Tahliye taahhutnamesi ile ilgili

4 yıllık. Biz zaten hiç bi zmaan %25 yapmadık hep cok üstünde yaptık ama dediğim gibi piyasads şuan 50k ise kiralar 50 k vereceksin diyor
Kusura bakmayın sözüm size değil ama son zamanlarda bazı kiracılar çok arsızlaştı o yüzden arkadaşlar soruyorlar.
Şimdi 2019 yılından beri oturuyorsunuz anladığım kadarıyla yani 5 yıl olmuş. Zaten çıkmasanız dahi evden, kirayı emsallerine getirme hakkı var ev sahibinizin.
Bir de ne kadar civarda kiralar siz ne kadar veriyorsunuz?

Kusura bakmayın sözüm size değil ama son zamanlarda bazı kiracılar çok arsızlaştı o yüzden arkadaşlar soruyorlar.
Şimdi 2019 yılından beri oturuyorsunuz anladığım kadarıyla yani 5 yıl olmuş. Zaten çıkmasanız dahi evden, kirayı emsallerine getirme hakkı var ev sahibinizin.
Bir de ne kadar civarda kiralar siz ne kadar veriyorsunuz?
kiralar piyasada 25 k biz yarısından fazlasını ödüyoruz. Tam net tutarlar veremiyorum.. arsızlasanları cok iyi anlıyorum ama biz buraya girdiğimizden beri bu oynadıkları 20. Oyun olabilir.

Muhtemelen sizde kirası piyasa göre düşük kaldı diye türlü türlü oyunlarla çıkarmaya calısan ev sahiplerinden birisiniz
Yoo, ev sahibi değilim. Kirada evim falan yok..
Ev sahibinin kendi evine ihtiyacı olduğunda ortalığı ayağa kaldırıp mağdur edebiyatı yapıp, mahkemelik kavgalık olup strese girmeden çıkılmasından yana olan normal biriyim. Bu tabi size normal gelmiyor.
Ev sahipleri, gerekçesiz dahi çıkarabilmeli. Ben oturacağım, oğlum oturacak, yüksekten kiraya vereceğim falan değil, gerekçe sunmak zorunda olmamalı. Ve bu durum kiralanırken sözleşmeye yazılmalı.

Mutlaka avukatla ilerleyin burada ne desek boş.
Ev sahibi sizin çıkmanızı mı istedi ya da başka bir durum mu var ? Neden direk icra takibi başlattı ?
Evet çıkmamızı istiyor önce dedi ben oturucam sonra dedi kiranız cok düşük sonra dedi bi yakınım gelip oturacsk sonra satacam dedi sonra kira düşük dedi aradılar tehdit falan ettiler şimdi bişey demeden en son icra takibi başlatmıs işte

Ev sahibinin kendi evine ihtiyacı olduğunda ortalığı ayağa kaldırıp mağdur edebiyatı yapıp, mahkemelik kavgalık olup strese girmeden çıkılmasından yana olan normal biriyim. Bu tabi size normal gelmiyor.
Ev sahipleri, gerekçesiz dahi çıkarabilmeli. Ben oturacağım, oğlum oturacak, yüksekten kiraya vereceğim falan değil, gerekçe sunmak zorunda olmamalı. Ve bu durum kiralanırken sözleşmeye yazılmalı.
peki o zaman dilerim zar zor oturduğunuz ilk 5. Ayında sırf piyasadan 2-3 k eksik kaldığı için ev sahibiniz keyfe keder bir gün sizi çıkarmaz o duruma gelirseniz benim nickimi hatırlayın :)

Mağdur edebiyatı öyle mi :) bir gün kendinizi yaşarken bulacaksınız

Hanımefendi öyle bir durum olabilir mi?
O zaman insanlar her sene ev mi taşıyacak ?

evet avukata danıstık yanlış tarih üzerinden bir şey yapmaya calıstığını söyledi kendilerince. Ama yinede ben burayada sormak istedim. Bilgisi olan arkadasların yönlendirmesi benim açımdan iyi olacak cünkü
yok, avukatınız dışında kimsenin yönlendirmesini ciddiye almayın
en ufak bi yanlış yönlendirme sizi dezavantajlı duruma sokabilir

peki bu kişi size hiç haber vermedi mi, şu tarihe kadar evden çıkın veya şu kadar kira isterim vermezseniz çıkın gibisinden ?
önce konuşulur çünkü böyle şeyler.

bir tarafı fazlasıyla dezavantajlı konuma sokan sözleşme maddelerinin hukuk önünde geçerliliği olmadığını, yani sözleşmeye eklense de bir anlam ifade etmeyeceğini ve zaten ev sahiplerinin, sözleşmenin 10 senesi dolduğunda gerekçesiz tahliye etme hakkına sahip olduğunu bilmiyorsunuz belli ki.

kiralar piyasada 25 k biz yarısından fazlasını ödüyoruz. Tam net tutarlar veremiyorum.. arsızlasanları cok iyi anlıyorum ama biz buraya girdiğimizden beri bu oynadıkları 20. Oyun olabilir.
Avukat ile ilerleyin mutlaka bir de imzalandı denilen tarihte sehirdisindaysanız ispatlarsaniz lehinize sonuçlanıyo. Birisi otobüs biletlerini göstermişti.
Allah herkese kilaylik versin ev sahibi olmak da kiracı olmak da çok sıkıntılı.

Tahliye taahhütnamesi noterde mi imzalandı? Ailem yakın zamanda evini kiraya verirken avukat noterde onaylattirdi, noter huzurunda olmasa kağıt parçasından farksız bir işe yaramaz demişti.

4 yıllık kiracisiniz, 1 yıl sonra zaten emsal evlerin kirasina yakın kira isteyebilir.

X