Vajinamda yanma kaşıntı kızarıklık var

Yonca4

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2017
2
0
27
3 aylık evliyim ve son birlikteğimizden sonra dudaklarda kesik kesik şeyler olmuştu sanki kesilmiş gbi bide iç tarafları tahriş olmuştu ve yanma ve kaşıntı oldu hatta sonra vajina girişinde beyazlıklarda vardı sonra ben doktora gittim doktorun verdiği kremle beyazlık geçti o krem kaşıntı içindi bide suyun içine atmam için ilaç verdi iki günlük idrar yolu enfeksiyonu için . İlacımı kullandım ama geçmedi kremde şimdi sürünce yakıyo baya fena oluyor..

Kadın doğum uzmanına göründüm sonra vajinamın içine bişey soktu baktı bişey görünmüyo öyle şey bişey yok dedi fitil verdi geçmezse gel dedi şuan hem fitili hemde 5 günlük idrar yolu enfeksiyonu ilacımı kullanıyorum . 2. Günündeyim fitille ilacın ama geçmedii.

Tualetimi yaparken değilde suyla yıkayınca yanıyor

İlaçlarımda zimaks hap
Diğeride: Neo-Penotran Fortel ovül embil

Hâlâ geçmedi lütfen yardımcı olun sizce ne yapabilirim ?

Sizinde başınıza geldimi naptınız ?? Nasıl geçer

Son düzenleme:
çok geçmiş olsun kapronatlı suyla yıka normal suyla değildi onu dene bakalım .
bi de sirkeli su da iyi geliyor diyorlar inşallah faydası olur

Merhaba ben de bi kez şeker hst. yüzünden mantar geçirdim ki mantar tekrarlayabilen bişey, sizde beyazlık görmüşsünüz büyük ihtimal mantardı o zaman,.. kaşıntı da yapıyor çünkü ben de mantarken kaşıntıdan duramıyordum kaşımaktan yanma ve tahriş acıma çoktu doktor sadece bi antibiyotikle Travocort krem verdi o kremi girişin dış yanlarına doğru acıyan kaşınan yerlere sürdüm günde iki defa, bikaç güne geçirdi, fitil de işe yaramadıysa bu kremi veya antibiyotiği bi deneyin bence. su da az deydirin çünkü tahriş olmuş yerlere deydikçe daha çok acır
,

Bende ilişki afedersiniz uzun sürerse sonrasında yanma hissediyorum ve senin gibi idrarda değil yıkarken yanma oluyor bazen fena halde kaşınma oluyor ama bu bekarken de olurdu ilişki de yeni bi buçuk aydır daha fitil verdi doktorum henüz kullanmadım

üroloji doktorum (idrar yolu enfeksiyonu çok sık geçirirdim) o bölgeyi yıkamamam gerektiğini uzun uzun anlattı
hatta duşta banyoda bile şu sebamed gibi markaların özel bölge için temizleyicileri oluyor ya intim jel diye, onlarla sadece dış bölgeyi elimle ovuşturmadan temizlemem gerekiyormuş.

bir de cinsel ilişkiden önce kadının idrar kesesinin boş olması gerekiyormuş
erkek de cinsel organını yıkamalıymış.

bunlara dikkat edin :KK66:

üroloji doktorum (idrar yolu enfeksiyonu çok sık geçirirdim) o bölgeyi yıkamamam gerektiğini uzun uzun anlattı
hatta duşta banyoda bile şu sebamed gibi markaların özel bölge için temizleyicileri oluyor ya intim jel diye, onlarla sadece dış bölgeyi elimle ovuşturmadan temizlemem gerekiyormuş.

bir de cinsel ilişkiden önce kadının idrar kesesinin boş olması gerekiyormuş
erkek de cinsel organını yıkamalıymış.

bunlara dikkat edin :KK66:
Vajina içini kastediyor sunuz değil mı yıkanmaması gerekiyor esimde bende taharetsiz yatağa girmeyiz zira taharetsiz yapılan çocuk cimri olabilir Allah muhafaza etsin

bi çok kadının yasadığı bi şey donem dönem ben elma sirkesini pamuga döküp tampon yapıyorum vajinama cok sukur kasıntım kalmadı diyebilirim ben dene derım

Sirkeli su ile yika gecmezse travazol diye bir krem var en azindan yanmayi kasintiyi aninda kesiyor doktorum hamileyken kullan demisti simdi de dogum yaptim kullanima devam edebilirsin dedi gercekten etkiside oluyor

Beyaz beyaz dediğin bana mantar gibi geliyor. Mantar hijyen kurallarına dikkat etmez isen olur beraberinde kaşıntı olur.

Her tuvalette taharet almalısın, sebamed çok iyi geliyor tavsiye ederim. İç çamasırını her gün değiştir akıntın oluyorsa her akıntın geldiğinde değiştir. bir iç çamaşırını 2-3 gün kesinlikle giyme gelen akıntı enfeksiyon kapmana sebep olabilir. Duştan sonra veya tuvaletten sonra ıslak bırakma gerekirse saç kurutma ile uzaktan düşük ısıda kurut her duştan sonra.
Her ilişkiden önce ve sonra idrarını mutlaka yapmalısın.
5 su bardağı su 1 su bardağı sirke olacak şekilde ılık su yap bununla taharet al ama yaralar geçince al yoksa yanarsın cayır cayır. Aklıma gelenler şimdilik bu kadar.

Dış kısmı yara dediğin muhtemelen tahriştir. Doktorun verdiği kremle de geçer.

Beyaz beyaz dediğin bana mantar gibi geliyor. Mantar hijyen kurallarına dikkat etmez isen olur beraberinde kaşıntı olur.

Her tuvalette taharet almalısın, sebamed çok iyi geliyor tavsiye ederim. İç çamasırını her gün değiştir akıntın oluyorsa her akıntın geldiğinde değiştir. bir iç çamaşırını 2-3 gün kesinlikle giyme gelen akıntı enfeksiyon kapmana sebep olabilir. Duştan sonra veya tuvaletten sonra ıslak bırakma gerekirse saç kurutma ile uzaktan düşük ısıda kurut her duştan sonra.
Her ilişkiden önce ve sonra idrarını mutlaka yapmalısın.
5 su bardağı su 1 su bardağı sirke olacak şekilde ılık su yap bununla taharet al ama yaralar geçince al yoksa yanarsın cayır cayır. Aklıma gelenler şimdilik bu kadar.

Dış kısmı yara dediğin muhtemelen tahriştir. Doktorun verdiği kremle de geçer.

X