yeni bebiş yeni iş

Kadın için de duygusal bir süreç insan cidden eşini istiyor yanında. Bir de anne gelse bile maksimum 10 gün durmalı. Yoksa bebek bakımından uzak kalıyor insan o bağı kurmakta zorlanabiliyor. Ve evet koca da görecek o zorluğu. Baba olduklarını hamileyken anlamıyorlar zaten . E doğumda da anlamazsa ne zaman anlayacak. Biz eşimle sıraya koymuştuk ilk 2 ay kimin koynunda uyuyacak diye. O kadar şahane bir duyguki o da tattı bol bol ben de. Çabuk geçiyor o zamanlar kimse kimseden bunu çalmamalı.
Bence de. Ay o ilk günler sana benziyor bana benziyor kavgası , güldü , pıt yaptı 😂😂 dur dur ikinci cocuk dusundurtme😂😂

Kadın için de duygusal bir süreç insan cidden eşini istiyor yanında. Bir de anne gelse bile maksimum 10 gün durmalı. Yoksa bebek bakımından uzak kalıyor insan o bağı kurmakta zorlanabiliyor. Ve evet koca da görecek o zorluğu. Baba olduklarını hamileyken anlamıyorlar zaten . E doğumda da anlamazsa ne zaman anlayacak. Biz eşimle sıraya koymuştuk ilk 2 ay kimin koynunda uyuyacak diye. O kadar şahane bir duyguki o da tattı bol bol ben de. Çabuk geçiyor o zamanlar kimse kimseden bunu çalmamalı.
Bu doğum sonrası ailelerin gelip kalmasını hiç istemiyorum ya ama tek başımıza yapabilir miyiz bilmiyorum. Yurtdışında herkes kendisi çatır çatır doğurup büyütüyor. Gelmeyin desen anneler de bozuk atıcak. Bıktım valla ailelerden.

Kızlar selam.Bursa da yaşıyorum.İki üç ay sonra bir aksilik olmazsa bebeğim dünyaya gelecek.Bu süre zarfında eşime Eskişehir den teklif geldi.Çok istediği bir yerdi açıkçası ay sonu gidecek.Sen de gel diyor ama doktorum burada,yeni ev taşıdık vs yanaşmadım açıkçası.Burada annem yanımda olacak.

Sorum şu sizce ben de gitmeli miyim.İlk bebek olacağı için nasıl bir ruh halinde olurum bilmiyorum.Zaten doğumuma yakında buralarda olmayacak.Ne düşünüyorsunuz

Siz olsanız gider misiniz? Yoksa burada annenizle kurulu düzeninizde mi bebişinize bakarsınız
Bebeyi anasına doğuranlar KALP ben yaa.. İyi mi hayat böyle.. 7 Aydan önce doktor değiştirebilirsiniz.. Bebeği normal bir aile düzeninde dünyaya getirmeniz onun açısından daha sağlıklı olur.

Son ayda mecburen taşınıp gittiği şehirde doğum yapan çok kadın tanıdım. Ama siz tercih etmezseniz sizi de anlarım. Ben olsam eşimi Eskişehir’e gönderirim. Orada ev tutsun,Bursa’dan götürülecek bir şey varsa götürsün, çocuk odasını hazırlasın… ben de evimde doğum yaparım, annem yanımda olur. Bir iki ay sonra yeni hazır evime geçerim. Ön sayfalarda abartılmış biraz, çocuğu Bursa’da okula göndereceksin gibi yazmışlar 😂 iki aydan bir şey olmaz.

Bu doğum sonrası ailelerin gelip kalmasını hiç istemiyorum ya ama tek başımıza yapabilir miyiz bilmiyorum. Yurtdışında herkes kendisi çatır çatır doğurup büyütüyor. Gelmeyin desen anneler de bozuk atıcak. Bıktım valla ailelerden.
İlk 7 gün çok iyi oluyor bence. Tabi yardıma gelecekte yeterli psikolojik durum varsa. Benim annem şahane baktı bana brbeğe..7. gün de gitti gayet iyiydi. Ama arkadasın annesi kızı bezdirdi sütün yok , hatta doğumda acelesi mı vardı çocuk yapmaya demiş evet o an ıkınma evresindeymiş kız. Öyle biriyse de gelmesin yani. Ama her halükarda bir haftadan fazla kalınmamalı kesinlikle

İlk 7 gün çok iyi oluyor bence. Tabi yardıma gelecekte yeterli psikolojik durum varsa. Benim annem şahane baktı bana brbeğe..7. gün de gitti gayet iyiydi. Ama arkadasın annesi kızı bezdirdi sütün yok , hatta doğumda acelesi mı vardı çocuk yapmaya demiş evet o an ıkınma evresindeymiş kız. Öyle biriyse de gelmesin yani. Ama her halükarda bir haftadan fazla kalınmamalı kesinlikle
Ben kendi annemin gelip bana yardımcı olmasını isterim. Sonuçta mahremiyette söz konusu. Şahsen kaynanamın mememi görmesini vs istemem emzirirken. Ya o da gelip kalmak isterse? Bunu istemiyorum mesela bana yardımcı olmaya sadece annem gelsin. Bebeği görmeye gelip gidebilirler ama kalmasını asla istemiyorum.

Benim bir tanıdığım da böyle yaptı. Çocuğu 5 yaşına geldi halen ayrı yaşıyorlar. Araları da açıldı. Ailecek ayda 3 ya da 4 kez görüşüyorlar. Çocuğa yazık.

Ben kendi annemin gelip bana yardımcı olmasını isterim. Sonuçta mahremiyette söz konusu. Şahsen kaynanamın mememi görmesini vs istemem emzirirken. Ya o da gelip kalmak isterse? Bunu istemiyorum mesela bana yardımcı olmaya sadece annem gelsin. Bebeği görmeye gelip gidebilirler ama kalmasını asla istemiyorum.
Söyleyin direkt. Ben kaynanama dedim annemle daha rahat ederim annem sonuçta siz de o gidince gelin dedim tamam demişti. Sonra geldi ve iyiki doğum agelmemiş bir işin ucundan tutmadı zira. Neyse demem oki insan anneisnin yanında rahat eder deyin ayıp değil bu sonuçta gerçek de yani

X