Prolaktin hormonu yüksekliği olup hamile kalanlar varmı

sedefakdogan85

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2023
57
9
Az önce kan tahlil sonuçlarım beli oldu ve hayal kırıklığı prolaktin hormonum yüksek çıktı
Prolaktin 31,99
Tsh 1,40
FSH 5,20
Hanımlar 9 aydır evliyim ve korunmasız dim ama son 3 aydır çocuk düşünüyoruz adet düzensizliğim vardi adet gecikmem oldu ve leke geliyor du hamile olduğumu sandım başta ama değilmişim sizce hormon değerim cokmu kötü 🥲

prolaktin hormonu hamile kalmaya engel fakat ilaçla hemen düşüyor.
Bende hala regl olmadım 7 gün oldu. Test yapıcam bu akşam inşşalah poziifi görürüm. 15 aralıkta çatlama görmüştüm. 20 aralıkta regl olacaktım ama ileri bi tarihe atıldıgını söyledi burdaki güzeller. Umarım regl olmam

Bende hala regl olmadım 7 gün oldu. Test yapıcam bu akşam inşşalah poziifi görürüm. 15 aralıkta çatlama görmüştüm. 20 aralıkta regl olacaktım ama ileri bi tarihe atıldıgını söyledi burdaki güzeller. Umarım regl olmam
Umarım bende iki kez kan tahlili verdim çıkmadı demeki hormondan gecikme olmuş umarım hamile kalırsın şuan kan tahlili versen cikadabilir çünkü bir tanidimiz adeti bir gün gecikti kan verdi hamile çıktı

Az önce kan tahlil sonuçlarım beli oldu ve hayal kırıklığı prolaktin hormonum yüksek çıktı
Prolaktin 31,99
Tsh 1,40
FSH 5,20
Hanımlar 9 aydır evliyim ve korunmasız dim ama son 3 aydır çocuk düşünüyoruz adet düzensizliğim vardi adet gecikmem oldu ve leke geliyor du hamile olduğumu sandım başta ama değilmişim sizce hormon değerim cokmu kötü 🥲
O kadar yüksek değil ki bende 2 yıldır gebe kalamiyorum benimde sürekli yüksek çıkıyor 35 in üstü çıkınca ilaç kullanıyorum çünkü sütyen kullanmak dar giyinmek de yükseltiyor doğru sonuç için o gün dar giyinmemen ve en az 3 günlük cinsel perhiz uygulaman gerekir o şekilde kan vererek net sonuç alırsın

O kadar yüksek değil ki bende 2 yıldır gebe kalamiyorum benimde sürekli yüksek çıkıyor 35 in üstü çıkınca ilaç kullanıyorum çünkü sütyen kullanmak dar giyinmek de yükseltiyor doğru sonuç için o gün dar giyinmemen ve en az 3 günlük cinsel perhiz uygulaman gerekir o şekilde kan vererek net sonuç alırsın
Ama bak sende diyorsun
Yüksek değil ama bu yüksekliğe bakmıyor muş

Prolaktin 31,99
Tsh 1,40
FSH 5,20
Prolaktin süt hormonu. Yüksek olduğunda yumurtlamayı etkiler. Dolayısıyla da adet döngünüzü bozar.
Bi ilaçla kolaylıkla düşer canınızı sıkmayın.
Eskilerin “süt korur” dediği şey buradan gelir ama aslında korumayabilir de. Hiç garantisi yok. Değeriniz kötü değil 🙏🏼 benim de 33 çıkmıştı bi ara.

Benimde 30daydi hamile kalmıştım stresle çok ilgili daha önce de 25 çıkmıştı çok değişiyor

X