Tuvalet Eğitimi tuvalet eğitimi yardım lütfen :((((

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

egemmmmmm

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2013
5
0
oğlum bu ayın 20 sinde 3 yaşını doldururdu. ve biz hala tuvalet mevzusunu halledemedik. Ne zaman başlamaya kalksam problem yaşadım. Kiminde şehir dışına çıkmamız gerekti.Kiminde hastalandı. Ben en sonunda perşembe günü karar verdim ve uygulamaya geçirdik. perşembe gününden beri lazımlığa yapmaya çalışıyoruz ama söyle bi sorunumuz var bir kere lazımlığa yaparsak üç kere yere yapıyoruz. geçen seneden beri çişinin ve kakasının farkında ikisi de geldiğinde söylüyordu ama tuvalete yapmıyorduk her seferinde bez bağlatıyordu. şimdi de çişi ya da kakası geldiğinde bez bağla diye ağlıyor bende bezi bitti ve yeni bez almadım. Güzellikle anlatmaya çalışıyorum oğlum bezimiz kalmadı alamayız falan diye ama dinlemiyor. Çişini lazımlığa yapması için elimden ne geliyorsa yaptım. şarkı söyledik beraber ödüller verdim. ve yavaş yavaş lazımlığa yapmaya başladık. ama kaka olayımız perşembe gününden beri yok yapmadı hiç kakasını bende ne yapıcamı şaşırdım. Fikri olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler:2::2::2:

oğlum bu ayın 20 sinde 3 yaşını doldururdu. ve biz hala tuvalet mevzusunu halledemedik. Ne zaman başlamaya kalksam problem yaşadım. Kiminde şehir dışına çıkmamız gerekti.Kiminde hastalandı. Ben en sonunda perşembe günü karar verdim ve uygulamaya geçirdik. perşembe gününden beri lazımlığa yapmaya çalışıyoruz ama söyle bi sorunumuz var bir kere lazımlığa yaparsak üç kere yere yapıyoruz. geçen seneden beri çişinin ve kakasının farkında ikisi de geldiğinde söylüyordu ama tuvalete yapmıyorduk her seferinde bez bağlatıyordu. şimdi de çişi ya da kakası geldiğinde bez bağla diye ağlıyor bende bezi bitti ve yeni bez almadım. Güzellikle anlatmaya çalışıyorum oğlum bezimiz kalmadı alamayız falan diye ama dinlemiyor. Çişini lazımlığa yapması için elimden ne geliyorsa yaptım. şarkı söyledik beraber ödüller verdim. ve yavaş yavaş lazımlığa yapmaya başladık. ama kaka olayımız perşembe gününden beri yok yapmadı hiç kakasını bende ne yapıcamı şaşırdım. Fikri olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler:2::2::2:

bence zorlama,ben 6 yaşında kakasını beze yapan çocuklar tanıyorum,zamanla düzelecek.çişe geldikte sık-sık götür,o zaman yere yapmaz,alışacak kendi gidip çişini yapmaya ve ya sana söylemeye.ben lazımlığa oyuncaklarla alıştırdım,önce onları oturttum,sonra oğlum oturdu.

Aynı durumu maalesef bende yaşadım, baktım yumuşak geçiş işe yaramıyor mecburen bütün bezleri kaldırdım.
Normal külot giydirdim, her tuvaleti geldikçe wcye götürmek istedim ama bez bağla diye ağladı ve ben bezin artık olmayacağını, büyüdüğünü ve tuvaleti kullanması gerektiğini sabırla defalarca anlattım, tabi bu girişimlerin bir kısmında üstümüz battı defalarca kakalı üst baş yıkamak zorunda kaldım:KK50:
tabi üstü başı battıkça durumun kötü olduğunu çocuk da anlıyor ve senin pes etmeyeceğini de. Şimdi oğlum öğrendi çok şükür, ama o öğrenene kadar insan üstü bir sabırla davrandım, defalarca kaza oldu her yer battı, ama ya sabır çekip temizledim:KK50:
Umarım senin çocuğun benim oğlum kadar zorlamaz seni ve tuvalet eğitimi olayını kolayca çözersiniz:KK5:

kaka olayı daha zor çişe göre..
biraz sabırlı olmak lazım..
bende tuvalet eğitimine 4 gün önce başladım...
oğlum 3 ay sonra 3 yaşını dolduracak..
çok şükür iyi gidiyor..
çiş olayı halloldu gibi
sıra kakada ..
dün akşama kadar hep çamaşırına yapıyordu
dün benim peşimden tuvalete geldi kaka var dedi çamaşırı biraz batmıştı yine ama yaptı
çıkan şey şaşırttı kuzumu
çok sevindik tabi
onun içinde önemli bi aşama oldu
inşallah hepimiz rahatlıkla atlatırız bu dönemleri

İnşallah bizde çiş olayını hallettik sayılır. Kaka mevzusu biraz karışık alıştırma kilodunu giymek istiyor başta nedenini anlamamıştım ama sonra baktığımda maalesef alıştırma kiloduna yaptı kakasını. Halletmeye çalışıyorum umarım başarılı oluruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun çok zor bir durummuş...:2::2::2::2::2::18:

İlginiz için hepinize çok teşekkür ederim. sanırım yavaş yavaş başarıcaz. artık kendi başına gidip çisini lazımlığa yapıyor ve yanıma gelip alkış yap aferin de bak ben çişimi yaptım diyor. tabii bizde alkış kıyamet çok seviniyoruz bu duruma ve elimden geldiğince ödüllendirmeye çalışıyorum ama kaka mevzusu dediğim gibi biraz zor sanırım. Çünkü ne zaman kakası gelse önceden bez isterdi şimdi alıştırma külodu giymek istiyor bende dün akşam gözünün önünde attım hepsini çöpe tek anlaması için. neler söyledim hiç birini dinlemedi bildiğini okudu gidip çekmeceden alıyordu kendi, alıştırma külodunu böyle olunca bende çareyi atmakta buldum. Umarım doğru şeyi yapmışımdır. Birde gece problemimiz var. yatarken altına bebek bakım örtülerinden yayıyorum ama kalktığında her yer sırılsıklam oluyor. ne yapacağımı şaşırdım umarım onu da aşarız. hergün çarşaf yastık yıkıyoruz. bu durumda ne yapacağımı şaşırdım. bez bağlamakta istemiyorum çünkü en başa dönüyoruz her bez sonrası artık gece kaldırmaya başlıycam böylelikle belki hallolur....:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK55:

Merhaba arkadaslar benim oglumda 28aylik bir hafta oldu baslayali arada soyluyor yapiyoruz lazimliga ama altina cok yapiyor daha ogrenemedi napcami sasirdim...kac gunde tam olarak ogrendiler?

Benim oğlum da 3 yaşında. 2 yaşını 2 veya 3 ay geçtiğinde başladım alıştırmaya. Çişe alıştı 2 haftada tabi o iki hafta her yere yaptı. Ama kakasına çoook uzun zaman sonra alıştık kakası geldiğinde ağlıyordu bez bağla diye korkuyordu heralde 3 haftadır filan ben de bez almadım artık almıyoruz filan dedim 2 hafta altına yaptı kakasının geldiğini bildiği halde söylemiyordu. Allaha şükür 1 haftadır hiç altına yapmadı lazımlığına gitti. Ben de çok kafama taktım ama bence hiç takmayın elinde sonunda öğreniyorlar. Gece de takmıyorum artık. Umarım buna da kolaylıkla alışırız. Allah kolaylık versin.. Herşey onların keyiflerine kalmış:):)

X