Sevgilimin ailesi beni istemiyor

Erkek arkadaşımın ailesi yobaz kendisi değil, tek istediğim birbirimizin suratına bakıp okey diyebileceğimiz bir hale getirmek. Ayrıca tek kürtaj olan ben değilim ama her bebeğini kaybeden insan derin üzüntüler yaşar ve kendini suçlar. Benim şartları kabul etseydim dememin sebebi bebeğimi k

çocuğunu kaybeden hangi anne acısını unutuyor. Sizde bu kadar acımasız olmayın. Bişeylerin pişmanlığını duymam keşke kabul etseydim dememin nedeni bebeğimden ötürü. Sevgilimi seviyorum, dünyanın en kibar en anlayışlı en naif insanıdır. Asla yobaz birisi değil tam aksine çok açık ve aydın görüşlüdür. İki yıl boyunca bir tartışmamız bile olmadı, ben kendi ailemi silemiyorum onunda silmesini asla istemem. Tek istediğim ön yargılarını yobaz görüşlerini kırmak. Yıl 2024 hala alevi sunni çatışması yüzünden bişeylere at gözlükleriyle bakıyorlar. Daha 25-26 yaşlarındayız herseyin çok başındayız ama kaybettiğimiz kan çok fazla

Ne saf bir kadınsın sen ya katilleri savunuyor ve seviyor şuan arkanda dursaydı bebek karninda olurdu uf konuşturuyorlar ya.

Özleminizi , yalnız kalmışlık hissinizi anlıyorum
Sevdiğiniz adama toz konduramayışınızı da
Ama özellikte çocuktan sonra elinizi tutup sizinle yürüyebilirdi.
Yalnız bıraktı, yarım bıraktı yani sizi BIRAKTI
Kabullenmesi güç ama Sezen'in dediği gibi: ''yapacak hiçbir şey yok gitmek istedi gitti ''
Umarım daha güzel şeylerle karşılaşırsınız

Erkek arkadaşın kaçalım dediğinde neden kabul etmedin onu anlamadım. Seni istemeyen aileye yüz çevirseniz senin ne kaybın olacak ki… babasıyla mı çalışıyordu, iş bulamayız diye mi korktun?

Seni sallamayan bebegide senide onemsemeyen bu adamla hala birlikte olman normalmi? İsteseydi gider nikah yapar size sahip cikardi ama yapmadi hala birliktesiniz ne diyelim coktan ayrilmaniz gerekirdi

Sizin aklınızdan zorunuz mu var? Merak etmeyin ölmezsiniz size bunları yapan insanları nasıl hala istersiniz babası yüzüne bakmam demiş onlar kim oluyor. Siz gerçekten bu kadar değersiz misiniz? Ayrılmakla en güzelini yapmışsınız sakın barışmaya kalmayın. Evladınız yine olur bu sefer sizi seven isteyen insandan merak emteyin.

Erkek arkadaşımın ailesi yobaz kendisi değil, tek istediğim birbirimizin suratına bakıp okey diyebileceğimiz bir hale getirmek. Ayrıca tek kürtaj olan ben değilim ama her bebeğini kaybeden insan derin üzüntüler yaşar ve kendini suçlar. Benim şartları kabul etseydim dememin sebebi bebeğimi k

çocuğunu kaybeden hangi anne acısını unutuyor. Sizde bu kadar acımasız olmayın. Bişeylerin pişmanlığını duymam keşke kabul etseydim dememin nedeni bebeğimden ötürü. Sevgilimi seviyorum, dünyanın en kibar en anlayışlı en naif insanıdır. Asla yobaz birisi değil tam aksine çok açık ve aydın görüşlüdür. İki yıl boyunca bir tartışmamız bile olmadı, ben kendi ailemi silemiyorum onunda silmesini asla istemem. Tek istediğim ön yargılarını yobaz görüşlerini kırmak. Yıl 2024 hala alevi sunni çatışması yüzünden bişeylere at gözlükleriyle bakıyorlar. Daha 25-26 yaşlarındayız herseyin çok başındayız ama kaybettiğimiz kan çok fazla
Çocuğunuzu kaybetmenizin tek sebebi sevgiliniz. Gerçekleri görün ve devam etmeyin. Nasıl halen sevebiliyorsunuz, gencecik yaşta kürtaj olmanıza sebebiyet vermiş utanmaz. Gerçek bir erkekle evlilik yapılır konu sahibi, ailesinin eteklerine sığınan kuklalarla değil. Evlenseydiniz bile boşanırdınız. Ailenize acı çektirmeye hakkınız yok. Kendinize gelin

