Doğuma Hazırlık 12. haftada 4lü test

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Nigar1997

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2022
54
7
26
Merhaba. 7+4teyim, doktor 12. haftada 4lü test yapmamı önerdi. İnternetde 4lü testin 18 haftada yapılmasının ideal olduğunu, 12. haftada 2li test yapılması gerektiğini okudum. Tecrübeli hamileler ve anneler, lütfen beni bilgilendirir misiniz? 2-li ve 4-lü testlerin farkı ne?

Merhaba. 7+4teyim, doktor 12. haftada 4lü test yapmamı önerdi. İnternetde 4lü testin 18 haftada yapılmasının ideal olduğunu, 12. haftada 2li test yapılması gerektiğini okudum. Tecrübeli hamileler ve anneler, lütfen beni bilgilendirir misiniz? 2-li ve 4-lü testlerin farkı ne?
Merhaba, 2 li taramada ultrason sonuclariniz ve papp-a ve beta HCG değerlerinin istatistiki bir oranı ile risk hesaplanır. 4 lu taramada ise
Alfa-fetoprotein (AFP),
Koryonik gonadotropin (HCG),
Estriol,
Inhibin A proteinlerine bakılır. 4 lu tarama 15. Haftadan önce yapılmaz, 12. Haftada yaptırmanız gerekn 2 li taramadir ve risk görülürse 3 lu ve 4 lu taramaya girilir. Bence başka doktor görüşü de alın doktorunuz çok güven vermedi

Merhaba, 2 li taramada ultrason sonuclariniz ve papp-a ve beta HCG değerlerinin istatistiki bir oranı ile risk hesaplanır. 4 lu taramada ise
Alfa-fetoprotein (AFP),
Estriol,
Inhibin A proteinlerine bakılır. 4 lu tarama 15. Haftadan önce yapılmaz, 12. Haftada yaptırmanız gerekn 2 li taramadir ve risk görülürse 3 lu ve 4 lu taramaya girilir. Bence başka doktor görüşü de alın doktorunuz çok güven vermedi
Ayrıntılı anlattığınız için teşekkürler. Doktorumdan şübhem yok, fakat bizim ülkede bayram tatili olduğu için kaç gündür soramıyorum kendisine. Yine de kesinleştirip öyle gidicem. Çok sağ olun

Alfa-fetoprotein (AFP),
Estriol,
Benim hcg :81064 /3,82 mom çıktı sizin kaç acaba doktorum yüksek riskli dedi çok üzülüyorum korkuyorm ayrıntılı ultrason a girdim normal görünüyor herşey dedi ama sadece down sendromu olack diye birşey yok belki baska hastalıgı da olabilir dedi doktor 😞

X