girecek oda bazi kelimeleri soyluyor belli belirsiz cumle kurmayada calisiyor ama anlasilmiyor ayni sekilde buyuk oglm erken konustu kucukken cok guzel konusuyordu her soyledigi anlasiliyordu fakat son bir aydir bazi kelimeleri cikaramiyor surekli söyleyeceği şeyleri unutuyor ve kekelemeye başladı bu durumdan kendisi de çok rahatsız oluyor anneciğim ben konuşamıyorum unutuyorum sürekli diyor ne yapman lazım acaba benim

Benim oğlum da 21 aylık ve bir kaç kelime dışında hiç konuşmuyor. Tepkilerini hıııı gibi ifadeler le veriyor.yani olumlu ya da olumsuz ifadeleri ayırt edip ifade edebiliyor ama konuşma hiç yok.hadi cümleyi geçtim kelimeleri bile söylemiyor. Tedirginim ama sabırla bekliyorum.

Merhaba oğlunuzun dil gelişimi nasıl ilerledi benim oğlumda şuan konusmuyor anne yüreğinin gözüne uyku girmiyor lütfen yıllar olmuş yasadiginiz zorlu süreci benimle paylasirmosijniz

Benim oğlum da 21 aylık ve bir kaç kelime dışında hiç konuşmuyor. Tepkilerini hıııı gibi ifadeler le veriyor.yani olumlu ya da olumsuz ifadeleri ayırt edip ifade edebiliyor ama konuşma hiç yok.hadi cümleyi geçtim kelimeleri bile söylemiyor. Tedirginim ama sabırla bekliyorum.
Merhaba şuan nasıl oglunuzun dil gelişimi rica etsem paylaşirmisiniz

X