<0.100 BETA HCG - BEKLENEN ADET KANAMASINA 8 GÜN KALA

dariduru

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2020
80
37
35
Merhabalar Arkadaşlar,

Son adet kanamam 1 Mayıs'taydı. 28-29 günde bir adet görüyorum ve ilk adet görmeye başladığımdan beri çok düzenlidir. Bir sonraki beklenen adet kanamama 8 gün kala hastanede Beta HCG testi yaptırdım. Sonuç <0.100 çıktı. Doktorumla görüştüğümde gebelik görünmediğini ama testi 1 Haziran'da tekrar etmemi istediğini söyledi. Şuanda biraz hamilelikten şüpheleniyorum çünkü yumurtlama testim oldukça uzun zamandır pozitif çıkıyor. Normalde yumurtlama haftam çoktan bitmiş olmalı ama hala çift çizgi çıkıyor. Hem Türkiye'de hem farklı ülkelerde kadınların birçoğu yumurtlama testleriyle de gebelik tespit edebiliyor. Yumurtlama testleri gebelik tespit etmek için doğru yöntem değil tabi ki ama bir şekilde gebeliği de gösterebiliyor anlaşılan. Aynı zamanda, eğer gözlerim beni yanıltmıyorsa, erken gebelik testimde de çok çok silik bir ikinci çizgi görüyorum. Kısacası hem kendim için hem de sizler için bu BETA HCG değerinin değişip değişmediğini ve sonunda gebelik oluşup oluşmayacağını takip edeceğim. Eğer sizlerin arasında da <0.100 BETA HCG sonucu alıp, sonradan hamileliği tespit edilen varsa, yazarsa çok memnun olurum. Tüm isteyen anne adaylarının en kısa zamanda güzel haberi almasını dilerim. Şimdiden çok teşekkürler.

Tekrar merhaba arkadaşlar!
Güncelleme yapmak istedim. Bugün itibariyle yumurtlamadan sonra 9.günümdeyim ve iki defa pozitif testimi aldım idrarda. Birçok belirtiyi de gösteriyordum zaten. Doktorumla regl gecikince de teyit edeceğiz zaten. Sizlere de yardımcı olması adına belirtileri yazıyorum.

Sık idrara çıkma
Göğüslerde büyüme, hassasiyet, yanma ve kaşınma
Hafif kasık ve bel ağrısı
Genel vücut şişkinliği
İştah artışı
Sık rüya görme
Hafif baş ağrısı ve mide bulantısı
Zor uyanma ve hafif halsizlik

Umarım isteyen herkes sağlıkla müjdeli haberini alır.

Sağlıkla kalın, sevgiler.

Gözün aydin canim allah tamamina erdirsin. Testlerin resmi varmi ? Bide yumurtlama ayin kacindaydi? Benim yumurtlamanin 6. Günü bügün test negatif ti

Merhaba,

Öncelikle çok teşekkür ederim güzel dileklerin için.

Benim bu ay yumurtlamam 14 Mayıs'taydı. 13-14 Mayıs'ta en koyu çift çizgiyi gördüm yumurtlama testinde. Yumurtlama tarihinden 2 gün önce ve 2 gün sonra ilişki tavsiye ediyor doktorlar. Biz de 13-14 ve 16'sında denemiştik. Yumurtlama testleri oldukça pozitif. Hem yumurtlama testlerinin hem BETA HCG'nin fotoğraflarını ekleyeyim bir fikir olsun. Bugün bile hala pozitif çıkıyor yumurtlama testim. Normalde çoktan negatif çıkması gerekirdi.

Yumurtlamadan sonra 6 gün biraz erken. Ben ilk gerçek pozitif testimi dün gördüm. Yani yumurtlamadan 8 gün sonra. Hala da çizgi oldukça silik. Bence birkaç gün daha bekle ve test yap. Erken gösterenlerden yapmanı tavsiye ederim çünkü adet geciktikten sonra gösterenler hiçbir şekilde ipucu vermiyor.

Sevgiler.

