Tuvalet Eğitimi Tuvalet sorunu

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
3 yaşındaki kızıma tuvalet eğitimi veriyorum.Hersey olması gerektiği gibi taa ki klozete oturana kadar.Oraya oturunca çişim geri kaçıyor diyor.Oturunca çiş nasıl yapılır kaslar nasıl serbest bırakılır nasıl anlatacağım.Kakaya geçemedik bile.klozete oturunca yapamayınca bu defa da ağlama krizine giriyor.ben bez takmak istemiyorum diye.Tuvaletten kalkıyor 3 5 adım atınca çiş iniyor. Kaç gündür çocuk ağlamaktan nefes alamaz oldu
Benim kızım 3 yaşında denediğimde asla söylemedi gün boyu altına yaptı. Rahatsız bile olmadı. Bende bezi geri taktım. Şuan Ağustos'ta 4 yaşına girecek işte dün eğitime yine başladım. Çok hevesli. Klozet aparatı ve çiş oturağı var. Hangine isterse ona yapıyor. Dünden beri altına çok sayılı kaçırdı. Oda normal yani. Gece iki kez tuvalete kaldırdım. Sabah kalktiginda altına bile yapmamış. Ama dün kakasını tuttu farkettim ama tepki vermedim. Bugünde yapsın diye bekledim ama yapmadı. Sonra gelince şöyle dedim oda beş dk snra salonun ortasında dikilip kakasını yaptı. Bende bidaha tuvalete yapalım bak çirkin oldu burası falan dedim. Tamam dedi. Çiş serüveni güzel gidiyor ama kendi istediği için. Biraz daha deneyin hazır değilse daha snra denersiniz

Kizlar kızım 18 aylık.Ben tuvalet eğitimine başlamayı düşünüyorum.Herkes 3 4 yaş yazmis.Cok mu erken sizce 18 ay?

Kizlar kızım 18 aylık.Ben tuvalet eğitimine başlamayı düşünüyorum.Herkes 3 4 yaş yazmis.Cok mu erken sizce 18 ay?
18 aylıktan basliyor zaten eğitim. Ben ara ara denedim oğlumda korkuyordu. Her defasinda başarısız olduk tekrar deneyeceğim. Mesela kuzenim 1 yasinda öğretmiş 2 çocuğuna. 3.oglu oldu.ve ona da 1 yaşına girdiğinde ogretecegim diyor. Gıpta ediyorum ya.

X