(+18) rahatsızlık verebilir, bilgisi olan varsa diye danışmak istedim.

Konuşmadan çözüm bulmanız imkansız. Kusur bulur gibi değil de bunun bir rahatsızlık olduğunu, araştırdığınızı, tedavisinin mümkün olduğunu yoksa ilerde cinsel hayatınızda sorun yaşayacağınızı kırmadan incitmeden söyleyebilirsiniz. Hastalık bu sonuçta herkesin başına gelebilir ayıp değil bir şey değil. Ha o bunu kabullenmezse tedavi olmak istemezse siz de yolunuza bakmalısınız, bencillik çünkü.

Ayrıca niye bu kadar çekindiğinizi anlayamadım. Penisini gördüğünüze göre demek ki bir şeyler yaşıyorsunuz. Cinsel paylaşımı olan insanların konuşamaması çok garip, ki zaten bütün cinsel sorunlar iletişimsizlikten doğar. Gururunu kırmak istememenizi anlıyorum ama usturuplu söylemenin bir sürü yolu var.

Adamın daha önce hiç beraberliği veya beraberlik denemesi olmadığına emin misiniz ? Kaç yaşında bu adam ? Aşağı yönlü eğrilik şikayeti günlük hayatını etkilemiyor mu bu adamın ?

Alınan darbe sonrası kırılma vb yaşamış olma ihtimali de var. Adamın en başta kendi sağlığı için acilen bir doktora gitmesi ve ameliyat olması gerekiyor.
Beraberliği olmadığına eminim. Yani bilmiyorum ki günlük hayatinda etki edecek bir durum degil sanki. Kırılmayı cinsel iliski dışında bir sebeple yasamis olabilir mi ki. Bilgim yok gercekten bu konularda. Malesef cinsel rahatsizlik olarak geciyor zaten

Beraberliği olmadığına eminim. Yani bilmiyorum ki günlük hayatinda etki edecek bir durum degil sanki. Kırılmayı cinsel iliski dışında bir sebeple yasamis olabilir mi ki. Bilgim yok gercekten bu konularda. Malesef cinsel rahatsizlik olarak geciyor zaten

İnsan kendinden emin olur da bir başkasından nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz ? Adam 35 yaşından büyük mü ? Bir şekilde bu zamana kadar bu sorunu fark etmiş olurdu diye düşünüyorum.

Mahmut abi degilim. İkinci üyeliğim. Munenin de haberi var.
Kimseyle konusamadigim, soramadigim bir konu. Cevapları okumaya cesaretim oldugundan da emin degilim. Soruyu sorduğum icin sucluluk hissim bir yanda. Cok Detaya girmeden bahsedecegim.
Erkek arkadasimla cinsel birliktelik olmadı ama erkek arkadasimin sanırım bir rahatsızlığı var. Peyronie denilen bir sey. Penisinde asagi bakan bir egrilik mevcut. Hafif bir egrilik degil, govdeden biraz duz çıkıp sonra asagi dogru L gibi. Aramizda hic konusmadik. Ama aklimin kosesinde hep bir soru isareti oldu. İleride sorun olur mu sorusunu kafama cok taktigim için gittigim bir doktora konuyu actim. Bana iliski o durumda olmaz dedi direkt. Ama inanmak istemiyor bir yanım, bunu yasayan, karşılaşan, problem olup olmadığı konusunda bilgisi olan var mi merak ediyorum.
Hic duymadım ama öncelikle bu durumu erkek arkadaşınız kabul etmeli doktora danismali ama bizim coğrafya da bu konulara öcü gibi bakılıyor özellikle erkekler zor bi durum

Kimseyle konusamadigim, soramadigim bir konu. Cevapları okumaya cesaretim oldugundan da emin degilim. Soruyu sorduğum icin sucluluk hissim bir yanda. Cok Detaya girmeden bahsedecegim.
Erkek arkadasimla cinsel birliktelik olmadı ama erkek arkadasimin sanırım bir rahatsızlığı var. Peyronie denilen bir sey. Penisinde asagi bakan bir egrilik mevcut. Hafif bir egrilik degil, govdeden biraz duz çıkıp sonra asagi dogru L gibi. Aramizda hic konusmadik. Ama aklimin kosesinde hep bir soru isareti oldu. İleride sorun olur mu sorusunu kafama cok taktigim için gittigim bir doktora konuyu actim. Bana iliski o durumda olmaz dedi direkt. Ama inanmak istemiyor bir yanım, bunu yasayan, karşılaşan, problem olup olmadığı konusunda bilgisi olan var mi merak ediyorum.

Ne kadarlık bir ilişki merak ettim.?
Valla cinsellik önemli sadece tatmin olmak açısından değil bazen erkekler kendinde sorun olunca karşı tarafı suçlama aşağılama gibi psikolojik baskı yapabiliyor.

Arama motorunda arattım genelde yukarı doğru eğrilik gördüm 1 tane aşağı doğru eğrilik gördüm sanırım erkek arkadaşınız aşağı doğru olandan o şekilde zaten nasıl birleşme olacak ki zaten tedavisi var yazmış bazı üyeler.

Tedavisi olup bu rahatsızlığının üstüne düşmüyorsa kendinde sorun olduğunu kabullenmiyordur böyle adam birlikte olamazsanız size yüklenir gibi geldi bana. Düzgünce oturup konuşun eğer yok bir şey normal vs derse ayrılın ya da doktora gitmeye ikna edin.

Ben de google’dan baktım. Tedavisi varmış. Eğrilik ciddi düzeydeyse cinsel ilişki nasıl olacak? Mecbur doktora gitmesi lazım. Hastalık bu. Tamam oluşmasının önüne geçemez, ama tedavi için elinden geleni yapabilir. Tam tersi siz vajinismus olsaydınız sizin için de tedavi için uğraşmanız gerekirdi. Konuşmaktan başka çareniz yok. Kelimelerinizi özenli seçip kırıcı olmayın yeter. Hastalık bu herkesin başına gelebilir ama çözüm için de çaba sarf etmeli.

Biz mi gelip konuşalım?
Cinsel organını görecek kadar ilerlediğin adamla bu durumu konuşamıyorsan geçmiş olsun
Ya düşününce senelerce evli çiftler bile rahatça cinsellik konuşamıyor. Açılan bir sürü konu var. Ama konu sahibinin konuşması lazım çünkü kandırılıyor

Tek olarak sadece omu acip gostermisti
yani o zamanlar çok görmemiştik 😂 benim de o dönem ilişkim vardı ama onunki normaldi. sonra arkadasim bize sordu. biz de çok fazla tecrübeli olmadığımız için onun sevgilisinin söylediğinin doğru olduğunu ve bazı erkeklerde bunun normal olduğunu düsündük ne bilelim cahillik 😂

Genelde yanlış şekilde sünnet yapılınca da yamukluklar olabiliyor diye biliyorum

Farkındayım. Ama konusmasi benim icin cok zor bir konu. Onu kirmaktan uzmekten korkuyorum. Hele ki konusup bunun bir sorun olacağı kesinlesir de biz ayrılırsak devamını düşünmek istemiyorum.
Sen gördunmu? Görünce bişey demedinmi? Yada o rahastz olup aciklama gereği duymadimi

Erkek arkadaşınızla birlikte doktora gidip kendi kulaklarınızla ne olduğunu duymalısınız.
Cinsellik evlilikte çok önemli.

X