Eklentiler

• 5b4f9bde-9122-4072-ac88-460af7c6c618.jpg
    5b4f9bde-9122-4072-ac88-460af7c6c618.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 205
  • 658fc195-f52f-438e-b119-c12e8159576c.jpg
    658fc195-f52f-438e-b119-c12e8159576c.jpg
    125,9 KB · Görüntüleme: 219
  • 43761b76-917c-461b-a992-b333cc98fc2d.jpg
    43761b76-917c-461b-a992-b333cc98fc2d.jpg
    160,4 KB · Görüntüleme: 228
Merhaba,

Öncelikle çok teşekkür ederim güzel dileklerin için.

Benim bu ay yumurtlamam 14 Mayıs'taydı. 13-14 Mayıs'ta en koyu çift çizgiyi gördüm yumurtlama testinde. Yumurtlama tarihinden 2 gün önce ve 2 gün sonra ilişki tavsiye ediyor doktorlar. Biz de 13-14 ve 16'sında denemiştik. Yumurtlama testleri oldukça pozitif. Hem yumurtlama testlerinin hem BETA HCG'nin fotoğraflarını ekleyeyim bir fikir olsun. Bugün bile hala pozitif çıkıyor yumurtlama testim. Normalde çoktan negatif çıkması gerekirdi.

Yumurtlamadan sonra 6 gün biraz erken. Ben ilk gerçek pozitif testimi dün gördüm. Yani yumurtlamadan 8 gün sonra. Hala da çizgi oldukça silik. Bence birkaç gün daha bekle ve test yap. Erken gösterenlerden yapmanı tavsiye ederim çünkü adet geciktikten sonra gösterenler hiçbir şekilde ipucu vermiyor.

Sevgiler.
hayırlı olsun inşallah sağlıcakla kucağına alırsın ama henüz 10 gün olmuş çok erken değil mi benim yumurtlamadan sonra adetimde gecikti bütün belirtiler vardı hatta yumurtlamada sancı bile oldu değerlendirdikten sonra yüzde yüz hamileyimdir dedim 14.gün hafif silik çıktı 15 gün tekrar yaptım hiç çıkmadı ve adet oldum bu yüzden söyledim inşallah senin öyle değildir

Değerin düşük gibi ama geç döllenme de olabilir.
Merhaba,

Doktorum da değerime göre gebelik olmadığını söylemişti. Tahminimizden geç yumurtlamış veya geç döllenmiş olma ihtimali var dediğin gibi. Regl tarihini bekleyelim, hatta birkaç gün geçsin testi tekrarlayalım dedi doktorum. 1 haziran'da netleşecek durum. Şuanda erken idrar testine göre pozitif görünüyor ama hormon değeri yükseldi mi kontrol edilmesi gerekiyor. Sizleri de güncelleyeceğim.

hayırlı olsun inşallah sağlıcakla kucağına alırsın ama henüz 10 gün olmuş çok erken değil mi benim yumurtlamadan sonra adetimde gecikti bütün belirtiler vardı hatta yumurtlamada sancı bile oldu değerlendirdikten sonra yüzde yüz hamileyimdir dedim 14.gün hafif silik çıktı 15 gün tekrar yaptım hiç çıkmadı ve adet oldum bu yüzden söyledim inşallah senin öyle değildir
Merhaba,

Evet şuanda net birşey söylemek için erken görünüyor ama dediğim gibi pozitif testlerimde var. Değerleri 1 Haziran'da kontrol edip netleştireceğiz. Umarım yanılmıyoruzdur :-) Sizleri de güncelleyeceğim.

Sevgiler.

Benim adetim 2 gün geçti 105,90 2 gün sonra 187,55 çıktı sizce nasıl değerim 😢
Merhabalar,

Ben doktor değilim. Haliyle yorumumun bilimsel bir tarafı olmayacaktır ama gözlemlerime ve araştırmalarıma göre değerleriniz normal görünüyor. Artışı da minimum-maksimum referans sınırları içinde sanırım. Bence hiç endişelenmeyin ve rahatlayın. Mutlu haberi almışsınız, bu harika. : ) Doktorunuzla süreci takip edin ve pozitif kalın. : )

Sevgiler.

