Yeni doğan yogum bakım ücret talep ediliyor mu

Pikacu24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2016
9
1
26
Bebeğimi 4 günlük Ken kontrole götürdüm sarılık ve enfeksiyon dan küveze alındı. Sgk ile anlaşmalı hastaneler de ücret talep ediliyor mu?
İnternette baktıgımda ücretsiz diyor merak ettim

acilden giriş yapıldıysa edilmez servisten giriş yapıldıysa edilir diye biliyorum.

Normalde ücretsiz devlet karşılıyor. Ama isteyen hastaneler oluyormuş. Sikayet edeceginizi vs söyleyin

Bebeğimi 4 günlük Ken kontrole götürdüm sarılık ve enfeksiyon dan küveze alındı. Sgk ile anlaşmalı hastaneler de ücret talep ediliyor mu?
İnternette baktıgımda ücretsiz diyor merak ettim
Hayır alinmiyor devlet ödüyor yenidoğan masraflarını hatta ilk 28 gündü sanırım her türlü poliklink muaneleri bile ucretsiz oluyor

doğumu ayri bir özelde yapmiştim oranin yoğun bakimi olmadiği için başka ozel hastaneye sevk edildi sizde acilden girmeye calişin yinede

Yenidoğan 28 günlük bir süreç diye biliyorum bu sürede alınmıyor. Ama 29. Günden sonra alinabilir

Taburcu olup yogum bakıma yatınca da ödüyor mu peki
Evet ben Medicana da doğum yaptım bebeğim yoğun bakımda kaldı çıkarttıktan sonraki ne bilim her türlü işitme kalça muanesi doktor muanesi hiç bir ücret ödemedik yenidoğan 28 günlük olarak sayılıyordu yanılmıyorsam o zamana kadar bebeğin masrafını devlet ödüyormus

Evet ben Medicana da doğum yaptım bebeğim yoğun bakımda kaldı çıkarttıktan sonraki ne bilim her türlü işitme kalça muanesi doktor muanesi hiç bir ücret ödemedik yenidoğan 28 günlük olarak sayılıyordu yanılmıyorsam o zamana kadar bebeğin masrafını devlet ödüyormus
Teşekkür ederim

X