Oğlum

Oğlum ameliyat oldu şükürler olsun ki kurtulduk biz çok zor günler geçirdik🥺 kbb gördü mü kızınızı çok geçmiş olsun
Çok sağolun size de gecmis olsun. Daha KBB ye gitmedik. Antibiyotigi yeni bitti 10 günde geçer denildi ama tek bademcigin uzerinde beyaz iltihap yine duruyor. Sadece hafif düzelme var. İki gün içerisinde yine artarsa tekrar götüreceğim. Aşırı moralim bozuk ne yapacağımı şaşırdım.

Çok sağolun size de gecmis olsun. Daha KBB ye gitmedik. Antibiyotigi yeni bitti 10 günde geçer denildi ama tek bademcigin uzerinde beyaz iltihap yine duruyor. Sadece hafif düzelme var. İki gün içerisinde yine artarsa tekrar götüreceğim. Aşırı moralim bozuk ne yapacağımı şaşırdım.
Ama neden bekliyorsunuz ki bir an önce gidin öyle olmaz çünkü .

Sizin süreç nasıl ilerledi
Antibiyotik içiyordu ve inanılmaz az bir enfeksiyondu . Sonra antibiyotik bitmek üzereyken bir akşam okuldan aldım tadı yoktı sabaha kalktı ki tüm boğazı kapanmış tamamen bembeyaz küçük dil zaten yok olmuştu . Önceden gittiğimiz bir kbb gittik bakar bakmaz ameliyat dedi . Normalde bi yöntem var gazlı beze batikon döküp tüm boğazı temizlesem iyi olur ama kıyamıyorum dedi . Ayrıca iğne başlasam ama kıyamıyorum dedi . 2 li ilaca başladı 15 gün sonra bakalım eğer tamamen bitmezse yatış yapıp tedavi edip sonra ameliyat edeceğim dedi . Ama bu hatalı oldu geçecek gibi değildi maalesef ki çok kötüydü ağzında kırmızı etlik yer kalmamıştı . Neyse birkaç gün sonra ben başka bir doktordan randevu aldım . Doktor güzelce gazlı bezi boğazıma soktu ve her yeri temizledi iğneye başladı . İğne bitti antibiyotik başladı ve o arada hemen ameliyata aldı bademciklerini aldı kurtulduk şükürler olsun. Perşembe ameliyat oldu cuma da sıvı beslendi cumartesi sabah yumuşak besin başladı muz haşlanmış yumurta öğlene çorba akşama makarna ve fazla pişmiş yeşil mercimek yemeği . Böyle böyle 15 gün devam ettik . Sonra da tamamen normal beslenmeye geçtik

Ne kadar antibiyotik kullanımından sonra başladı? Belli bir süre mi geçmesi lazım? Soğuk algınlığı geçirdikten sonra basladi. antibiyotik bitiyor 2 gün geçmeden tekrar oluşuyor ve tekrar antibiyotik. KBB ye haftaya sıra bulabildim maalesef

Ne kadar antibiyotik kullanımından sonra başladı? Belli bir süre mi geçmesi lazım? Soğuk algınlığı geçirdikten sonra basladi. antibiyotik bitiyor 2 gün geçmeden tekrar oluşuyor ve tekrar antibiyotik. KBB ye haftaya sıra bulabildim maalesef
İlk sorunuzu anlayamadım özür dilerim

Kusura bakmayin ben ifade edemedim.Yani enfeksiyon ilk antibiyotik kullanımından hemen sonra mi başladı yoksa bir kaç kere antibiyotik kullanımından sonra mi başladı?
Ay ben anlamadım ya 🤭bende sorun oldu galiba özür dilerim . Oğlum hayatında hiç boğaz enfeksiyonu geçirmemişti . Okula başladı 1 ay hiç hasta olmadı . 15 ekimde ilk kez boğaz enfeksiyonu oldu ve onun sonu gelmedi işte . O zaman ilk antibiyotiğini içti arka arkaya durmadan 8 antibiyotik içti . Mesela pazartesi antibiyotik bitiyor bakıyorum bademciklerine hala minicik olsa enfeksiyon var . O arada ama hep aynı bademcik üzerinde enfeksiyon oldu . Birde ilk geçirdiği enfeksiyon sonucu sağ bademcik büyüdü sol normal boyutta kaldı . Şubat tatilinden hemen önce geçirdiği enfeksiyon ile de sol bademcik büyüdü . Ben 15 tatilde hasta olmaz evde kalalım dedim ama tamamen hiç düzelmediği için o arada da boşluk olmadı yine hastalandı . Ama ateşi olmuyordu 2 kere oldu sadece belki ben erken fark ettim hep doktora erken götürdüm ilaç başlamasa diğer seferler de ateşi olurdu bilemiyorum orası . Bademcik sorunu dışında hiç başla bir hastalığı olmadı mesela öksürük gibi vs ilk enfeksiyon da burun akıntısı olmuştu ama özür dileyerek söylüyorum koyu kıvamlı sarı yeşil arası bi renk hayatımda ilk kez gördüm böyle birşey . Kasımda çocuk doktoru alerji ilacı vs başladı o arada 15 gün kadar veya 1 ay kadar enfeksiyon olmadı sonra yeniden başladı . Okulda sınıfı çok sorunlu maalesef ki her çocukta aynı şikayet enfeksiyon yuvası resmen . Bu arada ben kullanacağım tüm takviyeleri tek tek denedim . Bitkisel şeyler denedim bal sarımsak gibi adaçayıyla gargara gibi gibi . Oral probiyotik buldum akşamları diş fırçalattıktan sonra ağzına alıyor pastil gibi emiyor üzerine birşey yiyip içmeden sabaha kadar uyuyor enfeksiyon önlemek için ama olmadı çözemedim.