Ya bırakın sevgilinizi güzellemeyi bebek katilleri olarak gorsen yeter onları hala kendini kabul ettirme çaban nedir bu kadar mi değeriniz yok

Sevgilimle 2 yıllık ilişkimiz var, ailesi başından beri mezhep çatışmasından kaynaklı ilişkimize sıcak bakmıyordu. Erkek arkadaşımla hep aklımızda evlilik planı vardı ama hep uzatmalara götürüyorduk sonra doktora gidip hormon testi verdiğimde hamile olduğumu öğrendim. İlk aldırmayı düşündük ama yapamadık erkek arkadaşım kaçalım yeni bir hayat kuralım dedi ama ben ailesine yüz çevirmesini istemedim, kalkıp herkese evleneceğimizi söyledik. Benim ailem evlilik olayını duyunca sıcak karşıladı ama sadece annem hamilelik olayını biliyordu. Karşı tarafta ise erkek arkadaşımın annesi babası amcası ve ablası biliyordu. Annesi ve ablası biz senin yanındayız yaptınız bir hata ama bebek hayrıyla gelir dediler. Sonra babası ben istemeye gelmem düğün falan olmayacak sadece imam nikahı kıyılacak dedi, bende ailem böyle bir durumda bana rest çeker ben böyle bişeyi zaten kabul edemem dedim. Amaçları çocuk doğduktan somra beni hayatlarından kolay çıkartabilmekti. Her türlü psikolojik baskıyı yaptılar yok kapalı giyineceksin bizden habersiz dışarıya çıkmayacaksın vs herşeyi kabul ettim yeterki bebeğimle eşimle güzel bir hayat kurabileyim diye. Ama aileme resmen resti çekmemi istediler bende kabul edemedim sindiremedim sadece imam nikahıyla kalmayı gururum almadı. O gece intihara kalkıştım sonra bebeğe kıyamadım ve erkek arkadaşım beni hastaneye götürdü ve midem yıkandı. Ertesi gün ailesinin asla beni istemediği ve babasının zaten ben suratına bile bakmam dediğini öğrendim. Gidip kürtaj için randevu aldım ve bebeği aldırdık. 8+6 haftalıktı daha 1.5 haftalıkken varlığını çok erken öğrenmiştik şans eseri ve onu içimde iliklerime kadar hissediyordum kabullenmiştim. Çığlıklar içerisinde girdim ve ağlayarak uyandım anesteziden. Kürtajdan çıktığımda çocuğun ailesi telefon numaramı bile çoktan silmişti bir kere bile nasıl olduğumu sormadılar. Sevgilime de birdaha konuşmayın bitti gitti demişler. Ben hakkımı onlara helal etmiyorum, onlara da söyledim. Siz bana evlat acısı yaşattınız allahta size yaşatsın diye beddua ettim. Erkek arkadaşım artık evlilik gibi bir seçeneğimizin olmadığını söylüyor, ailesini de asla karşısına alamayacağını ve evliliği artık düşünmediğini söylüyor. Ben olayın üstünden 3 ay geçmesine rağmen hala her gece ağlıyorum kabuslar görüyorum. Rüyamda yüzü olmayan bebeğiöe sarılıyorım onu emziriyorum. Tek istediğim bir bebeğimin olması, Ne yapmalıyım bilmiyorum sevgilimi çok seviyorum deliler gibi aşığım. İki yıldır birbirimize aşırı saygılıyız hiç kavga bile etmedik. Onu korktuğu için suçlayamam ama ne yaparız hiç bilmiyorum. Ailesi insafa gelir mi bilmiyorum. Ne yapıcaz bilmiyorum. Çok çaresizim çok pişmanım keşke kabul etseydim. Evlat acısı yaşayacağıma anne baba hasreti çekerdim. İçim paramparça ne yapacağımı bilmiyorum nasıl ikna ederiz bu insanları
Burda suçlu olan sevgiliniz babası insanlık göstermemiş oğlunun yedigi haltin arkasinda durmamış,o ayrı mesele ama asıl sevgiliniz sizie ve bebeğine sahip cikmaliydi,şimdi size ajitasyon yapıp imkansız aşk romantizlikleir yapmasın gerçek bir erkek gibi davranamamis,siz hâlâ onu guzelliyirsunuz,manipulasyondasiniz.Sizin ailenize rest cekmeniz gerekmiyordu onun çekmesi gerekiyordu sonuçta dindede orfte de her yerde kadına ve çocuğa sahip çıkması gereken önce erkektir.Ben bı hata yaptım onunda arkasındayım bu kızı mağdur etmicem dicekti.Bazi olayların geri dönüşü olmuyor madem evlilik dusunmuyor artık ne yapmayı düşünüyorsunuz ömrünüzün sonuna kadar onla böyle mi yaşayacaksıniz.Ustelik sizi tamamiyle bırakması için , ailesi çoktan onu evlendirme işlerine girmislerdir ve o da kabul edecektir emin olun.