Merhabalar Arkadaşlar,

Bugün itibariyle hala pozitif yumurtlama testi sonucu alıyorum. Fakat idrarda gebelik testlerim oldukça silikleşti. Yeniden kan vermek için daha 8 gün var. İlk kanı 21 Mayıs'ta vermiştim. Doktorum bir daha 1 Haziran'da kanda bakmak istedi. Bu yüzden beklemedeyim. İdrar testlerinin silikleşmesi kimyasal gebelik ihtimalini düşündürüyor bana. Bu da karşılaşılabilen bir durum hepimizin bildiği gibi. Veya belki de döllenme olmuştur fakat rahime tutunamamıştır. Bazı durumlarda test silikleşip sonradan hormon iyice yükselince ve adet tarihi yaklaştıkça da netleşebiliyormuş. Tüm bunları anlamanın tek yolu sanırım gerçekten sabırlı olup adet gecikmesi beklemek ve ikinci kan tahlilinin sonucunu almak. : )

Vücudumdaki değişikliklerle ilgili de güncelleme yapayım sizlere;

Hafif göğüs hassasiyeti, kasık (özellikle sol yumurtalık tarafında) ve bel ağrısı
Göğüs uçlarının daha belirgin olması
Sık idrara çıkma
Gün içinde uyku ihtiyacı ve hafif yorgunluk, sersemlik
İştah artışı ve sık acıkma
Vajinada sızlama ve hafif ağrı/baskı hissi
Alt karında karıncalanma ve gıdıklanma hissi
Yoğun rüya
Sık susama

Şimdilik güncellemelerim bu kadar.

Sizlerin de yorumlarınızı ve iyi haberlerinizi, deneyimlerinizi bekliyorum! : )

Sevgiler.

Ümidini kırmak istemiyorum inşallah yanlış düşünüyorumdur ve bebisin seninledir canım ama gebelik testlerinin daha çok koyulasması gerekirdi, HCG arttıkça çizgiler belirginleşiyor. Umarım istediğin sonucu alırsın

Ve predictor markası bana da aynı bu şekilde silik çizgi vermişti hemde saniyesinde ama gebe değildim o ay. Bu testlere çok güvenme derim. En iyisi kaset testler

Merhabalar Arkadaşlar,

Son adet kanamam 1 Mayıs'taydı. 28-29 günde bir adet görüyorum ve ilk adet görmeye başladığımdan beri çok düzenlidir. Bir sonraki beklenen adet kanamama 8 gün kala hastanede Beta HCG testi yaptırdım. Sonuç <0.100 çıktı. Doktorumla görüştüğümde gebelik görünmediğini ama testi 1 Haziran'da tekrar etmemi istediğini söyledi. Şuanda biraz hamilelikten şüpheleniyorum çünkü yumurtlama testim oldukça uzun zamandır pozitif çıkıyor. Normalde yumurtlama haftam çoktan bitmiş olmalı ama hala çift çizgi çıkıyor. Hem Türkiye'de hem farklı ülkelerde kadınların birçoğu yumurtlama testleriyle de gebelik tespit edebiliyor. Yumurtlama testleri gebelik tespit etmek için doğru yöntem değil tabi ki ama bir şekilde gebeliği de gösterebiliyor anlaşılan. Aynı zamanda, eğer gözlerim beni yanıltmıyorsa, erken gebelik testimde de çok çok silik bir ikinci çizgi görüyorum. Kısacası hem kendim için hem de sizler için bu BETA HCG değerinin değişip değişmediğini ve sonunda gebelik oluşup oluşmayacağını takip edeceğim. Eğer sizlerin arasında da <0.100 BETA HCG sonucu alıp, sonradan hamileliği tespit edilen varsa, yazarsa çok memnun olurum. Tüm isteyen anne adaylarının en kısa zamanda güzel haberi almasını dilerim. Şimdiden çok teşekkürler.
Bendede adete 3 gün kala hcg 0 dı kan testinde ve adeti 2 gün geçtikten sonra pozitif görmüştüm🥰 geç döllenmeymiş. Sizide tebrik ederim

