Tuvalet Eğitimi Zorlu tuvalet egitimi

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Merhaba arkadaşlar

oğlum 33 aylık 6 gündür tuvalet egitimi vermeye calisiyorum ilk uc gun birkac saat bezini cikardim tuvalete oturmaktan ilk etapta korkuyordu sonra bir puzzle aldim onunla alisti korkmayi birakti ve ben 3 gundur gunduz hic bez takmadan egitimi vermeye calisiyorum ama pek iyi gitmiyor.

cisim geldi demiyor ben goturursem bazen yapiyor bazen yapmiyor cisi geldigni anliyorum saga sola kosturmaya basliyor hemen tuvalete gidiyoruz ama bu seferde kiyafetini cikarana kdar oldugu yere birakiyor ozellikle bugun sadece bir kere klozete yaptirabildim gerisi ya kendi uzerine yapti ya banyoya gittigmiz anda birakti vs vs

tuvaletle ilgili sarkilar actigimizda bile hayir olmaz falan diyor aslinda herseyi konusuyoruz ama cook inatci bir cocuk soylese soyleyebilir cis anne falan gibi kakaya zaten hic deginmiyorum oturarak yapmaktan cook uzak. Ben ne yapayim devam edeyimmi yoksa arami vereyim ay olarak gelisim olarak cok onde bir cocuk kardesi dogacak bir ay sonra o dogana kadar vermek istedim olmadi vazgecmemmi gerek hazirmi degil 33 ay fazla degilmi gecmi kaldim kafam cok karisik://
Her tuvalete gittikten sonra ödüllendirme yapıyor musunuz? Saatte bir tuvalete oturtun, 20 dakikadan fazla oturmasın. Çişini tuvalete yaparsa çikolata vereceğinizi söyleyin. Diyelim ki banyoya gittiniz ama üstüne yaptı. Evin başka yerine yapmadığıiçin bir çikolata verin. Bir dahakine tuvalete yaparsa iki çikolata vereceğinizi söyleyin.
Tabii çikolatayı örnek olarak söyledim. Ben minik çikolatalardan alıp her seferinde ödüllendirmiştim.
Bir de sabah bezi kuru uyanması lazım tuvalet eğitimi için 3 gün üst üste. Sabah ilk idrarla başlayın lazımlığa oturtmaya

Bnm kızım 33 aylikti başladigimda 1 ayda öğrendi.Çok sabır isteyen bir süreç.Üstelik bnmki konuşmayi da bilmiyordu şu an 3 buçuk yaşinda yeni yeni az çok konuşuyor.

X