Tahliye taahhutnamesi ile ilgili

flowerstone3556

Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2024
193
156
32
Merhaba
Bir sorum olacak destek olursanız cok sevinirim.

Kira kontratının bir sayfasında kontrat başlangıç tarihi 2017 yazılmış ancak hemen o ve diğer takip eden sayfalarda tarih 2019 olarak ( doğru tarih) belirtilmiş ayrıca 2019 tarihinde ilk kira elden alınmıştır diye ve genel şartlar ve özel şartların altında da ev sahibinin beyanı ve imzası mevcut.

Buna ilave olarak bir tahliye taahhutnamesi alındı boş tarihli ev sahibi düzenlenme tarihini 2017 yazmış ( hatalı bu cünkü o senelerde bina henüz yapım aşamasındaydı ) bu taahhudun bir geçerliliği var mıdır.?

Ayrıca taahhutte şu madde yer almakta; kontratta belirtilen özel şartlar karşılanmadığı ve 3 ay kira ödenmediği takdirde evi kayıtsız şartsız tahliye etmekle yükümlüdürler şeklinde. Özel şartlarda tahliyeye dair bir madde yok ve kiranın ödenmemesi yada geç ödenmesi gibi bir durumda söz konusu değil.

Konuya hakim arkadaşlardan değerlendirmelerini rica edeceğim cok teşekkürler

Avukatla görüşmelisiniz. Ev sahibinizin başlattığı icraya karşı olan söylemlerinizde kaynak: kadınlar klübü diyemezsiniz.

İcra takibi baslattı tahliye taahhutnamesini kullanarak
siz avukata danışmalısınız
tahliye taahhütnamesi olsa bile her zaman geçerliliği olmuyor diye biliyorum
durumlara göre değişkenlik gösterebilen bi konu bu diye kalmış aklımda
ama icra takibi başlattığına göre demek ki buna uygun bi durum tespit ettiler kendilerince
önce ev sahibinin neye dayanarak bunu "yapabildiğini" bulmalı ve ona göre işini bilen bi avukatla aksiyon almalısınız

siz avukata danışmalısınız
tahliye taahhütnamesi olsa bile her zaman geçerliliği olmuyor diye biliyorum
durumlara göre değişkenlik gösterebilen bi konu bu diye kalmış aklımda
ama icra takibi başlattığına göre demek ki buna uygun bi durum tespit ettiler kendilerince
önce ev sahibinin neye dayanarak bunu "yapabildiğini" bulmalı ve ona göre işini bilen bi avukatla aksiyon almalısınız
evet avukata danıstık yanlış tarih üzerinden bir şey yapmaya calıstığını söyledi kendilerince. Ama yinede ben burayada sormak istedim. Bilgisi olan arkadasların yönlendirmesi benim açımdan iyi olacak cünkü

Avukatla görüştük zaten kendince bir yol bulduklarını söyledi ama birden fazla kişiye sormak daha doğru olacaktır diye düşündüm.
Yanlış yapıyorsunuz. Yaptığınız en ufak bir hata bile aleyhinize işleyebilecekken bilgi kaynağı olarak avukatlar dışında hukuk bilmeyen insanlardan fikir almaya çalışıyorsunuz.

Yok işte hiç bişi geciktirmedik. Tahliye taahhutnamesini kullanarak kendi doldurduğu tarihte evi boşaltmadığım için icra takibi yolu ile evi boşaltmamı istiyor
Bir sebeple ihtiyacı var demek ki evine. Boşaltın o zaman. Ev sizin değil farkındasınız umarım.
Aa pardon, sahibine kendi evini vermek için yıllarca uğraştırırım diyorsunuz

Bir sebeple ihtiyacı var demek ki evine. Boşaltın o zaman. Ev sizin değil farkındasınız umarım.
Ne diyosunuz ya allah allah kiraya vermiş bende kiracıyım haklarımı bilmek istiyorum neye cellalendiniz şimdi tam olarak ??

Muhtemelen sizde kirası piyasa göre düşük kaldı diye türlü türlü oyunlarla çıkarmaya calısan ev sahiplerinden birisiniz

X