Kızlarım geniz eti ameliyatı oldular. Operasyon sonrası uykuda horlama, ağız açık uyuma, sesli nefes alma dahil her şey kesildiği gibi salgınlarda bile hasta olmadılar. Ameliyat keyfi yapılan bi şey değildir, başka doktora da götürün cevap aynı gelirse yaptırın derim

Ay ben anlamadım ya 🤭bende sorun oldu galiba özür dilerim . Oğlum hayatında hiç boğaz enfeksiyonu geçirmemişti . Okula başladı 1 ay hiç hasta olmadı . 15 ekimde ilk kez boğaz enfeksiyonu oldu ve onun sonu gelmedi işte . O zaman ilk antibiyotiğini içti arka arkaya durmadan 8 antibiyotik içti . Mesela pazartesi antibiyotik bitiyor bakıyorum bademciklerine hala minicik olsa enfeksiyon var . O arada ama hep aynı bademcik üzerinde enfeksiyon oldu . Birde ilk geçirdiği enfeksiyon sonucu sağ bademcik büyüdü sol normal boyutta kaldı . Şubat tatilinden hemen önce geçirdiği enfeksiyon ile de sol bademcik büyüdü . Ben 15 tatilde hasta olmaz evde kalalım dedim ama tamamen hiç düzelmediği için o arada da boşluk olmadı yine hastalandı . Ama ateşi olmuyordu 2 kere oldu sadece belki ben erken fark ettim hep doktora erken götürdüm ilaç başlamasa diğer seferler de ateşi olurdu bilemiyorum orası . Bademcik sorunu dışında hiç başla bir hastalığı olmadı mesela öksürük gibi vs ilk enfeksiyon da burun akıntısı olmuştu ama özür dileyerek söylüyorum koyu kıvamlı sarı yeşil arası bi renk hayatımda ilk kez gördüm böyle birşey . Kasımda çocuk doktoru alerji ilacı vs başladı o arada 15 gün kadar veya 1 ay kadar enfeksiyon olmadı sonra yeniden başladı . Okulda sınıfı çok sorunlu maalesef ki her çocukta aynı şikayet enfeksiyon yuvası resmen . Bu arada ben kullanacağım tüm takviyeleri tek tek denedim . Bitkisel şeyler denedim bal sarımsak gibi adaçayıyla gargara gibi gibi . Oral probiyotik buldum akşamları diş fırçalattıktan sonra ağzına alıyor pastil gibi emiyor üzerine birşey yiyip içmeden sabaha kadar uyuyor enfeksiyon önlemek için ama olmadı çözemed

İnanır misiniz birebir aynı durumu yaşıyorum. İlk soğuk algınlığı geçirdi. Sadece geniz akıntısı ve hafif ateş oldu ondan sonra başladı. Sadece sağ bademcikte küçücük bir enfeksiyon var ama antibiyotik bitse bile geçmiyor. Tekrar artıyor. Başka hiçbir belirtisi yok. Alerji ilaçları da kullanıyor. Ama o enfeksiyon hiç geçmiyor. Birden bire neden böyle oldu neden gecmiyor diye çok canımı sıktım. Aynı durumu yaşadığınız için bana yol gösterdiniz

Merhaba. Kızımın bademcigide beyazlıklar var ama yemek yiyince gidiyor. aradan zaman geçince tekrar beyazlık oluşuyor. Sizde de böyle olmuş muydu. Yoksa sürekli devam mi ediyordu?
Yok sürekli vardı gitmiyordu sadece azalıp artıyordu

X