Ümidini kırmak istemiyorum inşallah yanlış düşünüyorumdur ve bebisin seninledir canım ama gebelik testlerinin daha çok koyulasması gerekirdi, HCG arttıkça çizgiler belirginleşiyor. Umarım istediğin sonucu alırsın
Merhaba : )

Kesinlikle haklısın. Koyulaşması gerekirdi. O yüzden ben de ya testte bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum ya da dediğim gibi kimyasal gebelik olabilir. Belki de geç döllenme olabilir. Hamile kalmak zannedildiği kadar kolay değil ve hepimiz bir mucize gibiyiz aslında. : ) Açıkçası umut kaybedecek bir durum yok. Eşimle 3 yıldır evliyiz ve daha önce hiç korunmasız ilişki yaşamadık. Bizim için çok yeni bir durum bu anlayacağınız. : ) Bu ay da şüphelenmemizin nedeni yumurtlama testlerinin çok uzun süredir pozitif çıkması, aldığımız birkaç pozitif gibi görünen idrar testi ve geri çekilme yöntemi ile ilişki yaşamış olmamız tam yumurtlama tarihlerinde. En fazla sürpriz gebelik yaşatan durum bu biliyorsunuz tüm dünyada ve açıkçası gerçek bir doğum kontrol yöntemi bile değil tıpta.

Bekleyelim görelim bakalım kızlar. Eğer güzel bir gelişme olursa ve mutlu bir haber alırsak güncellerim zaten : )

Bendede adete 3 gün kala hcg 0 dı kan testinde ve adeti 2 gün geçtikten sonra pozitif görmüştüm🥰 geç döllenmeymiş. Sizide tebrik ederim
Merhaba Kittenlyy,

Çok tebrik ederim seni ve eşini! Umarım bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız : ) Benim durumum biraz karışık gibi şuanda net değil ama iyi dileklerin için çok teşekkürler şimdiden!

Merhabalar,

Ben doktor değilim. Haliyle yorumumun bilimsel bir tarafı olmayacaktır ama gözlemlerime ve araştırmalarıma göre değerleriniz normal görünüyor. Artışı da minimum-maksimum referans sınırları içinde sanırım. Bence hiç endişelenmeyin ve rahatlayın. Mutlu haberi almışsınız, bu harika. : ) Doktorunuzla süreci takip edin ve pozitif kalın. : )

Sevgiler.
Saolun çok teşekkür ederim ❤️

Merhaba Arkadaşlar!

Mutlu bir güncelleme ile geri geldim. Az önce yaptığım idrar testinde çift çizgiyi gördüm. Çizgi koyulaşıyor. Yaptığım test adet günü veya gecikmeyi beklemen gereken bir test hatta. Adetime 3 gün var ve bu testte de çıktı çizgi. 1 Haziran'ı beklemeden muhtemelen sokağa çıkma yasağı kalkınca yarın kan testini yenilemeye gideceğiz. Testin görüntüsünü sizlerle paylaşıyorum. Kan tahlili sonucumu da paylaşacağım.

Güncel belirtilerimi de yazıyorum.

- Sık acıkma, iştah artışı
- Hafif mide bulantısı
- Halsizlik, uyuma isteği ve bütün gün yataktan çıkmak istememe
- Sersemlik, hafif baş dönmesi (özellikle ayağa kalkınca)
- Hem küçük hem büyük tuvalette artış
- Derin uyuma ve sabahları zor uyanma
- Göğüslerde büyüme ve hassasiyet
- Ağız içinde aft çıkması
- Ani sinirlenme ve duygu değişimleri
- 1 gün süren boğaz ağrısı

Şimdilik bu kadar. Yeniden güncellemeler yapacağım arkadaşlar.

Sevgiler.

Eklentiler

• 64d88e44-b6b6-458a-97c7-97f0e0f84a10.jpg
    64d88e44-b6b6-458a-97c7-97f0e0f84a10.jpg
    26,3 KB · Görüntüleme: 232
X