sizi en başından istemeyen bir aile resmî nikah kıysa ne değişirdi? Çekişmeli boşanma belki nafaka... bende eşimi severek evlendim çok şükür geçinip gidiyoruz...4 yıllık birlikteliyin ardından herşey konuşulduğu gibi ailelerde elbette konuşuluyor benim ailem yada senin ailen olurda istemezlerse asla böyle bir yola girmeyelim dedim. Çünki rıza olmayan evlilikleri görüyoruz muhakkak bir yerde bişeyler patlak veriyor ve en önemlisi beni istemeyen bir aileyi neden isteyeyim? Herkes 9 aylık kimse benden üstün değil der aşkımdan ölsem bir kez geri dönüp bakmazdım. Ailem istemiyor olsaydı da aynı şekilde iki kişi evlenmiyor hepimiz aynı ülkede yaşıyoruz bunu kabul edelim değişmeyen belli şeyler var. Eğer aileler istemiyorsa o evlilik sürse bile huzursuzlukla dolu oluyor. Tabi ki istisnai durumlarda var ailelerin onaylayıp eşlerin sonradan geçinemediği yada. Aynı şekilde onaylanmayıp çok çok mutlu olunan kabul edilen evliliklerde var ama bunlar gerçekten istisna... siz o kadar mı kıymetsiz gördünüz kendinizi Yazık değil mi size? Anneniz sizi tekrar dünyaya getirecek mi? Siz kendinizi seveceksiniz değer vereceksiniz ben değerliyim diyeceksiniz ki kıymetiniz olsun. Yapmayın olan olmuş silkelenin kendinize gelin o defter kapatıp atın. Bundan sonraki ilişkilerinizde ben istiyor muyum ailem istiyor mu ona bakın. Baştan olmayan sonradan hiç olmaz emin olun...

Erkek arkadaşın delikanlıca senin ailenin karşısına çıkıp evlenmek istiyoruz demediği için bebeğini ve evlilik hayalini kaybettin.
Sorun erkek arkadaşın. Sana da bebeğe de sahip çıkmayan o. Bunun farkına var. Aşkmış sevgiymiş,,, bak gör sevgiyi

Keşke sevgiliniz de yobaz olsaydı. En azından yedik bi halt, bari günahına girmeyelim derdi, şimdi bi nikah her şeyi paklar derdi. Ödlek, duruşsuz, sorumsuz ve fantoş olmasından bin kat iyidir şu durumda.

aman allahim ben ne okudum böyle? evlilik dışı hamile kalmak ve aldırdın diye karalar bağlamak. e biraz sahip olsaydınız yavrum kendinize. ben simdi evlat olarak düşünüyorum evlilik dışı sevgilimden hamile kalsaydım çocuğu aldırmaya mi üzülürdüm aileme rezil olacagima mi? yüzde yüz aileme rezil olacak olmama üzülürdüm. evet hata ama bence istenmeyen aileye gelin olar onu doğurmaya çalışmak çok daha büyük hata. hayatınız kurtulmuş öyle düşünün. keşke anne babamı silseydim de ococifi dogurdaydim demissiniz. ben aileme asla bunu reva göremem mesela. benim de yaşları küçükte olsa iki kizim var ve onların bana bunu yaşatmasını asla istemem kaldıramam çok üzülürüm. lütfen kendinize gelin ya.

X