Tuvalet Eğitimi 10 yaşında çoçugum altını ıslatıyor

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Bedia03

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2024
4
0
40
Merhabalar 10 yaşında çocuğum sürekli gece altını ıslatıyor ilaç kullandım doktora gittim her şeyi denedim ama bir türlü vazgeçiremedim bu konu ile ilgili önerisi olan var mı lütfen yardımcı olursanız sevinirim veya başına gelip de bir şey uygulayan varsa yazabilir mi teşekkür ederim

Terapi denediniz mi?
Bazı çocuklarda örnek görmüştüm ve ne yaparlarsa yapsınlar zaman çözdü
Gece sıvı alımını kısıtlayin ve siz kaldırın belki azalir

Merhabalar 10 yaşında çocuğum sürekli gece altını ıslatıyor ilaç kullandım doktora gittim her şeyi denedim ama bir türlü vazgeçiremedim bu konu ile ilgili önerisi olan var mı lütfen yardımcı olursanız sevinirim veya başına gelip de bir şey uygulayan varsa yazabilir mi teşekkür ederim
Alrm kurup saat başı kaldırın.uykudan 2-3saat önce sıvı alımını bitirin.

Çok derin uyuyordur. Olabilir. Bu konuda sakın kızmayın. Onunda elinde olan bi şey değil. Okul çağındaki çocuklarda alarm kurup uykusunu bölmek gün içinde uyuklama ve dikkat dağınıklığına sebebiyet verir. Rahatsızlığı varmış gibi davranmayın. Hatta hiç yokmuş gibi davranın her şey normalmiş gibi. Sadece yatağını ısalttığı için temizleme sıkıntısı olabilir. Bunun için bez kullanın. O da sizde temizleme hususunda rahat hissedersiniz.

X